KináTržby v kinách

Ktorá populárna filmová séria si vybojovala priazeň divákov v kine tento týždeň? | boxOFFICE#28

Sami sebe si neustále pripomíname, že leto a s ním tie najväčšie filmové tituly sú skutočne tu. Stereotypné obhajovanie a opakovanie pravdy nám zaisťuje, že sa nikdy nezmení na klamstvo a ostane skutočným. A práve takýmito pod povrchom komplexnými myšlienkami sa zaoberá fenomenálne zakončenie uznávanej trilógie, o ktorom sa momentálne všade rozpráva. Stačili však kladné recenzie a rýdze filmové umenie na vyprodukovanie dostatočného zisku? A čo vraví na príchod dlho očakávaného filmu konkurencia? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Vojna o Planétu Opíc boxoffice

Na prvom mieste je film Vojna o Planétu Opíc s 56,5 miliónmi počas prvých troch dní. Zárobok nie je ničím špeciálnym, dokonca totiž ani neprekonal druhú časť filmovej série. Pre mnohých fanúšikov ide určite o veľké prekvapenie, lebo finálny diel trilógie ponúkol jeden z najviac emocionálne a vizuálne bohatých príbehov za dlhý čas. Časť úspechu mu však ukradol nový Spider-Man, ktorý činí naozaj silnú konkurenciu. Vojna o Planétu Opíc si však aj tak viedla dobre na celosvetovom trhu, kde má na konte už 102,5 miliónov dolárov. Ak ste tak ešte neučinili, tak si nezabudnite prečítať našu recenziu.

Druhé miesto patrí šampiónovi minulého týždňa, filmu Spider-Man: Návrat domov s 45,2 miliónmi. Ide o vyše 60% pokles oproti debutu, čo však nie je až tak nezvyčajné pre tituly s otváracím víkendom cez 100 miliónov. Najnovší počin Marvelu už stráca hype a trpí taktiež vďaka novej konkurencii, ktorá ho z prvého miesta zhodila. Celosvetovo má účte už ohromných 469,3 miliónov dolárov.

Prichádza Spider-Man v štýle Marvel!

Zdroj: nealwear.com

Na treťom mieste sa obsadil Ja Zloduch 3 s 18,9 miliónmi. Najnovší počin štúdia Illumination svoj domáci zárobok navýšil na 187,9 miliónov.

Štvrtým filmom je Baby Driver s 8,7 miliónmi. Najväčší komerčný hit Edgara Wrighta si doteraz v USA zarobil už 73,1 miliónov.

Top päť nám zakončuje The Big Sick s 7,6 miliónmi. Romantická komédia obdržala skvelé recenzie a vďaka zvyšujúcemu sa záujmu sa dostáva do čoraz viac kín.

Päť ďalších

Na šiestom mieste sa usadila Wonder Woman s 6,8 miliónmi. Obrovský hit univerza DCEU aj naďalej do kín láka mnoho divákov a drží si skvelé čísla. Na celosvetovom trhu si táto superhrdinka zarobila už 764,8 miliónov.

Siedmym filmom je nový horor Wish Upon s 5,5 miliónmi. Veľký neúspech majú na svedomí negatívne recenzie a limitované povedomie verejnosti. Aj keď sa snímku štúdiu podarilo natočiť s iba 12 miliónovým rozpočtom, záujem o film bude len klesať.

Filmom číslo osem sú Autá 3 s 3,1 miliónmi počas piateho víkendu. Svoj domáci zárobok si tak počin Pixaru navýšil na 140 miliónov.

Autá 3 recenzia

Zdroj: i.ytimg.com

Na deviatom mieste sú Transformers: Posledný rytier s 2,7 miliónmi. Neoslnivé pokračovanie filmovej série si v USA doteraz zarobilo len 124,8 miliónov.

Posledným a desiatym na zozname je film Brloh s 1,7 miliónmi počas tretieho víkendu. Komédia tým svoj domáci zárobok navýšila na 23,1 miliónov.

  1. $56,500,000   War for the Planet of the Apes
  2. $45,200,000   Spider-Man: Homecoming
  3. $18,947,840   Despicable Me 3
  4. $8,750,000     Baby Driver
  5. $7,600,000     The Big Sick
  6. $6,885,000     Wonder Woman
  7. $5,586,748     Wish Upon
  8. $3,167,000     Cars 3
  9. $2,780,000     Transformers: The Last Knight
  10. $1,795,000     The House
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
    Related posts
    Kiná

    Koronavírus útočí aj na slovenské kiná a zatvára skoro všetky z nich. Aké filmy neuvidíme?

    KináTržby v kinách

    Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

    KináTržby v kinách

    Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

    KináTržby v kinách

    Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

    Pridaj komentár