Prečo bolo vo filme Avengers: Endgame tak veľa vizuálnych efektov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vizuálne efekty vo filme Avengers: Endgame sú najprepracovanejšie zo všetkých filmov Marvel Cinematic Universe. Tímy, ktoré sa podieľali na ich tvorbe, do tohto projektu vložili neuveriteľné množstvo času a veľkolepý výsledok hovorí sám za seba. Vedeli ste však, že efektov bolo ešte viac, než sa pôvodne plánovalo? Poďme spolu zistiť, prečo!

vizuálne efekty filmu avengers: endgame
Zdroj: cosmicbook.news

Vizuálne efekty vo filme Avengers: Endgame

Portál WIRED vyprodukoval video, v ktorom sa objavila Jen Underdahl, producentka vizuálnych efektov pre Marvel Entertainment. V ňom nám toho celkom dosť odhalila o tom, ako vznikali vizuálne efekty vo filme Avengers: Endgame. No podstatnejšie, prezradila, že produkcia nestíhala výrobu kostýmov, vďaka čomu je vo výslednom strihu ešte viac počítačovo generovaných kúskov pľacu:

„Časové obleky sú kombináciou technológií Ant-Mana, Tonyho Starka a Strážcov Galaxie. Trvalo nám celkom dlho, kým sme to finalizovali. Dokým sme sa dostali k poslednej verzii, už sa začalo nakrúcať. Vedeli sme, že ich budeme musieť digitálne vytvoriť tak či tak, keďže mali ‚nano‘ funkcie od Tonyho, pričom kostýmové oddelenie aj tak nakoniec nemalo čas vyvíjať, napasovať a vyrobiť všetky kostýmy pre hrdinské charaktery, tak sme ich nakoniec spravili v počítači.

Dom Tonyho Starka z Avengers: Endgame
Zdroj: cnet.com

Ako pridáva portál Screenrant, obleky, v ktorých superhrdinovia cestovali časom, neboli jediné vyrobené kompletne digitálne. Podľa všetkého totižto načas nedokončili ani kostým Captain Marvel. Oscarová herečka Brie Larson totižto svoje scény pre Avengers: Endgame nakrútila ešte predtým, než pracovala na svojom sólovom filme, až počas ktorého členovia štábu kostým dokončili:

„Kedykoľvek vo filme vidíte jej oblek, keď ho má oblečený, je kompletne digitálny. Dizajnéri kostýmov totižto, znova, neboli pripravení na nakrúcanie s Brie. Keď ju vidíte na začiatku, ako zachraňuje Tonyho Starka, keď sa vráti, rozpráva sa s Nat v sídle Avengers, spolu s Rocketom a Nebulou… A potom vo finálnej bitke, keď sa vráti a viac-menej všetkých zachráni, to všetko je ten digitálny oblek.

Pri takto veľkom filme sa nemôžeme diviť, že všetko sa nestihlo načas. Je však zaujímavé počuť, ako dokáže štúdio využiť technológie vo svoj prospech, keď dočasne zlyhá časť produkcie.

Bolo podľa vás v Avengers: Endgame priveľa vizuálnych efektov? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -