Dočká sa Voldemort vlastného filmu? Na svete je už dokonca prvý trailer!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jedno je jasné. Fanúšikmi vytvorené trailery, rôzne mashupy či dokonca aj celé filmy môžu byť všelijaké. Najodhodlanejší fanúšikovia sa pokúsia vytvoriť vlastnú verziu ich obľúbeného príbehu. Často krát si dokonca vymyslia vlastný príbeh, v ktorom zahrnú svoje obľúbené postavy z istej filmovej série. Málokedy sa však amatérskym filmárom podarí natočiť kvalitný krátky film, s ktorým by boli spokojní aj ostatní diváci.

Ak už narazíme na skvelo spravený trailer, či fanúšikmi natočený film, ide o celkom vzácny úkaz, ktorý sa snažíme užiť si najviac ako je to možné. Kreatívne spracované klipy či veľkolepejšie scény sa však málokedy rozšíria medzi ľuďmi a ešte zriedkavejšie sa stanú populárnymi. Častejšie, ako by ste si mysleli, čelia amatéri silnej kontroverzii a vlne nenávisti od ostatných fanúšikov. Taktiež sa často dostanú do problémov s filmovými štúdiami, ktoré vlastnia práva na príbeh či použité postavy.

voldemort film
Zdroj: youtube.com

Sólový Voldemort film o pôvode Toma Riddlea

Nie je však pravidlom, že sa štúdio musí k fanúšikmi natočeným filmom postaviť vždy iba negatívne. Nedávno sme sa totiž dočkali kvalitného fanúšikmi vytvoreného traileru ku vymyslenému filmu Voldemort: Origins of the Heir. Ide o niečo, čo by sme určite mohli oslavovať. Mnoho divákov totiž už celé roky túži po niečom podobnom. Ak sa však fanúšikovia nedočkajú toho, čo chcú priamo od štúdia, vtedy na scénu vstupujú tí najodvážnejší z nich: amatérski filmári. 

Kvalitne spracovaný trailer si pozrite tu:

Trailer spravili členovia Tryangle Films, Gianmaria Pezzato a Stefano Prestia. Donedávna mali vytvorenú aktívnu a úspešnú kampaň na crowdfundingovej stránke Kickstarter. Produkcia filmu už bola v plnom prúde, pričom sa náhle pozastavila. Mnohí sa začali obávať, že amatérski filmári obdržali správu od štúdia Warner Bros., ktoré im zakázalo s pokračovaním natáčania príbehu, ku ktorému vlastnia práva. Pezzato z Tryangle Films sa ku situácii vyjadril nasledovne:

„Viedli sme súkromnú konverzáciu s Warner Bros. Kontaktovali nás počas obdobia, kedy sme zháňali peniaze na produkciu. Nezakázali nám s filmom pokračovať, avšak musíme ho dokončiť a distribuovať ako neziskový.“

Je skvelé, že Warner Bros. sa rozhodlo amatérskym filmárom dovoliť natočiť celý film. Zo strany štúdia ide o vskutku nezvyčajný ťah, v mnohých prípadoch sa totiž korporáciam z Hollywoodu nepáči takzvaná krádež ich vlastných príbehov. Aj keď Tryangle Films koniec koncom z filmu nič nezarobí, začínajúce štúdio bude mať šancu ukázať, čo dokáže. Keď bude film dokončený, bude zdarma dostupný na YouTube.

Čo si o fanúšikmi natočených amatérskych filmoch myslíte vy? Ako sa vám zatiaľ pozdáva Voldemort: Origins of the Heir? Presvedčil vás trailer tešiť sa na film?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -