Ultimátny tech darček: Toto je prvá Tesla Cybetruck na Slovensku a máme ju na videu. Dá sa postaviť aj doma

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvá Tesla Cybertruck na Slovensku

Americká automobilka Tesla je známa tým, že svojich zákazníkov nechá čakať na nové modely. Cybertruck už síce je vo výrobe, no prvé kúsky svojich majiteľov stále nepoznajú. Na druhej strane je dychberúci dizajn a technologický pokrok, ktorý predbehol dobu a posunul celý automobilový priemysel do budúcnosti. Cybertruck síce nebude prvým elektrickým pickupom na svete, no rozhodne sa stane tým najunikátnejším. No a ak zháňate dokonalý darček pre autičkárov, Cybertruck ním určite je. Avšak v trochu inej podobe.

Česká firma MensCrisis pretavila Cybertruck do prepracovaného modelu RC autíčka na diaľkové ovládanie. Fanúšikovia motoristiky z portálu startstop ho vlastnoručne poskladali a otestovali, čo všetko zvládne. Taktiež sa vo videu dozviete, prečo ide o tak zaujímavý darček.

RC autíčko na ovládanie z 3D tlačiarne

Model je vytlačený na 3D tlačiarni, od hriadele cez zavesenie až po panely karosérie. O kvalite spracovania však nemusíte vôbec pochybovať. Celý model k nám dorazil zabalený v premakanej krabici, ktorá pripomínala zariadenia Apple. Panely karosérie nájdete vložené v samostatnom polystyrénovom puzdre. Zvyšok stavebnice sa ukrýva v prehľadných krabičkách a návod je k dispozícii ihneď po naskenovaní QR kódu, priamo vo vašom mobile alebo tablete.

S Legom nemá nič spoločné, stavebnica totiž patrí k tým náročnejším kúskom. Skladáte úplne všetko, do poslednej skrutky. Dokonca aj tlmiče dorazia rozmontované a je nutné ich kompletne poskladať, vrátane plnenia tekutiny. Vďaka takémuto postupu majú nielen deti, ale aj dospelí, skvelú možnosť zoznámiť sa s princípom fungovania jednotlivých technických súčastí vozidla. O prvotriedne diely naozaj nie je núdza, hnacie remene dodáva Continental a elektrické komponenty pochádzajú od HobbyKing.

Skladačka pre dospelých mužov a ženy

Najnáročnejšia je stavba náprav a šasi, ktoré vám zaberie pokojne aj 4 hodiny. Je potrebné sa pripraviť na naozaj jemnú prácu s množstvom mikro dielikov a neuveriteľným počtom šróbov, ktoré to všetko držia pokope. Súčasťou stavebnice je aj olej, vazelína, lepidlo či náradie na montáž.

Okrem rôznych farieb je k dispozícii možnosť voľby medzi verziou s pohonom zadnej nápravy a štvorkolky či verzie s osvetlením alebo bez. My sme si vyskúšali kúsok v takzvanej plnej výbave, ktorý sa môže pochváliť dvojicou masívnych elektromotorov a ledkami vpredu či vzadu.

Zloženie celého modelu trvá nám zabralo 8 hodín. Výhodou tejto stavebnice je fakt, že jej modularita vám umožní kedykoľvek vymeniť poškodený diel. Dokonca si diely môžete vytlačiť priamo u vás doma na 3D tlačiarni. Ovládanie serva riadenia je mimoriadne presné, pričom akceleromenter je naozaj citlivý.

Model má poriadny výkon a dvojica elektromotorov ho dokáže rozbehnúť až na rýchlosť 30 kilometrov za hodinu prakticky v okamihu. Je to poriadne šialený kúsok, ktorý dokáže poľahky driftovať a prejde prakticky akýkoľvek terén.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -