Vianočný Špeciál 2017 #2 – TOP 10 najvtipnejších vianočných komédií, ktoré cez sviatky jednoducho nesmiete vynechať!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ktoré vianočné komédie si jednoducho musíte tento rok pozrieť?

Vitajte pri našom druhom tohtoročnom špeciáli. Tentoraz vám ukážeme zoznam 10 vianočných komédií, ktoré podľa nás jednoducho musíte vidieť. Klamali by sme, ak by sme vraveli, že toto sú tie najlepšie vianočné komédie všetkých čias. To závisí na každom z vás. Sú to ale filmy, na ktorých sme sa všetci zhodli, že nás pobavili cez sviatky najviac. Bez zbytočných otáľačiek teda poďme na to. Toto je TOP 10 vianočných komédií, ktoré jednoducho musíte vidieť:

ELF (Vianočný Škriatok)

Ako vám už včerajší špeciál mohol napovedať, Elf je vianočná komédia, ktorú musíte aspoň jedny Vianoce zažiť. Originálny nápad o škriatkovi Buddym, ktorý zistí, že je človek, je komediálna výhra už sama o sebe. Buddy sa rozhodne vydať za svojim pravým biologickým otcom, ktorý zhodou okolností pracuje v najznámejšej budove New Yorku, Empire State Building. Ako sa teda človek, vychovaný na severnom póle bude správať v New Yorku, to už musíte zistiť sami v tejto vydarenej komédii od Jona Favreaua!

Vianočný Škriatok; Zdroj: empireonline.com

HOME ALONE (Sám Doma)

Mám sa vlastne pýtať, či tento film poznáte? To je asi blbosť. Malý Kevin McCallister je asi pre každého dnes už taký vianočný hrdina. Možno ste Home Alone videli už tisíckrát, no verte nám, dá sa pozerať aj na tisíciprvýkrát. Ak ste ho teda ešte nevideli, garantujeme vám skvelú zábavu. Predsa len, nie len tak každá rodina, ktorá sa chystá na vianočnú dovolenku, zabudne doma jedného člena.

Sám Doma; Zdroj: vice.com

BAD SANTA (Santa Je Úchyl)

Pravdepodobne najnetradičnejšia vianočná klasika, no a určite jedna z najvtipnejších. Santa, ktorý berie a nedáva, to je priam stvorený materiál na jednu z najoriginálnejších komédií. Ešte k tomu pripočítame obsadenie Billyho Bob Thorntona do hlavnej úlohy, a máme postarané o vianočnú pecku. Pozor ale, túto komédiu pred deťmi nepúšťajte, tu ide o čisto dospelú zábavu.

Santa Je Úchyl; Zdroj: collider.com

CHRISTMAS VACATION (Vianočné Prázdniny)

Ak milujete staré komédie, rodina Grisswoldovcov vám určite nie je neznáma. Tretí film o najnešťastnejších dovolenkároch na svete na tomto zozname určite nesmie chýbať. Griswoldovci tentoraz nejdú ani do Wally Worldu, ani do Európy, ale do ich vlastného domu a to s celou rodinou. Urobiť perfektné Vianoce by totižto nemal byť problém, nuž, keď rozprávame o Clarkovi Grisswaldovi, ktorého si perfektne zahral Chevy Chase, asi všetci vieme, že bezproblémové tieto Vianoce určite nebudú.

Vianočné Prázdniny;
Vianočné Prázdniny; Zdroj: imdb.com

ARTHUR CHRISTMAS (Arthur Zachráni Vianoce)

Táto animovaná vianočná novinka ma do dnešného dňa prekvapuje. Keď som na ňu v roku 2011 videl prvý trailer, vravel som si, že ide o ďalšiu hlúpu animovanú blbosť, ktorá sa jednoducho musí premietať, lebo sú Vianoce. Dostali sme však rodinnú komédiu, ktorá tento sviatok pojala v perfektne originálnom a predovšetkým vtipnom zmysle. Čo ak zabudnete na jedno dieťa, lebo moderná technika zlyhá? To sa dozviete v tomto nádhernom modernom dobrodružstve, o ktorom sa už čoskoro bude vravieť ako o klasickom. Nenechajte sa odradiť tým, že je to animák, takúto komédiu nedokázalo spraviť mnoho hraných vianočných filmov.

Arthur Zachráni Vianoce; Zdroj: imdb.com

SCROOGED (Strašidelné Vianoce)

Neviem, kto bol prekladateľom tohto filmu, no Scrooged je všetko, len nie strašidelný. Táto komédia s (ako vždy) perfektným Billom Murraym sa pyšne môže radiť medzi najlepšie adaptácie Vianočnej Koledy. Nie len, že ide o ohromne vtipnú adaptáciu vďaka šarmu práve zmieneného Murrayho, ale aj o zaujímavý pohľad na svet televíznych producentov, najmä počas sviatkov. O réžiu sa postaral dnes už legendárny Richard Donner.

Strašidelné Vianoce; Zdroj: belmontfilmhouse.com

THE SANTA CLAUSE (Santa Clause)

Na prvý pohľad trochu morbídny film, no o to vtipnejší. Videli ste už Santa Clausa umrieť? Nuž, tu sa mu podarí fatálne pošmiknút práve na streche Tima Allena, ktorý to v tomto filme nemá zrovna najľahšie. Prechádza si ťažkým rozhodom, a ešte k tomu sa bude musieť stať novým Santa Clausom, keďže zabitie toho predošlého bola technicky jeho chyba. Allenova premena na starého tlsťocha v červených šatoch sa rozhodne radí medzi najlepšie komédie počas vianočných sviatkov.

Santa Clause
Santa Clause; Zdroj: sky.com

FRED CLAUS (Aj Santa Má Brata)

Mnoho filmov sa vám snažilo nahovoriť, že byť Santom je rodinný biznis. Inak to neplatí ani v komédii Fred Claus, kde má ten slávny Santa Claus brata, ktorý sa moc do tohto biznisu nehrnie. Nuž, keď raz brat brata potrebuje, aj Vince Vaughn sa bude musieť obetovať a navštíviť Severný pól. Od režiséra Wedding Crashers ide opäť o podarenú komédiu, ktorú sa určite oplatí na Vianoce vidieť.

Aj Santa Má Brata
Aj Santa Má Brata; Zdroj: sky.com

HOW THE GRINCH STOLE CHRISTMAS (Grinch)

Táto neslávne známa adaptácia legendárneho príbehu od Dr. Seussa tu určite nesmela chýbať. Hovorte si o prevedení čo chcete, keď obsadíte do tejto role Jima Carreyho, je jasné, že vás čaká veľká zábava. Áno, tento film má rýchly strih jak sviňa, je to prepchaté obrovskými hovadinami, no keď si na tento film zvyknete, budete sa na ňom smiať každé Vianoce.

Grinch; Zdroj: screenrant.com

LOVE ACTUALLY (Láska Nebeská)

Ako urobiť vianočný hit? Zoberte najväčšie herecké mená z británie, a spojte každého príbeh do jednej veľkej šlamastiky. Režisér Richard Curtis sa o podobný projekt snažil veľakrát, no vyšlo mu to hlavne v tomto Vianočnom období. Táto romantická komédia niekoho rozplače, no určite predovšetkým pobaví. Trošku si treba zviknúť na ten britský humor, a o skvelé vianočnú náladu máte postarané.

Láska Nebeská
Láska Nebeská; Zdroj: theguardian.com

Videli ste všetky spomínané vianočné komédie? Ktoré patria medzi vaše obľúbené? Je nejaká vianočná komédia, ktorá vám na zozname určite chýba? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -