Ostatné

Čo má spoločné Vojna o Planétu Opíc a Super Mario Bros.? Nebudete veriť vlastným ušiam!

Režisér Matt Reeves zažíva v posledných dvoch týždňoch výslnie Hollywoodu, kam ho dostala jeho výborne zvládnutá séria filmov o opiciach. Posledný film tejto série, ktorý niesol názov “Vojna o planétu opíc,” sa dostal do kín 13.7. a dokázal vybiť dych mnoho divákom. Film bol výborne dejovo štruktúrovaný a taktiež nemôžeme zabudnúť na úžasný hudobný podklad od Michaela Giacchina.

Práve soundtrack bol tou vecou, ktorá nás na celom filme zaujala najviac. Hudba bola totižto naším ušiam povedomá, avšak nevedeli sme si ju zaradiť. O zaradenie sa preto postaral kanál na youtube figurujúci pod názvom “Shake the Box”, ktorý nám vysvetlil, že soundtrack z filmu sa až príliš podobá na soundtrack z hry Super Mario Bros. Ako sa tento užívateľ dostal k takémuto záveru?

vojna o planétu opíc trailer

Film dokázal zaujať hudobným podkladom. Zdroj: hdwallpapers.in

Podobné

Soundtrack tohto filmu bol výborný. Michael Giacchino si odviedol výbornú robotu. Ale skladatelia sa vždy musia od niečoho odraziť, aby docielili finálneho výzoru svojho portfólia. Práve vtedy prichádzajú na rad staré klasiky, ktoré sa zväčša premieňajú do modernej podoby sprevádzané s rôznymi hudobnými nástrojmi. Takúto metódu používa aj samotný Hans Zimmer, ktorého soundtracky ku filmom sú často replikou starších skladieb.

Michaela Giacchina tentoraz mohol inšpirovať hudobný podklad pre hru Super Mario Bros., ktorú všetci veľmi dobre poznáme. Hru sme snáď všetci hrávali na starých Game-Boyoch, ktoré nemali žiadne podsvietenie, čiže sme mohli v noci pokojne spávať. Hudba z Opíc a z Maria je však skoro identická. Hudba v Super Mariovi má síce väčší vokálový dosah, ale stále tam je počuť podobu. Vo videu pod článkom máte porovnanie týchto dvoch trackov a tak sa môžete presvedčiť na vlastné uši. 

Čo myslíte? Je to čisto náhoda alebo výborne ukradnutý návrh? Vaše názory nám môžete napísať do komentárov!

About author

I love Pickles
  Related posts
  OFFOstatnéVýber šéfredaktora

  Ako sa chrániť pri sledovaní a sťahovaní filmov a seriálov?

  Ostatné

  Do Bratislavy prichádza majstrovský program Y-Festu. Objaví sa aj Kazma a ďalší

  OFFOstatné

  Red Bull výzva: Choďte sa bicyklovať a vyhrajte skvelé ceny

  OFFOstatné

  Kto vyhral tanečný battle Red Bull Dance Your Style?

  Pridaj komentár