Sen sa rozplynul. Výnimočný film s DiCapriom v kinách horí a čelí drastickému prepadu

Nenechajte si ujsť

Masívny prepad diváckeho záujmu

Iba minulý týždeň sme informovali o sľubnom štarte historickej drámy Martina Scorseseho v kinách. Vrahovia mesiaca kvetov vtedy v návštevnosti kín mierne prekročili očakávania analytikov a film za úvodný víkend celosvetovo zarobil 44 miliónov. O týždeň neskôr už je však situácia výrazne odlišná. Záujem o film s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom sa výrazne prepadol a velebená novinka už s istotou skončí vo veľkej finančnej strate.

Vrahovia mesiaca kvetov si, bohužiaľ, nedokázali udržať momentum a záujem o film sa rýchlo vytráca. Návštevnosť oproti predošlému týždňu v USA sa prepadla až o 61 % a snímka celosvetovo zatiaľ zarobila iba 87 miliónov dolárov. To je vzhľadom na veľký, až 200-miliónový rozpočet sklamanie. Forbes upozorňuje, že predaje lístkov na novinku Martina Scorseseho predstavujú približne 25 % z návštevnosti Oppenheimera, ktorý sa dĺžkou i historickým zasadením k Vrahovia mesiaca kvetov približuje.

Oppenheimer aktuálne v tržbách mieri k miliarde, aj keby novinka s DiCapriom dokázala udržať podobné tempo počas nasledujúcich týždňov, skončí v mnohomiliónovej strate. V rozpočet 200 miliónov totiž nie sú zarátané náklady na marketing, rovnako ako tržby filmu nepredstavujú čistý zisk. Apple, ktoré za filmom stojí, sa o zisky musí deliť s distribútorom, ktorým je spoločnosť Paramount, nemalá časť ziskov rovnako putuje do pokladníc kín.

vrahovia mesiaca kvetov
Zdroj: Apple

Nejde len o čísla

Vrahovia mesiaca kvetov sa preto takmer s istotou zaradia na zoznam veľkých komerčných prepadákov tohto roka. V kinách sa tento rok zatiaľ nedarilo špeciálne komiksovým blockbusterom, v takmer 100-miliónovej strate skončil Indiana Jones a nástroj osudu.

V prípade Vrahovia mesiaca kvetov je však situácia s tržbami o niečo odlišnejšia, keďže film mal pôvodne štartovať iba na streamovacej platforme Apple TV+. Spoločnosť Apple, ktorá novinku produkovala, nezaujímajú nutne predaje lístkov, ako skôr propagácia filmu pred uvedením na streamovaciu platformu. To sa, naopak, novinke darí výborne, keďže podľa kritikov i divákov sú Vrahovia mesiaca kvetov jedným z najlepších filmov roka s fenomenálnymi hereckými výkonmi. Viac aj v našej recenzii.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -