Takýto Votrelec tu ešte nebol, ponúkne hrôzu ako nikdy doteraz

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový Votrelec na obzore

Herné vývojárske štúdiá urobia s licenciou na Votrelca všetko, len nie pokračovanie Alien: Isolation. V roku 2015 bolo hlásených 2,1 milióna predaných kópií, s čím vydavateľ SEGA údajne nebol spokojný. Avšak dnes, desať rokov od pôvodného vydania, je Isolation od štúdia Creative Assembly ekvivalentom jednej z najlepších hororových videohier histórie.

Čokoľvek, čo z rovnakého univerza nasledovalo, nedosiahlo podobného úspechu – či už kooperatívny Aliens: Fireteam Elite (2021) alebo taktický Aliens: Dark Descent (2023). A namiesto priameho pokračovania Isolation sa hráči dočkali mobilnej jednohubky Alien: Blackout (2019) na štýl Five Nights at Freddy’s.

Keď sa počas piatkového vysielania State of Play objavila na začiatku ukážky planéta LV-354, hráči dostali nádej. Predstavenie novej hry z univerza Votrelca však sklamalo rovnako, ako každé ďalšie od roku 2014. Štúdio Survios prinesie titul pre virtuálnu realitu od PlayStation, Alien: Rogue Incursion.

Nádej na nový AAA titul tak zhasol, nepotešil ani gameplay trailer, ktorý má v priemere 10 snímkov za sekundu. Na druhú stranu, vizuálny štýl zdanlivo opustenej stanice pripomína Isolation, chýbať nebude ani ikonický sledovač pohybu či arzenál zbraní. Titul dorazí na novú generáciu PS VR2, ako aj na Meta Quest 3 a Steam pre ďalšie PC zariadenia virtuálnej reality.

Alien: Rogue Incursion
Zdroj: Survios

Alien: Rogue Incursion pobeží na Unreal Engine 5 a developer Survios láka na „vysokonapäťovú strieľačku“ s preskúmavaním zariadenia na nehostinnej planéte Purdan, ktorého sa zmocnili Votrelci. Dynamický spawn Xenomorfov hráčom zabezpečí priechod s nespočetným množstvom jedinečných možností. Zaútočiť môže kdekoľvek a jeho AI stratégie sa budú líšiť.

„Zatiaľ čo srdcervúci boj je jadrom hry Alien: Rogue Incursion, chytiť pulznú pušku a preraziť si cestu z každej situácie nie je vždy tou najlepšou stratégiou. Hráči, ktorí sú neustále prenasledovaní nepredvídateľnými a vynaliezavými Xenomorfmi, často považujú kreativitu a chladné uvažovanie za svoje najväčšie zbrane, najmä pokiaľ ide o využitie prostredia vo svoj prospech.“

Titul, samozrejme, nemôžeme hodnotiť pred tým, než dorazia prvé ohlasy alebo než si ho vyskúšame. Horor Resident Evil 7: Biohazard bol vo virtuálnej realite neopakovateľným zážitkom hrôzy, uvidíme, či nám nový Votrelec sprostredkuje podobne strašidelný zážitok.

Alien: Rogue Incursion dorazí na zariadenia virtuálnej reality už túto zimu.

Zdroj: gameinformer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -