Voči nemeckej invázii sa postaví jediný muž. Hiezda z Hry o tróny bojuje v epickom vojnovom filme

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Last Front

Prvá svetová vojna nedostáva na plátne toľko priestoru ako druhá. Rozhodol sa to zmeniť ďalší tvorca, ktorí prichádza trailer na film The Last Front. Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje Iain Glen a zahrá si muža, ktorý sa rozhodol postaviť sa proti nemeckej invázii, aj keby to mal spraviť sám.

Glena môžeme najlepšie poznať zo seriálu Hra o tróny, kde si zahral Jonaha Mormonta, nasledovníka Daenerys. Tentokrát sa stáva Leonardom Lambertom, oddaným manželom a ochranárskym otcom. Spoločne žijú v pokojnej obci na severe Belgicka, v ktorej čoskoro príde ku katastrofe.

Jediný muž proti nemeckej invázii

Práve ich dedina sa stáva terčom nemeckej invázie. Obyčajný muž sa rozhodne zobrať veci do vlastných rúk a vyhlasuje okupantom vlastnú vojnu. Iba on jediný dokáže medzi nimi rozpútať nečakanú paniku, čím nám film dáva nejeden epický záber a cítime z neho poriadne dávky napätia.

Zároveň snímka dokáže predostrieť dramatickú rovinu, pri ktorej ukáže hrôzy a mašinériu vojny. Tento raz pôjde o prvý veľký konflikt minulého storočia, ktorému filmári nevenujú toľko pozornosti. V poslednom rade sa však aj táto skutočnosť otáča, ako nám dokazuje napríklad film 1917 z roku 2019 alebo oceňovaná nemecká dráma a anové spracovanie knihy Na západe nič nového z roku 2022.

film the last front plagát
Zdroj: KFDBelgium

Kritici snímku chvália

Réžie sa ujal holandký režisér Julien Hayet Kernawi. Ide o jeho prvý celovečerný film, predtým sa venoval krátkym projektom. Jeho iba 15 minútový kúsok A Broken Man z roku 2015 sa tiež venoval tematike 1. svetovej vojny a získal si priazeň kritikov.

Kritici sa pochvalne vyjadrujú aj o jeho novom filme, ktorý už od novembra minulého roka obieha filmové festivaly. Ostatní diváci si budú môcť pozrieť vojnovú drámu s epickou akciou od budúceho mesiaca, premiéra v kinách je naplánovaná na 9. augusta.

Zaujal vás trailer na film The Last Front? Čo hovoríte na takýto vojnový kúsok s bojom jedného muža proti invázii? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -