Vlajková loď medzi SUV? Automobilka Volvo chystá nový model XC100

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Automobilka Volvo sa snaží rozšíriť sortiment vozidiel a ich pripravované SUV sa právom zaradí medzi vlajkové lode. Švédsky výrobca dokonca avizoval príchod dvoch modelov, medzi ktorými nájdeme SUV-kupé odvodené od XC40 a spomínané najväčšie SUV s názvom XC100.

V roku 2019 sa severanom podarilo predať rekordných 340 000 vozidiel, pričom automobiloví nadšenci siahli práve po ich najmenšom SUV XC40. Aj z toho dôvodu sa tento model snažia výrobcovia opätovne oživiť a preskúmať detailne ho budeme môcť až v roku 2022.

Nové SUV XC100 automobilky Volvo obsahuje až 7-miestny interiér

Švédska vlajková loď SUV by mala jazdiť na aktualizovanej verzii platformy SPA, pretože súčasná verzia by na takéto rozmery nepostačovala. Model XC100 bude o 178 milimetrov dlhší a o 127 milimetrov širší ako sme mohli zažiť pri XC90. To znamená, že vo vnútri vozidla nás čaká oveľa viac priestoru a zmestiť by sa doň mohlo až 7 ľudí.

Okrem 7-miestnej verzie nám Volvo ponúkne aj luxusnejší 6-miestny variant, v ktorom nebude chýbať ani dvojica luxusných kresiel v druhom rade. A ak nás informácie neklamú, takýmito modelmi by sa mohlo Volvo postaviť tvárou v tvár konkurenčným modelom akými sú napríklad Mercedes-Benz GLS alebo BMW X7.

Volvo SUV
Zdroj: carscoops.com

Ako sa k revolučným modelom vyjadril šéf automobilky Volvo, Håkan Samuelsson?

Podľa jeho slov nás čaká niekoľko ďalších modelov, ktoré postupom času zasiahnu náš moderný svet. Rýchlosť dnešnej doby si Volvo určite uvedomuje, a tak nás budú musieť prekvapiť príchodom revolučných modelov. Ako celú situáciu vníma šéf spoločnosti nájdete nižšie:

„Našou stratégiou je rast, ale nie pridaním objemu vo výrobe. V segmentoch, v ktorých máme skutočne silnú ponuku sme postupovali tvrdšie a modely boli lepšie. Teraz sa hlavne zaoberáme myšlienkou SUV, aby bol väčší a lepší. V budúcnosti vás o tom presvedčíme a budete prekvapení.“

Volvo SUV
Zdroj: carscoops.com

Na takéto niečo si budeme musieť ešte chvíľu počkať, pretože príchod nových SUV modelov je naplánovaný až v priebehu roku 2022. Elektrický variant by mal prísť o rok neskôr. Cenovo sa najnovší Volvo SUV XC100 bude pohybovať okolo 80 000 eur.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nové Volvo SUV XC100? Bude podľa vás tento dlháň konkurovať iným modelom popredných automobiliek? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: autoexpress.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -