FilmyOdporúčame

Marvel fanúšikovia podpisujú petíciu, aby sa Spider-Man vrátil do MCU!

Marvel fanúšikovia sú momentálne v celkom zlej nálade. Štúdiá Disney a Sony sa po stretnutí nedostali s spoločnej dohode a zrušili tak spoluprácu. Pre nás a filmy to znamená, že obľúbený Peter Parker končí. Je tu však stále možné východisko? Vráti sa Spider-Man do MCU? Presne to chcú fanúšikovia dokázať novou petíciou, ktorú v čase písania tohto článku podpísalo cez 100 000 ľudí!

Spider-Man končí v MCU

Zdroj: 24horas.cl, costumediyguide.com, icsart.com

Vráti sa Spider-Man do MCU?

Doterajšia dohoda medzi štúdiami fungovala od roku 2015, kedy sa riaditelia dohodli na spolupráci – Spidey sa môže objaviť v MCU, no Sony si prenechá distribučné práva na jeho filmy. Navyše, o veľkú časť produkcie sa staral Marvel, zatiaľ čo inkasovali len malú časť ziskov (5 % + práva na predaj hračiek). Vyžiadali si teda rozdelenie produkčných nákladov, no aj tržieb – 50/50.

Sony takúto možnosť zamietlo, pretože im to prišlo z finančného hľadiska nevýhodné. Dosť možno si to však budú musieť rozmyslieť, keďže z celého sveta na nich fanúšikovia vyvíjajú ohromný tlak.

4. fáza mcu marvel

Zdroj: wearemoviegeeks.com

To, aby sa Spider-Man vrátil do MCU, ľudia požadujú nielen v komentároch na Facebooku či pod Instagram fotkami. Fanúšikovia toho chcú dosiahnuť aj pomocou starej dobrej metódy – petície. Tú v čase písania tohto článku podpísalo už 105 000 ľudí.

Chcem podpísať petíciu

Vráti sa Spider-Man do MCU

Zdroj: spiderman-films.fandom.com

Štúdiá jednoznačne pozorne sledujú dianie na internete a názory fanúšikov. Podľa môjho názoru je veľmi pravdepodobné, že predsa len pristúpia k novej dohode. Či už Sony ustúpi a dá Marvel polovicu tržieb alebo Disney zníži požiadavky, obe strany by spravili nemúdre rozhodnutie, keby nepočúvli divákov.

Čo si o tom celom myslíte? Vráti sa Spider-Man do MCU, alebo Sony prečká tlak od fanúšikov? Podpísali ste petíciu? Napíšte nám do komentároch!

Zdroj: movieweb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár