V kinách štartuje sci-fi Voyagers: Vesmírna misia. Priprav sa na poriadnu dávku emócií, chaosu a akcie s úžasnými hercami

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Svet sa v roku 2063 ocitol na svojom konci. Planétu Zem sužujú rôzne choroby a sucho, čo vyústi do jedinej možnosti – kolonizovať inú planétu vo vesmíre. Najnovší sci-fi triler Voyagers: Vesmírna misia si pre divákov pripravil veľa nečakaných momentov, ktorými ťa bude sprevádzať skvelé herecké obsadenie. A keď do toho pridáme realistický príbeh, ktorého scenár môže jedného dňa zastihnúť aj skutočný svet, filmové štúdio Lionsgate priviedlo na svetlo sveta zaujímavý kúsok o snahe nájdenia nového zázemia pre kolabujúcu civilizáciu.

Film zrežíroval skúsený Neil Burger, ktorý taktiež napísal aj scenár. Tvorca sa v minulosti podieľal na úspešných filmoch Iluzionista (2006) alebo Všemocný (2011). Takže úspech bol od divákov očakávaný aj tentokrát a či sa jeho najnovší filmový počin zaradí medzi kvalitné výtvory môžeš od dnešného dňa zistiť v slovenských kinách.

Voyagers: Vesmírna misia je skvelou kombináciou sci-fi, drámy, romantiky a akcie

Dejová línia ťa zavedie do hlbokého vesmíru, kde sa na palube vesmírnej lodi nachádza 30 mladých ľudí. Hlavné postavy príbehu sú špeciálne v tom, že boli pre túto záchrannú misiu vytvorené a vychované tak, aby ich nikdy nedokázali zlákať vplyvy vonkajšieho prostredia. Ich výchova preto prebieha v úplnom utajení pod záštitou skúseného mentora Richarda Allinga. Toho si zahral skvelý Colin Farrell (Slušní chlapci), no tento film nebude len o ňom.

V hlavných úlohách sa tiež predstavili Tye Sheridan (Ready Player One), Lily-Rose Depp (The King), Fionn Whitehead (Dunkirk) alebo Isaac HempsteadWright (Game of Thrones). Naozaj nabitá zostava mladých hollywoodskych hviezd, ktoré sa stretli v jednom filme. No nie všetci z nich budú na rovnakej strane a film vďaka tomu sprevádzajú nečakané zvraty, ešte nečakanejšie zápletky a kopa šialenej akcie v prítomnosti neónov. Táto viacgeneračná posádka si pre fanúšikov sci-fi pripravila v 108 minútach veľa prekvapení, počas ktorých sa určite nudiť nebudeš.

Voyagers: Vesmírna misia
Zdroj: amazon.com

Film skúma potláčané medziľudské vzťahy a ich odtrhnutie z reťaze

Vesmír je miesto, kde zákony neexistujú a tí, ktorí boli doslova stvorení na plnenie príkazov, nemusia byť vždy ochotní ich plniť. Akonáhle sa totiž posádka dozvie o niekoľkých klamstvách, situáciu preberú do vlastných rúk a to v tomto prípade vôbec nemusí dopadnúť dobre. Hlavne vtedy, ak vás dopujú stimulačnou drogou potláčajúcou emócie a pocity.

Mladým vesmírnym cestovateľom sa podarí odhaliť pravdu, ktorá rozpúta obrovské nepokoje a chaos. Po vysadení záhadnej látky v nich začnú ožívať utlmené pocity a uvedomia si, že toho dokážu oveľa viac ako si pôvodne mysleli. Vedia cítiť, vnímať a veľmi rýchlo zisťujú, že vystavovanie sa novým vnemom je oveľa návykovejšie ako droga, ktorou boli mámení naozaj dlhú dobu. Partia flegmatikov sa tak v sekunde zmení o 180 stupňov a na rad prichádzajú tance, párty, bitky a veľa sexu.

Preferuješ multižánrovky, v ktorých sa vystrieda naozaj veľa rozličných sekvencií? Filmová lahôdka Voyagers: Vesmírna misia by ťa sklamať nemala, o čom sa oddnes 29. júla 2021 môžeš presvedčiť na veľkom plátne v tvojom obľúbenom kine. Takže, ak sa chceš dozvedieť či táto vesmírna misia uspela, jednu nevinnú misiu budeš musieť podstúpiť aj ty. Zober frajerku/frajera alebo kamarátov a vydajte sa na nevídané vesmírne dobrodružstvo, ktoré dokáže okrem nekontrolovateľného chaosu vyvolať aj pocit vzrušenia.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -