Vianočný špeciál #2: TIP na film – Grinch

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Grinch

Kto by si nespomenul na vianočnú rozprávku o zelenom škriatkovi žijúcom v jaskyni aj so svojím psom Maxom? Bolo to dávno, čo tento film ešte bežal na našich televíziách. Pripomeňme si teda jeho obsah.

Po nepeknom detstve strávenom v meste Kdovíkovo sa Grinch rozhodne odísť a žiť v jaskyni v špicatej hore úplne sám. Jediným spoločníkom mu bude pes Max, na ktorého si občas pokričí. Aby sme nezabudli na jeden veľmi dôležitý fakt, Grinch neznáša Vianoce, a to už od detstva. Malé dievča menom Cindy Lou tak ako ostatní z jej mesta stále verí v kúzlo Vianoc. Rozhodne sa teda, že Grincha osobne navštívi a podá mu návrh aby sa stal Smiechmajstrom a uzmieril sa tak s občanmi Kdovíkova.

Grinch

Zvláštne mesto Kdovíkovo

V Pohorí Pupava leží jedno nezvyčajné mestečko. Všetci obyvatelia zvaní Kdovíci prišli na svet tým, že sa zniesli z neba. Vianoce sú sviatkom, na ktorý nedajú dopustiť. Každý má rád Vianoce, pečenie koláčov, perníkov, nakupovanie darčekov a zdobenie stromčekom či domov. Zakaždým majú vianočnú oslavu – Kdoslavu. Na tejto oslave majú vyhlásiť už spomínaného Smiechmajstra, ktorý podľa nich najviac stelesňuje Vianoce a vianočnú náladu.

Toto mestečko však nie je podivuhodné len svojimi tradíciami ale aj vkusom. Všade vidíte prehnanú výzdobu, pitoreskné tvary a oblečenie.. No to čo asi najviac udrie do očí sú účesy. Majú netypický tvar, vrkôčiky a pravdepodobne veľa laku na vlasy. V skratke – Čím  čudnejšie, tým viac Adidas. Tiež by sa to dalo predstaviť ako Hunger Games natočené Timom Burtonom. No práve tieto zaujímavé nevšedné veci vytvárajú tú pravú atmosféru pre rozprávku akou je Grinch.

Grinch

Grinch nemal byť zelený

Rozprávka o tom, ako zelený chlpatý škriatok ukradol Vianoce vznikla z fiktívnej postavy, ktorú nakreslil Dr. Seuss. Zaujímavosťou je, že Grinch mal byť podľa kresby pôvodne bielo čierny s červenými škvrnami. Tvorcovia však neskôr usúdili, že táto kombinácia farieb by pre filmové plátna nemusela byť vhodná. Animátor Chuck Jones dal Grinchovi zelenú farbu podľa farby áut, ktoré sa vtedy vo Washingtone – Baltimore požičiavali. Podľa Jonesa boli ohavné a neznášal ich, a na Grincha sa zelená naozaj hodila.

Pri natáčaní celovečerného filmu však kvôli tomu dosť pretrpel herec Jim Carrey. Namaľovať ho trvalo až tri hodiny.

Nosiť ten make-up bolo ako byť každý deň pochovaný zaživa. – Jim Carrey (2014 – The Graham Norton Show)

Grinch

Na záver niekoľko faktov

  • Grinchov oblek je vyrobený z chlpov yaka ofarbených na zeleno.
  • Pro potreby filmu bolo vyrobených 443 kusov oblečenia.
  • V jednu chvíľu bolo na pľaci až 45 maskérov.
  • Rozpočet celovečerného filmu Grinch činil 123 miliónov dolárov. Celosvetovo tržby dosiahli až hodnoty 345 miliónov dolárov.
  • Meno Grinch je pravdepodobne odvedené od francúzskeho slova grincheux, v angličtine grumpy. (nevrlý)Grumpy cat

Foto: uphe.com, pinterest.com, alfalfastudio.com, unionfilms.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -