Vlak do Pusanu dostane americkú prerábku, fanúšikom sa to nepáči

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je to oficiálne. Skvelý juhokórejský zombie film Vlak do Pusanu dostane americký remake. Pýtate sa prečo? Netušíme. Asi z rovnakého dôvodu, ako ho dostali Ben Hur, Krotitelia duchov alebo Carrie. Absolútne nepotrebné a absolútne prepadáky. Ešte o to horšie, keď je Vlak do Pusanu v mojom subjektívnom pohľade tým vôbec najlepším zombie filmom. Môj názor zdieľajú aj expresívni fanúšikovia na internete, ktorí plánujú prerábku bojkotovať.

Originálny Vlak do Pusanu (2016) nakrútil režisér Yeon Sang-Ho, úspešnú premiéru si odbil na filmovom festivale v Cannes. Príbeh je zameraný na otca, jeho dcérku a niekoľkých cestujúcich v rýchlostnom vlaku na trase Soul – Pusan. V rovnakom čase nastala zombie invázia, ktorá sa nevyhla ani vlaku. Film sa dočkal nielen lokálneho, ale aj celosvetového úspechu. Preto v roku 2020 vzniklo nepriame pokračovanie Vlak do Pusanu 2 (Peninsula), ktoré síce nebolo tak kvalitné a úspešné, no pozerať sa dalo.

Vlak do Pusanu
Zdroj: bloody-disgusting.com

Vlak do Pusanu dostane americký remake

V Spojených štátoch sa o remake postará štúdio New Line Cinema. Oznámeným režisérom bol Timo Tjahjanto, ktorého meno vám pravdepodobne nič nehovorí. Pre Netflix sa postaral o akčný triler The Night Comes for Us, na konte má aj niekoľko hororov. Omnoho známejším menom je James Wan, ktorý bude na výrobu dohliadať ako producent. Scenár napíše tiež známy Gary Dauberman. Práve táto dvojica v minulosti spolupracovala na sériách V zajatí démonov, Annabelle, alebo horore Mníška.

Režisér Timo Tjahjanto sa na Twitteri vyjadril slovami Jamesa Wana a nechce svojho šéfa sklamať.

„Vlastnými slovami Jamesa (Wana):
Timo, musíme prekonať všetky očakávania, rovnako ako ostatné skvelé remaky, ako napríklad remake Kruhu alebo Úsvitu mŕtvych.

Kto som, aby som sklamal môjho šéfa?“

Remake je síce v dobrých rukách, no fanúšikovia originálu na Twitteri aj napriek tomu vyjadrili svoju nespokojnosť. Nižšie si môžete prečítať niekoľko príkladov. Hneď dva z nich konfrontujú skutočnosť, prečo prerábka vôbec vzniká. Ako naznačil aj režisér oscarovej snímky Parazit – tiež juhokórejskej – Joon Ho Bong, Američania jednoducho nevedia čítať titulky. A nám neostáva nič iné, ako s fanúšikmi a režisérom súhlasiť.

Plánovaný dátum vydania zatiaľ nepoznáme a ani nevieme, či ho vôbec poznať chceme. Šancu mu samozrejme dáme…

Aký máte vy názor na to, že Vlak do Pusanu dostane americký remake? Aj podľa vás by veľa vecí vyriešilo, keby sa Američania naučili čítať titulky? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -