Hry

Nové video z Half-Life: Alyx predvádza súboj proti headcrabom. Čo viac nám toho ešte predviedlo?

Novinka Half-Life: Alyx nám už klope na dvere. Dátum vydania je stanovený na 23. marcaValve nás neprestáva kŕmiť trailermi, videami a screenshotmi z hry. Najnovšie video z Half-Life: Alyx ponúka hlbší pohľad na upgrade systém a combat. Valve ukázalo, ako bude hranie Half-Life: Alyx v skutočnosti vyzerať. Pozrime sa spolu na to!

Sympatická Alyx komentuje každý náš krok

V najnovšom videu sme hneď spozorovali, aká zhovorčivá hlavná postava bude. Alyx komentuje všetko čo sa okolo nej deje. Pri prebíjaní zbrane nám povie koľko munície nám ešte v inventári ostáva, komentuje aké itemy hráč zodvihol a dokonca pri určitých segmentoch aj kričí od strachu.

Počas videa sme si mohli povšimnúť konverzáciu, ktorú Alyx vedie skrz vysielačku. Scenár pre tieto konverzácie vyzerá byť skvelý. Počas celého videa som nemal pocit, že by išlo o debatu dvoch cudzích ľudí, ale naopak. Prišlo mi to veľmi prirodzené, priateľské a určite s kúskom improvizácie. Na rozdiel od Gordona z prvých dvoch Half-Life hier, ktorý bol nemý, sa protagonista Alyx ukazuje ako pravý opak. Nie je pochýb o tom, že bude tiež skvelou hlavnou postavou.

Atmosféra je v Half-Life: Alyx je priam dokonalá

Ako je už dlho známe, Half-Life: Alyx si budeme môcť zahrať jedine s VR headsetom. To určite odradilo mnoho hráčov, ale myslím si, že ak na to majú prostriedky, mali by to skúsiť. Počas celého videa sa atmosféra dynamicky mení. Tomu pomáha jednoznačne hudba, ktorá sa prispôsobuje situácii. Tak napríklad, ak je Alyx v nebezpečenstve, hlas hudby sa zvýši.

nove video z half life alyx

Zdroj: half-life.com

VR pomôže už teraz skvelej atmosfére byť dokonalou. Po nasadení headsetu sa ocitneme priamo vo svete Half-Life. Všetky tieto monštrá nebudú útočiť iba na Alyx, ale priamo na nás.

Upgrading, hacking & shooting

Vo videu vidíme, že hráč našiel Combine technológiu, do ktorej sa nabúral. Tá bude slúžiť ako upgrade station. Po vložení zbrane sa ukázalo menu, ktoré ponúka rôzne vylepšenia. Od zameriavačov až po mód streľby. Taktiež sme zistili, že materiál na vylepšenie sa nachádza všade na okolí. Hráči budú pravdepodobne odmeňovaní za preskúmavanie každého kútu sveta.

Hra ponúka taktiež veľa customizácie VR prvkov, ako napríklad rýchlosť teleportovania, spôsob šplhania a uhol pre quick turn. Valve chce, aby si každý mohol upraviť Half-Life: Alyx a tak predišiel motion sickness. Hra tiež ponúkne photo mode a úprimne, kto nemá rád photo mode?

Je vidieť, že Valve sa snaží budovať na tom, čo Half-Life séria doposiaľ dokázala. Keď som sledoval tento gameplay, veľmi mi to pripomínalo Half-Life 2. Enemy placement je stále skvelo premyslený a takmer každá miestnosť poskytuje malý challenge pre hráča, či už ide o combat alebo puzzle.

Neviem sa už Half-Life: Alyx dočkať. Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: ign.com

Michal Sliusar
About author

Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.
  Related posts
  Hry

  TOP 5 najočakávanejších zombie hier roku 2020

  Herné traileryHry

  Vyzývavá Catherine sa chce celá odhaliť ešte tento rok

  Hry

  Chýbajú vám počas karantény obľúbené športy? Toto sú tie najlepšie športové hry, ktoré musíte skúsiť

  Hry

  Dočkajú sa PlayStation hry ako The Last of Us 2 alebo Ghost of Tsushima odkladu kvôli koronavírusu?

  Pridaj komentár