REKLAMA

Najlepšie vianočné epizódy seriálov

Keď už máme to koncoročné vianočné obdobie sviatkov, tak prečo si trochu nezaspomínať. Pozrieme sa teda a zaspomíname si na najlepšie vianočné epizódy seriálov. Dúfame, že Vám tento zoznam vyčarí na tvári úsmev, popri tom ako budete spomínať na tieto epizódy.

Parks and Recreation – Ron and Diane (S05E09)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: tvtome.com

Ide o jednu z mála častí, v ktorej je zaujímavejšia línia tá druhá, miesto prvej. V prvej dejovej línii sa Leslie pokúša spriateliť s Ronovou novou priateľkou, čo nie je až tak zaujímavé. No druhá línia, to je už o niečom celkom inom. Ann zisťuje, že oddelenie parkov si odkladalo za každú Jerryho hlúposť a trapas jeden dolár. Vďaka tomu našetrili až 500 dolárov a chceli si preto spraviť veľkú večeru. No Ann ich konfrontuje a vraví im, akí sú hnusní, až kým sa nezačnú cítiť zle. Preto sa rozhodnú ísť k Jerrymu na vianočnú oslavu a zároveň mu tieto peniaze darovať. Avšak zistia, že po celé tie roky mal Jerry neuveriteľnú epickú domácu party, krásnu manželku modelku a dcéry.

REKLAMA

Frasier – Miracle on Third or Fourth Street (S01E12)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: imdb.com

Tento seriál pozná hlavne staršia generácia, ktorá na ňom vyrastala. Avšak to nič nemení na tom, že vychutnať si ho dokážu aj mladšie generácie. Víťaz zahraničných rebríčkov vianočných epizód preto nesmie chýbať ani v našom zozname. V moment keď sa Frasier dozvie, že s ním jeho syn Frederick nebude môcť stráviť Vianoce a ešte k tomu sa poháda s otcom. Rozhodne sa preto stráviť Vianoce v práci, v popoludňajšom vysielaní. Keďže mu neustále volajú len samí depresívni ľudia, po relácii sa zastaví v miestnej lacnej reštaurácii, kde ostane aj na večeru. Práve tam sa celý jeho pohľad na Vianoce úplne zmení.

How I Met Your Mother – How Lily stole Christmas (S02E11)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: bustle.com

Starú dobrú “matku” sme videli asi všetci. Epizóda mala premiéru pred viac ako dekádou, v roku 2006, a je veľká pravdepodobnosť, že takmer každý z nás ju videl. V tejto časti, tesne po tom, ako sa dá opäť Lily dokopy s Marshalovom, nájde starý odkazovač, vrátane nahratých škaredých správ od Teda, kvôli ktorým sa pohádajú. Od hnevu zbalí všetky vianočné ozdoby a diel sa sústredí na to, ako sa Ted snaží vyžehliť celú situáciu.

South Park – Mr. Hankey, the Christmas Poo (S01E09)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: southpark.wikia.com

Epizóda, ktorú preslávil chytľavý song, patrí k vianočným klasikám. Avšak mestečko South Park má dilemu. Všetci sa dohodnú, že dajú dole vianočné ozdoby. Pýtate sa ale prečo? Spravia to preto, aby neboli ofenzívni medzi jednotlivými náboženskými pohľadmi na zimné sviatky. Čo je však podstatné je, že uprostred všetkého sa Kyle snaží obyvateľov presvedčiť, že Mr. Hankey, vianočné hovienko, je na rozdiel od Santu reálny. Táto časť bola takisto čím si výnimočnou – Nezomrel v nej Kenny.

30 Rock – Ludachristmas (S02E09)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: elitedaily.com

Hlavná postava seriálu, Liz Lemon sa strašne teší na to, ako navštívi svojich rodičov vo vianočnom New Yorku. No zároveň príde na návštevu aj Jackova matka. Tá je úplným opakom rodiny Lemonovcov. Túto vtipnú situáciu dopĺňa aj vedľajšia zápletka s vianočným večierkom Ludachristmas. Nachádza sa tam aj Tracy, ktorý ale nesmie piť alkohol, lebo mu to sudca zakázal. Dostali sme teda diel toho najlepšieho v 20 – minútovej vianočnej časti.

Brooklyn Nine-Nine – Yippie Kayak (S03E10)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: tvratingsguide.com

Predstavte si kombináciu policajného sitcomu v spojení s jedným z najlepších filmov histórie – Smrtonostnej pasce. Jakeovi sa podarí konečne odhaliť nové stopy, ktoré vedú k banditovi Pontiacov. Avšak čo je ešte vtipnejšie a lepšie je, ako sa Jake spoločne s Ginou a Charlesom ocitnú uväznení v obchodnom dome, ktorý sa lupiči snažia vykradnúť. Všetci kriminálnici dostanú prezývky zo Smrtonostnej pasce. A práve toto trio sa ich snaží poraziť a zachrániť tak obchod pred okradnutím. Samozrejme, že na konci sa všetko vyrieši v duchu priateľstva, rodiny a plameňometov.

Seinfeld – The Strike (S09E10)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: tv.avclub.com

Celý diel sa drží hesla “Festivus for the rest of us!”. Zápletky toho dielu sú rôzne, keďže každý z Jerryho skupiny má tu svoju. Ale predsa len sa všetci stretnú na sviatočnej večeri sviatku Festivus. Sviatok vymyslel Georgov otec, jeho cieľom bolo očistiť Vianoce od všetkého komercializmu. Oslavujú ho vždy 23. decembra, a to s večerou, bez stromčeku, len s neozdobenou kovovou tyčou v stojane. Niet však divu, že to je večer plný zázrakov.

The Office US – Office Party (S02E10)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: blog.universe.com

Ktorý seriál dokáže spraviť tak skvelé vianočné epizódy ako americký The Office? Myslím, že sa zhodneme na tom, že žiaden iný to tak nedokáže! Ako je u nich zvykom, tak aj v tom dieli sa im podarilo každého pobaviť. Ako každý rok, zamestnanci zo spoločnosti Dunder Mifflin usporiadavajú vianočný večierok. Dohodnú sa, že si rozsolusujú svojich kolegov, ktorím majú dať následne darček v rámci určitého limitu. Postava dokonalého Stevea Carella, Michael kúpi samozrejme veľmi drahý darček. Avšak, keď dostane na oplátku ručne vyrobený darček, tak si to v polovici večierka rozmyslí. Začne si veci vymieňať a hádať sa o ne, jednoducho dokonalá zábava na večer.

Friends – The One with the Holiday Armadillo (S07E10)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: tbs.com

Tento seriál pozná hádam úplne každý. Kto tento seriál videl, tak je samozrejmosťou, že nie raz. V príbehu “Priateľov” sa Rossovi nepodarí zohnať kostým Santu, ale chce Benovi vysvetliť príbeh Chanuky. Preto sa namiesto toho santovského ocitne v prevleku “vianočného” pásavca. Nepochybne sa v epizóde ocitne aj Superman. Nezdá sa to, ale za chvílu to budú už dve dekády od premiéry toho dielu.

Susedia – Vianoce (S03E15)

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: youtube.com

A to, na čo všetci s radosťou spomíname prichádza ako posledné. Ani Slováci nezabudli na Vianoce. Tvorcovia Andy Kraus a Peter Marcin nezabudli na sviatočné chvíle. Napokon, plánovali vyrobiť len sedemnásť častí seriálu, ktoré sa končia práve Vianocami a Silvestrom. Nikto vtedy netušil, že divácka sledovanosť bude taká veľká a Susedia budú pokračovať. Pýtate sa, aké boli Vianoce u Susedov? Avšak pokojné sviatky u Františka a Zuzy sa zo sekundy na sekundu zmenili v nočnú moru. Tú spôsobili Ildikó s Lászlóom, jeho svokrou a ako býva zvykom aj s Martou Sladkou. To by neboli susedia, keby sa večer nezakončil nejakým prúserom. Čo by však bolo vtipnejšie ako horiaci stromček? Pri nakrúcaní to naozaj nebolo jednoduché, nešlo o jednoduchú scénu. Stromček naozaj horel a František ho hasil na ostro.

„Ale tešili sme sa predčasne, že všetko klaplo. Keď sme si scénu pozreli na monitore, zistili sme, že Lászlóova svokra zápalkou škrtla na úplne inom mieste, ako začal stromček naozaj horieť,“ smeje sa Peter Marcin.

V skutočnosti bol stromček vždy dielom pyrotechnika, ktorý bol ukrytý celý čas za gaučom. A tak, keď sa niečo pokazilo, tak bolo nutné stromček znova zapáliť a celý scénu opakovať.

Ktorú z týchto epizód máte najradšej Vy? Máte radšej zahraničnú tvorbu alebo sa skôr zasmejete na tej našej slovenskej?

REKLAMA

Aká je vaša reakcia?

LOL LOL
0
LOL
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
Hnevám sa Hnevám sa
0
Hnevám sa
Plačem Plačem
0
Plačem
Milujem to Milujem to
0
Milujem to
Viliam Šuška ml.
my life is a meme

Komentár

Pridaj komentár

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format