Súboj vesmírnych filmových megahitov dopadol zaujímavo! Prekonal Votrelec: Covenant obľúbených Strážcov Galaxie 2? | boxOFFICE#20

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už ďalší týždeň je za nami. Ani nevieme ako, a sedem dní opäť uplynulo bez toho, aby sme si toho všimli. Ako už sme všetci spozorovali, letná filmová sezóna je v plnom prúde. Čo to znamená? Príchod najväčších a najočakávanejších filmov roka v rozmedzí pár mesiacov. Tento týždeň samozrejme nebol výnimkou, do kín sa totiž dostalo najnovšie pokračovanie kultovej filmovej série. Ako uvidíte, Votrelec: Covenant boxoffice tabuľkou naozaj poriadne otriasol. Dokázal však prekonať a zhodiť z trónu Strážcov Galaxie 2? Nech sa páči, opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb!

Votrelec: Covenant boxoffice

Na prvom mieste je Votrelec: Covenant so zárobkom 36 miliónov počas prvých troch dní. Číslo je v súlade s očakávaniami a profesionálnymi odhadmi, ide však o omnoho menšiu sumu, ako tvoril debut predchádzajúceho filmu Prometheus (51 miliónov). Dôvody môžu byť rôzne. Jedným z nich je však bezpochyby veľmi silná konkurencia v podobe Strážcov Galaxie 2, ktorý aj napriek hodnoteniu PG-13 bojoval o rovnaké publikum, ako nový Votrelec. Ďalší z dôvodov môžu byť prevažne priemerné recenzie na predchádzajúci diel filmovej série, čo malo za následok znížený záujem zo strany divákov. Ak vás zaujíma, ako dopadol Votrelec: Covenant, nezabudnite si prečítať našu recenziu!

Na druhom mieste sa usadil už spomínaný film Strážcovia Galaxie 2 s 35 miliónmi. Novinka Marvelu aj naďalej prináša obrovské sumy peňazí, v USA si zarobil už 301,7 miliónov dolárov. S celosvetovým zárobkom, ktorý činí už 732,6 miliónov dolárov dokázal druhý diel svojho predchodcu takmer predbehnúť za iba 3 týždne.

strážcovia galaxie 2 boxoffice
Zdroj: anoncraft.com

Tretie miesto obsadila nová dráma s názvom Everything, Everything, ktorá si za prvý víkend zarobila 12 miliónov. Aj keď boli recenzie zväčša negatívne, film dokázal zaujať dospievajúcich divákov a vytvoriť akýsi opak všetkého, čo bolo doteraz tejto časti publika podávané. Štúdio Warner Bros. sa môže tešiť z múdrej investície, pretože produkčný rozpočet činil iba 10 miliónov dolárov. Film s názvom Láska stojí za všetko k nám na Slovensko dorazí až o dva mesiace, dovtedy bude slúžiť ľuďom v USA ako oddychovka od všetkých blockbusterov.

Štvrtým filmom je Snatched s 7,6 miliónmi. Komédia si doteraz v USA zarobila už 32,7 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul. Pokračovanie filmovej série Denník slabocha si za prvé tri dni zarobilo iba 7,2 miliónov – zatiaľ najmenej zo všetkých štyroch častí. Snímke nepomohli ani negatívne recenzie.

Päť ďalších

Šiestym filmom je Kráľ Artuš: Legenda o meči. So zárobkom iba 6,8 miliónov počas druhého víkendu, obrovský neúspech si v USA doteraz zarobil iba 27,2 miliónov dolárov – s produkčným rozpočtom takmer 200 miliónov.

Akčné pokračovanie kultovej filmovej série Rýchlo a zbesilo 8 zaparkovalo na siedmom mieste s 3,1 miliónmi. Obrovský hit svoj domáci zárobok navýšil na 219,8 miliónov dolárov.

Rýchlo a zbesilo 8 boxoffice
Zdroj: interactiviti.com

Filmom číslo osem je Baby Šéf s 2,8 miliónmi. Animovaný hit štúdia DreamWorks si na domácej pôde doteraz zarobil 166,1 miliónov dolárov.

Kráska a zviera stále nekončí a aj po desiatich týždňoch sa umiestňuje na deviatom mieste s 2,4 miliónmi. Gigantický hit od Disney si v USA zarobil už takmer pol miliardy dolárov.

Posledným a desiatym filmom na zozname je How to be a Latin Lover s 2,2 miliónmi. Snímka si v USA dokázala zarobiť už 29,4 miliónov dolárov.

  1. $36,000,000   Alien: Covenant
  2. $35,062,000   Guardians of the Galaxy Vol. 2
  3. $12,000,000   Everything, Everything
  4. $7,600,000     Snatched
  5. $7,200,000     Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul
  6. $6,850,000     King Arthur: Legend of the Sword
  7. $3,173,565     The Fate of the Furious
  8. $2,800,000     The Boss Baby
  9. $2,403,000     Beauty and the Beast (2017)
  10. $2,200,000     How to be a Latin Lover

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah