DiCaprio láka davy. Vrahovia mesiaca kvetov je v kinách hitom, na jeden film ale aj tak stráca

Nenechajte si ujsť

Príjemné prekvapenie. Vrahovia mesiaca kvetov sú v kinách hitom

Zarytý veľkých filmových značiek i superhrdinských filmov – Martin Scorsese, má aktuálne dôvod na radosť. Jeho historická dráma Vrahovia mesiaca kvetov s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom má za sebou úspešný otvárací víkend. Filmová novinka v návštevnosti obsadila druhé miesto, predbehol ju iba koncert nezastaviteľnej Taylor Swift, ktorý v kinách vyvolal ošiaľ, informuje Economic Times.

Snímka Vrahovia mesiaca kvetov do kín prichádzala s miernou nevýhodou. Herecké hviezdy v Hollywoode totiž naďalej štrajkujú a filmu sa nedostala žiadna verejná propagácia od jeho hlavných ústredných hviezd. Štúdio Paramount navyše pred premiérou zneisťovala aj 3,5 hodinová dĺžka filmu, keďže dlhé filmy zvyčajne zarábajú menej ako tie krátke.

Obavy sa v prípade Scorseseho novinky nenaplnili. Historický epos za otvárací víkend celosvetovo zarobil 44 miliónov dolárov, čo je nad očakávaniami analytikov. Pozitívne v tomto prípade je, že film na trhu Severnej Ameriky dokázal do kín prilákať aj mladých divákov.

vrahovia mesiaca kvetov trailer
Paramount

Ide skôr o prestíž

Skupina pod 30 rokov podľa New York Times tvorila až 44 % z celkovej návštevnosti v Severnej Amerike, čo je pre štúdio Paramount prekvapením a zároveň dobrým signálom do budúcna. Málokto čakal, že príbeh vyvražďovania indiánskeho kmeňa Osageov vzbudí medzi mladými takúto veľkú pozornosť. Zavážili však vynikajúce recenzie i herecké mená Leonarda DiCapria a Roberta De Nira, ktoré sú stále veľkými diváckymi ťahákmi.

Rozpočet Vrahovia mesiaca kvetov predstavuje až 200 miliónov dolárov, je teda otázne, či sa film tvorcom zaplatí. Scorsese si však v tomto prípade môže vydýchnuť, keďže v prípade Vrahovia mesiaca kvetov nejde ani tak o zárobky, ako skôr o prestíž. Film je určený primárne na streamovaciu službu Apple TV+ a pôvodne v kinách nemal ani štartovať.

Lily Gladstone (Mollie Burkhart) a režisér Martin Scorsese
Zdroj: killersoftheflowermoonmovie.com

Za novinkou stojí spoločnosť Apple, ktorá ho nakrútila v spolupráci so štúdiom Imperative Entertainment a do kín ho distribuovala skrz Paramount. Kedy sa Vrahovia mesiaca kvetov objavia aj na Apple TV+ zatiaľ nie je známe, na novinku sa však rozhodne oplatí ísť do kina. Ide totiž o jeden z najlepších filmov roka, ktorý trpí iba jediným väčším nedostatkom. Viac v našej recenzii.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -