V novom traileri pokračovania filmu Vlak do Pusanu sa pripravte na šialený boj o prežitie a poriadnu dávku zombie

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vysoko očakávané pokračovanie zombie filmu Vlak do Pusanu sa opäť dostáva do povedomia ľudí, pričom nový trailer sa v sekunde mení z priemernej zabíjačky na zbesilú jazdu o prežitie proti krvilačným zombie. Druhá splátka nesie názov Vlak do Pusanu: Peninsula a nižšie uvidíte, ako sa celý juhokórejský polostrov stáva post-apokalyptickým územím bez života.

Tvorcovia nás týmto výtvorom pravdepodobne pripravujú na opäť poriadne šialený kúsok z kórejskej kinematografie, ale nevyzerá to miestami až príliš hlúpo a lacno? Veď to už o pár minút môžeš posúdiť aj ty sám a nižšie klikaj na priložené video.

Trailer k zombie filmu Vlak do Pusanu: Peninsula:

Príves si síce môžete vychutnať až v 8K kvalite, ale či to zachráni celkový dojem, už netuším. Ak sa vrátime v čase do roku 2016, režisér Sang-ho Yeon si so svojím majstrovským dielom Vlak do Pusanu vyslúžil na medzinárodnom filmovom festivale v Melbourne nomináciu v kategórii Najpopulárnejší celovečerný film.

Ocenenie nakoniec nezískal, ale namiesto toho získal obrovský počet divákov. Jednotka fungovala, ako sa na dobrý zombie film patrí, a to sa v tomto traileri na pokračovanie bohužiaľ stráca.

V prvej polovici ukážky to spočiatku vyzerá ako to, čo sa očakávalo. Zvládnutá filmová snímka plná kórejských zombie, ktorá sa kvalitou a spracovaním dostane na úroveň seriálu Kingdom.

Vlak to Pusanu: Peninsula trailer
Zdroj: hapskorea.com

Vyzerá to ako lacnejší Resident Evil

Aj keď miestami by som si nevedel vybrať, či mám chuť sa pozerať na Millu Jovovich alebo 10 ročného chlapca za volantom s 30 ročnými skúsenosťami. Je to jednoducho divné a druhá polovica novej ukážky sa mení na klasickú prepnutú ázijskú šou.

Kórejci do filmu dokonca pridali aj dve nečakané vsuvky – týmto počinom vzdali poctu zosnulej ikone zombie filmov Georgovi A. Romerovi a nechýba ani odkaz do vesmíru Mad Maxa od Georga Millera. A presne tak to aj vyzerá, no tu miestami podobne šialený vizuál vznikol len 4 roky od momentu, čo rozvedený Seok Woo zobral svoje dve deti na výlet do Pusanu. Dej je totiž zasadený do blízkej budúcnosti od pôvodného filmu, ale taký pocit mať nebudete.

Ak by mal rok 2020 vyzerať takto, nikto z nás by sa pravdepodobne nečudoval. Veď čo horšie sa už len môže na našej planéte stať? Premiéra filmu vyjde na domácej pôde už 30. júla 2020, ale medzinárodný termín ešte nepoznáme. Do tej doby si nezabudnite pozrieť aj dva nové plagáty, ktoré na vás čakajú pod týmto odstavcom.

Vlak do Pusanu: Peninsula plagát
Zdroj: imdb.com
Vlak do Pusanu: Peninsula plagát
Zdroj: imdb.com

Čo hovoríte na nový trailer k zombie filmu Vlak do Pusanu: Peninsula? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -