10 najlepších vianočných filmov na Netflixe práve teraz!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

K času Vianoc nepochybne patria aj tematické filmy. Slovenské televízie nám na Štedrý deň už roky vysielajú tituly ako PerinbabaTři oříšky pro Popelku či Sám doma. Pokiaľ vás už tieto kultové filmy omrzeli, na Netflixe nájdete hneď niekoľko titulov, ktoré vám navodia vianočnú atmosféru. Predsa len, Štedrý deň je tu už zajtra a počas zhonov, upratovania a jedenia musí byť v televízii niečo zapnuté.

Práve preto sme si pre vás prichystali zoznam desiatich najlepších vianočných filmov na Netflixe, ktoré si môžete pozrieť práve teraz. Bohužiaľ, na slovenskom Netflixe chýbajú milované filmy ako Láska nebeská, Grinch či Santa je úchyl!. Preto musíme pracovať s tým, čo sa nachádza v našej ponuke.

1. Vianočný škriatok

Aké by to boli Vianoce bez Vianočného škriatka s Willom Ferrellom? Ide o skvelú vianočnú komédiu, ktorej príbeh nasleduje škriatka Buddyho, ktorý zistí, že je človek. Buddy sa teda rozhodne ísť hľadať svojho biologického otca, ktorý žije v New Yorku. Viete si predstaviť, ako sa „škriatok“ zo Severného pólu správa vo veľkomeste? Práve tento príbeh nám priniesol režisér Jon Favreau, ktorý nám každoročne spríjemňuje Vianoce!

2. Arthur zachráni Vianoce

Verte nám, o tomto animáku sa raz bude hovoriť, ako o kultovom. Na pohľad obyčajná vianočná komédia, no snímka Arthur zachráni Vianoce zachytila podstatu tohto sviatku lepšie, než ktorýkoľvek hraný film. Pozrieme sa na príbeh Arthura, Santovho syna, ktorý musí spolu s dedkom Santom doručiť posledný darček. Moderné technológie totižto zlyhali a Santova spoločnosť tak zabudla doručiť darček jednému dieťaťu.

3. The Christmas Chronicles

Pomaly ale isto sa od vianočných klasík presúvame k originálnym filmom od Netflixu. Na tretie miesto sme postavili novinku The Christmas Chronicles, v hlavnej úlohe s Kurtom Russellom. Príbeh sa točí okolo súrodencov Kate a Teddyho, ktorí sa rozhodnú, že natočia Santu (Kurt Russell) v akcii. Tento plán však vyústi v neočakávané dobrodružstvo a takmer aj k zničeniu celých Vianoc! Recenziu na tento film u nás nájdete už zajtra.

4. Polárny expres

Existuje vôbec niekto, kto by nevidel Polárny expres v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom? Moja láska k tomuto animáku sa spája s tým, že išlo o jeden z prvých celovečerných filmov, ktoré som kedy videl v kine. Malý chlapec Chris prestáva veriť v Santa Clausa, keď mu pred domom zastaví vlak, ktorý smeruje na Severný pól. Presvedčí ho toto dobrodružstvo o tom, že Santa naozaj existuje? Pokiaľ ste tento film ešte nevideli, určite to napravte!

5. The Princess Switch

Vraciame sa ku originálnym filmom od Netflixu, tentokrát v hlavnej úlohe s Vanessou Hudgens. Naša detská láska z High School Musical si zahrala hneď dve úlohy – pekárku Stacey a princeznú Margaret. Pri náhodnom stretnutí zistia, že sú identické a pár dní pred Vianocami si vymenia životy! Ide o vskutku milý vianočný príbeh, ktorý si pre nás prichystal prvky romantickej komédie. Čo viac predsa na Vianoce potrebujeme?

6. A Christmas prince: The Royal Wedding

7. Vianočná party

8. The Holiday Calendar

9. Christmas Inheritance

10. Christmas wedding planner

Tak čo, ktorý z filmov si už zajtra pozriete? Prajeme vám príjemné prežitie vianočných sviatkov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -