Void Bastards, štýlové vesmírne FPS, vyjde i na Nintendo Switch

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nintendo opäť expanduje 

Nie je ničím novým, že sa zástupcovia japonskej spoločnosti Nintendo snažia čo možno najviac rozšíriť ponuku pre ich súčasnú handheld platformu s názvom Switch. Každý rok sú tradičné exkluzivity a žánrové stálice sprevádzané portami starších, prípadne aktuálnych hier, ktoré sú plne prispôsobené podmienkam i možnostiam malej hernej konzoly.

Tentokrát sa môžu pripraviť fanúšikovia roguelike žánru a first person shooter titulov, nakoľko na hybridnú platformu prichádza štýlové Void Bastards od začínajúceho štúdia Blue Manchu. Žánrovo atraktívny titul pritom pod svoje vydavateľské krídla vzalo Humble Bundle, ktoré hráči nepochybne dobre poznajú.

Unikátna vesmírna akcia si ešte minulý rok v máji odbila svoju premiéru na osobných počítačoch a konzolách Xbox One, pričom zožala pomerne veľký úspech. Jej priemerné hodnotenie sa v súčasnosti pohybuje okolo osemdesiatich percent, čo je samozrejme na plnohodnotný herný debut viac než úctyhodné.

Void Bastards nesú podpis tvorcov Bioshocku

Aby sme boli úplne féroví, na hre nepracovali úplní zelenáči, ktorí by tápali v každom aspekte herného vývoja. V skutočnosti tím Blue Manchu pozostáva z bývalých vývojárov prvého dielu série Bioshock. Atmosférická a vo svojej dobe mimoriadne originálna akcia sa odohrávala v zaplavených koridoroch idylického mestečka Rapture, ktoré malo byť podvodným rajom vizionára Andrew Ryana.

Podľa dobových recenzií je rukopis talentovaných tvorcov cítiť. Len pre určité načrtnutie hrateľnosti môžeme priblížiť, že voVoid Bastards preskúmavate náhodne generované vesmírne stanice. Tie si pre vás neraz pripravujú rôzne nebezpečenstvá i obtiaže, ktorými nie sú nutne len slizkí oponenti.

Void Bastards - Nintendo
Zdroj: gamesavepoint.com

Zaujímavosť hrateľnosti však tkvie v tom, že vás príležitostne vie prekvapiť i pozitívne. Niektoré stanice činia z početných nepriateľov spolubojovníkov, ktorí stoja na vašej strane. Podľa hodnotení podobný prvok pridáva do hrania náramne sviežu diverzitu, pričom tá ozvláštňuje každé jedno vylodenia sa.

Mimo to je vašou úlohou strieľať rôznorodých protivníkov, pochopiteľne za použitia prítomného prostredia a vynaliezavého zbraňového arzenálu. Hrateľnosť navyše prebieha v úchvatnom vizuálnom stvárnení, ktoré mnohí hráči jednoducho bezvýhradne milujú.

Kedy dorazia bastardi na Nintendo?

A práve tento originálny počin sa už 7. mája 2020 dočká svojho oficiálneho vydania na platforme Nintendo Switch. Vzhľadom k tomu, že sa nadchádzajúci port dočkal aj svojej plnohodnotnej stránky v digitálnom obchode, vieme s istotou povedať, že si Void Bastards zahráte i v televíznom režime. Celá hra vám pritom zaberie 1,7 GB voľného miesta v úložnom priestore.

Žiaľ, prezradenia ceny sme sa zatiaľ nedočkali, avšak tá by nemala presiahnuť tridsať euro. Úplným záverom by sme ešte mali spomenúť, že v rovnaký deň vychádza i PlayStation 4 verzia štylisticky i hrateľnosťou originálneho Void Bastards.

Zakúpite si 7. mája jednu z dostupných edícií, prípadne vám žáner roguelike a first person akcie príliš nejde dokopy? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -