Vikingovia nás už siedmou sériou nepotešia. Namiesto toho uvidíme nový vedľajší seriál Valhalla

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po šiestich sezónach krvavých bitiek sa obľúbený seriál o Vikingoch skončil. Vikingovia debutovali v roku 2013, ale ich úspešná dlhoročná púť bude odmenená o novú spin-off sériu, ktorú podľa všetkého uvidíme na Netflixe.

Seriál začal pohľadom na legendárneho Ragnara Lothbroka a po jeho smrti sa vedenia ujali jeho synovia Bjorn Ironside (Alexander Ludwig) a Ivar the Boneless (Alex Høgh Andersen). Naposledy, čo sme túto rodinu videli, bol Bjorn novým kráľom. Vo finále poslednej sezóny však z tieňa vystúpil aj Ivar a podľa ponúknutého rozuzlenia je jasné, že sa siedmej série už bohužiaľ nedočkáme.

Vikingovia spin-off
Zdroj: ancient.eu

Vlastná spin-off séria mieri aj do seriálu Vikingovia

Showrunner Michael Hirst prezradil, že so svetom Vikingov nie je zďaleka hotový. Momentálne totižto pracuje na seriáli s názvom Vikingovia: Valhalla, ktorého dej sa bude odohrávať 100 rokov po udalostiach pôvodného seriálu.

Napriek obrovskému skoku v čase však nevidí Hirst Valhallu ako úplne nový spin-off. Namiesto toho projekt považuje za pokračovanie. Taktiež dodal, že cieľom pri jeho predstaveniach je vždy vzdať patričnú poctu histórii a tomu, ako sa odkazy týchto postáv vzájomne prelínajú.

Rovnako ako pôvodný seriál, aj postavy z Valhally budú vychádzať z historických postáv a udalostí. Novinka by mala debutovať už v tomto roku, ale zatiaľ nie je jasné, či pandémia COVID-19 tieto plány neoddialila.

Vikingovia spin-off
Zdroj: denofgeek.com

Bolo finále seriálu uspokojujúce?

Vikingovia sú zlúčením faktov a legiend – predovšetkým islandských príbehov „The Saga of Ragnar Lothbrok“ a „The Tale of Ragnar’s Sons“ z 13. storočia, ktoré mali pre vývoj histórie dôležitý a dramatický efekt.

Tieto príbehy však v skutočnosti nikdy neopisovali, či a ako Bjorn zomrel, ale showrunner seriálu v tom mal vždy jasno. V jednom z najnovších rozhovorov prezradil, že o konkrétnom konci Vikingov uvažoval už dlhšiu dobu a skončili presne vtedy, keď mali.

„Vždy som vedel to, kam chcem, aby šou smerovala, a viac-menej aj to, kde by sa to malo skončiť, keby som dostal príležitosť. Snažil som sa napísať ságu o Ragnarovi Lothbrokovi a jeho synoch. Po šiestich sezónach a 89 epizódach som to naplnil a cítil som, že nastal čas to ukončiť. Finálnu epizódu sme natočili v novembri minulého roku a vedel som, že som povedal všetko, čo potrebujem o Ragnarovi a jeho synoch. Som na túto šou veľmi hrdý,“ povedal showrunner seriálu pre Variety.

Za mňa, finále dopadlo na jednotku a lepšieho ukončenia sme sa snáď ani len dočkať nemohli. Hirst môže byť na svoj výtvor hrdý a nám verným fanúšikom neostáva nič iné, ako si počkať na pripravovaný spin-off. O ňom, ako aj o všetkých jeho podrobnostiach, vás budeme určite informovať.

Videli ste finále seriálu Vikingovia a tešíte sa na pripravovaný spin-off? Váš názor nám môžete zanechať dole v komentároch.

Zdroj: ancient.eu

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -