„Ešte stále môžeme predbehnúť Teslu.“ Šéf Volkswagenu má odkaz pre Elona Muska

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Predbehne automobilka Volkswagen Teslu?

Ikonická automobilka Volkswagen by ešte mohla predbehnúť Teslu. Samozrejme, odkazuje sa tu na budúcnosť niekoľkých rokov, kedy sa elektromobily stanú čoraz bežnejšími. K tomu dopomáha všeobecná osveta o ekológii, skvelý výkon elektromotorov, narastajúci dojazd na batérie, moderné technológie a klesajúca cena. Šéf VW Group Herbert Diess sa však ničoho nedesí, ako informuje zahraničný portál Automotive News.

Generálny riaditeľ automobilového konglomerátu posiela odkaz Elonovi Muskovi. Volkswagen má množstvo zdrojov na to, aby sa sám stal veľkým hráčom vo sfére elektromobilov.

„O víťazovi ešte nie je rozhodnuté. Veríme, že stále môžeme držať krok s Teslou a jedného dňa ich aj predbehnúť,“
povedal Herbert Diess.

Diess a Musk sú v skutočnosti mocní muži, ktorí sa navzájom rešpektujú a v minulosti sa už viackrát priateľsky podpichovali. Súboj však zo strany Volkswagenu začína byť vážnejší, keďže Tesla ich predbehla v oblasti trhovej hodnoty. Po novom je automobilka stojaca čisto na elektromobiloch ohodnotená na sume cez 100 miliárd amerických dolárov, čím zaostávajú len za Toyotou.

Generálny riaditeľ VW Group uzavrel svoje výroky tvrdením, že 2020 bude ťažký rok pre automobilový priemysel. Teraz však robíme všetko, aby sme ostali konkurencieschopní,“ dodal. Uvidíme, akú veľkú dieru do trhu elektromobilov sa Volkswagenu podarí spraviť. Diess však nalieha, aby zasiahli čo najskôr.

automobilka volkswagen
Herbert Diess; Zdroj: numbersia.com, sme.sk

Koniec éry

“Ak budeme pokračovať naším aktuálnym tempom, bude to veľmi ťažké. Éra klasických automobiliek je u konca,”
povedal dávnejšie Diess.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Aktuálny plán VW Group je navýšiť svoju trhovú hodnotu z aktuálnych 91 miliárd eur na 200 miliárd eur. Mali by podľa všetkého menej investovať do vývoja palivových motorov. Očakávajú, že do roku 2025 budú pätinu ich tržieb tvoriť práve elektromobily.

Taktiež sa chystajú mierne zmeniť štruktúru biznisu. Nebudú sa už zameriavať na predávanie čo najväčšieho počtu vozidiel, ale na efektivitu predajov – teda na čo najväčší zisk – a to práve šetrením peňazí pri výrobe.

Zdroj: insideevs.com, autonews.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -