Marvel fanúšikovia podpisujú petíciu, aby sa Spider-Man vrátil do MCU!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Marvel fanúšikovia sú momentálne v celkom zlej nálade. Štúdiá Disney a Sony sa po stretnutí nedostali s spoločnej dohode a zrušili tak spoluprácu. Pre nás a filmy to znamená, že obľúbený Peter Parker končí. Je tu však stále možné východisko? Vráti sa Spider-Man do MCU? Presne to chcú fanúšikovia dokázať novou petíciou, ktorú v čase písania tohto článku podpísalo cez 100 000 ľudí!

Spider-Man končí v MCU
Zdroj: 24horas.cl, costumediyguide.com, icsart.com

Vráti sa Spider-Man do MCU?

Doterajšia dohoda medzi štúdiami fungovala od roku 2015, kedy sa riaditelia dohodli na spolupráci – Spidey sa môže objaviť v MCU, no Sony si prenechá distribučné práva na jeho filmy. Navyše, o veľkú časť produkcie sa staral Marvel, zatiaľ čo inkasovali len malú časť ziskov (5 % + práva na predaj hračiek). Vyžiadali si teda rozdelenie produkčných nákladov, no aj tržieb – 50/50.

Sony takúto možnosť zamietlo, pretože im to prišlo z finančného hľadiska nevýhodné. Dosť možno si to však budú musieť rozmyslieť, keďže z celého sveta na nich fanúšikovia vyvíjajú ohromný tlak.

4. fáza mcu marvel
Zdroj: wearemoviegeeks.com

To, aby sa Spider-Man vrátil do MCU, ľudia požadujú nielen v komentároch na Facebooku či pod Instagram fotkami. Fanúšikovia toho chcú dosiahnuť aj pomocou starej dobrej metódy – petície. Tú v čase písania tohto článku podpísalo už 105 000 ľudí.

Chcem podpísať petíciu

Vráti sa Spider-Man do MCU
Zdroj: spiderman-films.fandom.com

Štúdiá jednoznačne pozorne sledujú dianie na internete a názory fanúšikov. Podľa môjho názoru je veľmi pravdepodobné, že predsa len pristúpia k novej dohode. Či už Sony ustúpi a dá Marvel polovicu tržieb alebo Disney zníži požiadavky, obe strany by spravili nemúdre rozhodnutie, keby nepočúvli divákov.

Čo si o tom celom myslíte? Vráti sa Spider-Man do MCU, alebo Sony prečká tlak od fanúšikov? Podpísali ste petíciu? Napíšte nám do komentároch!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -