v

Obľúbená postava z filmu Frozen dostala vlastný krátky animovaný film! Ako dvom sestrám zachráni Vianoce?

Zdroj: retrosport.sk

Skvelý animovaný film Frozen, ktorý má potvrdené pokračovanie, sme mohli vidieť už v roku 2013. Niet ani divu, že bol tak úspešný. Pochádza totiž z dielne slávneho štúdia Walt Disney Animation. Filmu sa podarilo získať na stránke Rotten Tomatoes úžasných 89%! Po obrovskom úspechu tejto snímky sa štúdio rozhodlo vydať krátky animovaný film o jednej z postáv tohto filmu. Presnejšie sa jedná o vtipného snehuliaka Olafa, ktorého si zrejme každý z nás zamiloval. Názov tohto krátkeho animáku je “Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom” (Olaf’s Frozen Adventure).

Obľúbená postava z filmu Frozen
Zdroj: pinterest.co.uk

Na obrazovkách by mal film debutovať 14. decembra o 8:00 EST (východný štandardný čas) na stanici ABC. Tento animák si na Slovensku pozrieme v kinách až v januári budúceho roka, zatiaľ čo v Amerike majú možnosť si film vychutnávať už od 22. novembra. Televízia JOJ nám však umožnila pozrieť si túto novinku ešte v stredu, 6. 12.! Týmto sa neslávne známej stanici dokonca podarilo predbehnúť naše kiná.

Olaf a jeho veľké dobrodružstvo

O čom vlastne je príbeh tejto postavy? Snehuliak Olaf spoločne so sobom Svenom zachraňujú Vianoce v kráľovste Arendelle. Po smrti rodičov žili kráľovná Elsa a jej sestra Anna oddelene. Nepoznajú žiadne vianočné zvyky ani rodinné tradície. A bez toho predsa nie sú Vianoce! Olaf a Sven sa preto rozhodnú zachrániť ich a vyberú sa na dobrodružnú misiu s cieľom prejsť celé kráľovstvo a objaviť, preskúmať najkrajšie vianočné zvyky v rodinách obyvateľov. Snažia sa priniesť tieto zvyklosti sestrám na zámok a zachrániť im tak Vianoce. Aké tradície napokon títo dvaja dobrodruhovia prinesú kráľovským sestrám? Stanú sa pesničky v tomto krátkom animáku rovnakým hitom, akým je skladba Let It Go?

Vo filme by sme mali mali počuť hlasy hercov ako Josh Gad (Olaf), Kristen Bell (Anna), Idina Menzel (Elsa) a Jonathan Groff (Kristoff).

Réžiu mali pod palcom výhercovia ocenenia Emmy, filmári Kevin DetersStevie Wermers-Skelton. Producentom animáku je oscarový vítaz Roy Conli, ktorý produkoval taktiež známy film Big Hero 6 (Veľká šestka).

Čo si o článku myslíte?

Napísal Viliam Šuška ml.

my life is a meme

Roky v redakcií

One Ping

  1. Pingback:

Pridaj komentár