Ako sa tvorili vizuálne efekty k filmu Strážcovia Galaxie 2? Rocket Raccoon bez kože vám vyvolá traumu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Guardians of the Galaxy vol. 2 je nepochybne jedným z vizuálne najkrajších a najfarebnejších Marveloviek tohto roka (aspoň po príchod Thor: Ragnarok). Celý film je v podstate postavený práve na úžasných a prepracovaných vizuálnych efektoch, ktoré nás sprevádzali celým filmom. Odohráva sa to predsa vo vesmíre, musí to byť krásne, však? Firma, ktorá pracovala na najnovšom filme režiséra Jamesa Gunna sa volá Framestore a práve oni nám v novom videu ukázali kúzlo VFX (vizuálnych efektov). Pokiaľ vás zaujíma vznik otváracej sekvencie alebo Rocket Raccoon bez kože, video je niečo pre vás. Predstavujeme vám kúzlo dnešných filmov:

Ako vznikli vizuálne efekty k filmu Strážcovia Galaxie 2?

Video sprevádza výborná hudba a ukazuje, koľko práce muselo s filmom byť. Mohli ste sa dozvedieť, že tanček Baby Groota na začiatku filmu je v skutočnosti tanec Jamesa Gunna alebo to, ako hrôzostrašne vyzerá Rocket Raccoon bez srsti a kože. Je naozaj zaujímavé, ako detailný je práve Rocket. Pre jeho výrobu treba prejsť celou anatómiou tela, od kostí, cez kožu až po srsť. Naozaj, farebnosťou môže druhých Strážcov prekonať už len Thor: Ragnarok. To totižto vyzerá na bombu tohto roka a pravdepodobne nechá Strážcov Galaxie vo svojom tieni. Marvel však tento rok vydáva jeden dobrý film za druhým a dúfame, že to tak pôjde aj ďalej.

Čo hovoríte na vznik vizuálnych efektov v tomto filme? Nieje vám ľúto, že už pomaly všetko je tvorené cez počítač?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -