Netflix odhaľuje seriál Vikingovia: Valhalla, spoznajte mená hercov a hlavné postavy

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nasaďte si helmu, chyťte do ruky štíť a pripravte sa na ďalšiu poriadne šialenú severskú výpravu v nadchádzajúcom seriáli Vikingovia: Valhalla, o ktorý sa tentokrát postará Netflix.

Ani sme si nestihli uvedomiť koniec pôvodného seriálu Vikingovia a k dnešnému dňu už okrem príbehu poznáme aj herecké obsadenie, ako aj hlavné postavy, ktoré si nižšie spomenutí herci zahrajú. Ste pripravení na nové dobrodružstvo?

Seriál Vikingovia: Valhalla spoznal svojich hercov a hlavné postavy

Tvorca Vikingov Michael Hirst prezradil, že výroba prvej séria je dokončená a seriál by mal debutovať na Netflixe niekedy v rokoch 2021 – 2022. Čo môžeme považovať za úspech, nakoľko situácia vo svete je stále potláčaná pandémiou nového koronavírusu. Takto sa k seriálu vyjadril Hirst:

„Prvú sériu sme natočili v Írsku, v rovnakom štúdiu ako pri pôvodnom seriáli za veľmi pozoruhodných okolností. Mali sme v tíme asi 30 COVID pracovníkov. Boli ubytovaní vo veľkom hoteli, aby mohli umiestniť všetkých hercov do karantény. Testovali nás dvakrát denne. Bolo to úspešné a stratili sme len tri dni. Seriál bude vyzerať síce trochu inak, ale stále je to skvelé.“

Podrobný zoznam hercov a ich postáv:

Vikingovia: Valhalla
Zdroj: collider.com

Sam Corlett ako LEIF ERIKSSON

Grónčan vyrastajúci na okraji sveta pochádza z utiahnutej rodiny ponorenej do starej pohanskej viery. Leif Eriksson je neohrozený námorník a tvrdý chlap, ktorý do nového sveta Vikingov prinesie veľa násilia.

Frida Gustavsson ako FREYDIS ERIKSDOTTER

Freydis je taktiež verná starým bohom. Rovnako ako jej brat, do Kattegatu prichádza ako outsider, no veľmi rýchlo sa z nej stáva hrozba, ktorú netreba podceňovať.

Leo Suter ako HARALD SIGURDSSON

Harald sa narodil vo vikingskej šľachte a je jedným z posledných vikingských berserkerov. Charizmatický, ambiciózny so schopnosťou spojiť Odinových stúpencov a kresťanov do jedného celku.

Bradley Freegard ako KRÁĽ CANUTE

Dánsky kráľ, ktorý je múdry, dôvtipný a bezohľadný vodca Vikingov. Dokáže si svojich priateľov držať blízko a nepriateľov ešte bližšie. Jeho ambície formuje priebeh dejín v 11. storočí a stáva sa z neho kľúčová osobnosť vikingského veku.

Jóhannes Jóhannesson ako OLAF HARALDSON

Haraldov starší nevlastný brat, ktorý je fyzicky veľmi zdatný a ambiciózny. Môžeme ho zaradiť do kategórie prísnych a nemilosrdných Vikingov. Okrem iného je „starozákonný“ kresťan.

Laura Berlin ako EMMA NORMANDY

Mladá Emma pochádza z Normandie a má v sebe vikingskú krv. Jej politické názory sú veľmi bystré a radí sa medzi najbohatšie ženy v Európe.

David Oakes ako EARL GODWIN

Ultimátny survivor a hlavný radca anglického kráľa. Jeho prefíkané spôsoby ho v politickej sfére dostali naozaj vysoko.

Caroline Henderson ako JARL HAAKON

Veľká bojovníčka a tolerantná vodkyňa, ktorá vládne v Kattegate pevnou rukou. Aj keď bola svojho času Pagan, dokázala si v náročnom období udržať postavenie vodkyne a je otvorená všetkým vieram. Stane sa mocným mentorom Freydis, ktorú priťahuje jej múdrosť.

Pollyanna McIntosh ako KRÁĽOVNÁ ÆLFGIFU

Vypočítavá a ambiciózna dánska kráľovná, ktorá má obrovský vplyv v bojoch o politickú moc naprieč celou severnou Európou. Svoje čaro využíva vo veľkom štýle a vždy si dokáže presadiť záujmy svojej vlasti.

Asbjørn Krogh Nissen ako JARL KÅRE

Tento Viking predstavuje pre všetkých obrovskú hrozbu a preferuje staré pohanské spôsoby, ktoré nikomu nič nedarujú.

Čo hovoríte na zoznam hercov a postáv, ktoré sa ukážu v pripravovanom spin-off seriáli Vikingovia: Valhalla? Názor nám môžete zanechať dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -