Voyo doráža na Netflix a raketovo rastie. O týchto číslach môže HBO a Disney iba snívať

Nenechajte si ujsť

Voyo doráža na Netfix

Streamovacia služba Voyo nepoľavuje v raketovom tempe naberania nových predplatiteľov a zaznamenáva ďalší významný míľnik. Generálny riaditeľ TV Nova – Daniel Grunt – pre Forbes potvrdil, že Voyo na Slovensku a v Česku združuje už 650-tisíc zákazníkov, čo je pre platformu ďalší zásadný posun. Grunt zároveň potvrdil, že predstavenie reklamy do Voyo je iba otázkou času.

650-tisíc predplatiteľov Voyo na Slovensku a v Českej republike je pomerne prekvapivé, ešte vo februári tohto roka totiž služba hlásila prekročenie pol miliónovej hranice. Už vtedy sa platforma chválila dynamickým rastom. Zatiaľ posledné dáta o predplatiteľoch Voyo zverejnilo na začiatku septembra a hlásilo 570-tisíc predplatiteľov. Služba teda pokračuje v extrémne rýchlom naberaní nových zákazníkov a dokonca presahuje svoj ambiciózny cieľ, ktorým je získať milión abonentov do roku 2025.

Príde aj lacnejšie predplatné s reklamou

Okrem dynamického rastu používateľskej základne Voyo zvažuje aj predstavenie novej, lacnejšej tarify s reklamou. Podobným predplatným na veľkých trhoch disponujú takmer všetky globálne platformy na čele s Netflixom a Disney+. Daniel Grunt pre Forbes hovorí, že predstavenie novej tarify s reklamou vo Voyo je iba otázkou času a takáto verzia predplatného určite príde. Najskôr však musia byť splnené viaceré podmienky.

Po prvé sa najskôr musí zastaviť nárast nových predplatiteľov. Pokiaľ základňa používateľov narastá, nemá zmysel lákať ľudí na novú tarifu. Riaditeľ TV Nova ďalej približuje aj ďalšiu podmienku, ktorou je totálne vypredanie inzercie v televíznom priestore. Zvýšiť sa tiež musia výnosy z reklamy. Bez splnenia trojice kritérií podľa Grunta nemá zmysel púšťať sa do zavedenia lacnejšieho predplatného.

So 650-tisíc predplatiteľmi na Slovensku a v Českej republike sa Voyo stáva poprednou streamovacou službou na trhu. Svetové streamovacie služby počet predplatiteľov v jednotlivých krajinách neuvádzajú, predpokladom však je, že jednotkou na Slovensku je Netflix, po ktorom nasleduje práve Voyo. Tretie a štvrté miesto si u nás majú deliť HBO Max a Disney+.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -