Vraj nie je dobrý v sexe! Toto sú fakty zo zákulisia filmov Adama Sandlera!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Patrí medzi najznámejších hercov na svete. Na jeho konte svieti úžasná suma, ktorú si zarobil vďaka mnohým obľúbeným filmom. Napriek sláve a bohatstvu sa však oblieka ako každý normálny človek, a aj preto si získal srdcia fanúšikov. Dnes sa pozrieme na fakty zo zákulisia filmov Adama Sandlera, ktoré sú rovnako zábavné ako jeho filmy.

Fakty zo zákulisia filmov Adama Sandlera

1. Vo filme Pieseň pre nevestu (1998) nie je žiadna sexuálna scéna

fakty zo zákulisia filmov Adama Sandlera
Zdroj: mutantreviewersmovies.com

Vo filmoch Adama Sandlera nenájdete veľa sexuálnych scén. A to aj napriek tomu, že sú väčšinou bláznivé a väčšinou nie sú určené mladším divákom. Komédia Pieseň pre nevestu je jeho prvým filmom, ktorý dokázal prekonať hranicu 100 miliónov v kinách. V tejto romantickej komédii si zahral s herečkou Drew Barrymore, ktorá ho označila za „filmovú spriaznenú dušu“. Chémia medzi nimi bola nepopierateľná, napriek tomu diváci nevideli žiadnu sexuálnu scénu a má to svoj dôvod. Sandler to vysvetlil, keď bol hosťom v šou Conana O’Briana:

„Hlavným dôvodom, prečo nerobím sexuálne scény je to, že v ňom nie som dobrý. Začal som, keď som bol pomerne mladý a dúfal som, že sa to vekom zlepší, ale už som zostarol a stále sa to nezlepšilo.“

2. Trávil čas so závislými gamblermi, keď sa pripravoval na rolu vo filme Drahokam (2019)

fakty zo zákulisia filmov Adama Sandlera
Zdroj: nytimes.com

V tomto dramatickom filme predviedol Sandler, ktorý je hlavne komik, jeden zo svojich najpôsobivejších výkonov. Na postave, ktorú stvárnil mu záležalo natoľko, že veľa času strávil rozhovormi so závislými gamblermi, aby pochopil, ako veľmi sa kvôli hazardu ich životy vyhrotili. Tiež chcel prísť na koreň tomu pocitu závislosti, ktorým títo hráči trpia.

3. 50x a stále po prvý raz (2004) malo mať šťastnejší koniec

Adam Sandler, Drew Barrymore
Zdroj: ew.com

Toto je druhý spoločný projekt Adama Sandlera a Drew Barrymore. Herečka si v ňom zahrala osobu trpiacu stratou krátkodobej pamäte, a to kvôli dopravnej nehode. Adam Sandler si zahral postavu Henryho, ktorý sa do Lucy (Barrymore) zamiluje a nechce ju opustiť, aj keď ich vzťah má svoje úskalia. Film napokon končí tým, že Lucy sa ráno zobudí na Henryho lodi a prehrá si kazetu, z ktorej sa dozvie, že je vydatá a má aj deti. Režisér filmu Peter Segal však prezradil, že sa diváci mali dočkať šťastnejšieho konca:

„Diskutovali sme o tom v štúdiu a rozmýšľali nad tým, či to má mať šťastnejší koniec. Má sa napokon vyliečiť? To bola tá otázka, ktorá nás trápila. Som rád, že producenti napokon podporili rozhodnutie, aby mal film horkosladký koniec, pretože to bolo na celom filme srdcervúce. Fakt, že to Henry musí podstúpiť každý deň svojho života, pretože to je hlavnou súčasťou tohto filmu.“

4. Každému zo svojich kolegov, hrajúcich v komédii Dospeláci (2010), kúpil Sandler Maserati v hodnote 200 000 dolárov

Adam Sandler, Chris Rock, Kevin James
Zdroj: tbs.com

Adam Sandler sám povedal, že nerobí filmy preto, aby potešil kritikov, ale divákov a hlavne preto, aby sa zabával so svojimi priateľmi. V tomto duchu sa niesla komédia Dospeláci o piatich mužoch v strednom veku, ktorí strávia víkend na chate robením „volovín“. A taktiež si zaspomínajú na staré časy, keď boli len chalani a všetko sa zdalo byť jednoduché.

Film sa stal kasovým trhákom a Sandler sa chcel o svoje bohatstvo podeliť so svojimi kamarátmi Chrisom Rockom, Kevinom Jamesom, Robom Schneiderom a Davidom Spadeom. Preto každému z nich kúpil Maserati za 200 000 dolárov.

5. Kvôli filmu Klik: Život na diaľkové ovládanie (2006) ho takmer zažalovali

Adam Sandler, Christopher Walken
Zdroj: play.google.com

Komédia Klik: Život na diaľkové ovládanie nám rozpráva príbeh workoholika Michaela Newmana (Sandler), ktorý neustále pracuje a nikdy netrávi čas so svojou rodinou. V jeden večer sa rozhodne kúpiť ovládač a napokon nájde ten najlepší na svete. Ovládač, vďaka ktorému môže pretočiť, zastaviť či vrátiť čas. Takisto vďaka nemu môže vyzerať opálene či hovoriť cudzím jazykom.

Tento koncept znie naozaj dobre a takisto na divákov zabral, filmu sa v kinách darilo. Táto zápletka ohľadom magického ovládača však nie je tak úplne originálna. Hlavná myšlienka sa totiž objavila aj v pomerne neznámom seriáli Goosebumps (1995 až 1998). Tvorcovia tohto seriálu dokonca uvažovali o žalobe na samotného herca, napokon ale priznali, že nejde o plagiát, pretože podobnú zápletku si mohol vymyslieť ktokoľvek.

Máte radi filmy Adama Sandlera? Ktorý z uvedených je vás obľúbený? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -