Každý je podozrivý – film Vražda v Orient Expresse dostal prvý trailer plný hviezdneho obsadenia! Kto je vrahom?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vražda v Orient Expresse – prvý trailer

Spisovateľka Agatha Christie je rovnako slávna, ako jej mysteriózna novela Vražda v Orient Expresse z roku 1934. Hlavnou postavou a zároveň vyšetrovateľom prípadu nieje nikto iný, ako sám Hercule Poirot – jeden z najlepších detektívov na svete. V roku 1974 preniesol režisér Sidney Lumet tento príbeh prvý krát na plátna, pričom si hlavnú rolu zahral Albert Finney – z čoho vzišla nominácia na Oscara. 

Tento rok sa však znova dočkáme filmovej adaptácie tejto úžasnej knihy. Režisérom a zároveň hercom Poirota je Kenneth Branagh. Ten prenesie film na plátna z adaptovaného scenáru od Michaela Greena (Logan, Alien: Covenant). Nová Vražda v Orient Expresse sa ale konečne pochválila prvým plagátom a trailerom. A musíme uznať, vyzerá to úžasne! Trailer nádherne zrkadlí mysterióznu a temnú atmosféru záhadného prípadu.

Okrem výbornej atmosféry vás určite zaujalo herecké obsadenie, na ktoré nemám slov. Klobúk dolu. Uvidíme veľké Hollywoodske mená ako Johnny Depp, Penélope Cruz, Daisy Ridley, Judi Dench, Willem Dafoe, Michelle Pfeiffer, Josh Gad alebo Leslie Odom Jr. Samozrejme nemôžme zabudnúť na samotného Poirota, ktorého si zahrá Kenneth Branagh. Je to až neuveriteľné, aký úžasný herecký káder má tento film. Už z traileru môžeme hádať, že tento film dostane nomináciu na Oscara za kostýmy. Vyzerá to, ako keby sme sa naozaj vrátili do 30. rokov. 

A že vám nieje známe, o čom film bude? Dlhú a mrazivú cestu cez Európu vlakom si užíva okolo 13 pasažierov. Jedného z nich však nájdu zavraždeného. Ešteže vo vlaku sedí aj jeden z najlepších detektívov sveta, strieborno-fúzy Hercule Poirot, na ktorého padlo bremeno vyriešenia prípadu. Podarí sa mu z pomedzi pasažierov vybrať jedného vinníka ešte pred tým, ako znova zaskóruje? Presne tak, Každý je podozrivý.

Vražda v Orient Exresse
Zdroj: Twentieth Century Fox’s

Vrahom môže byť každý. Tajomný Johnny Depp, dokonca aj sám detektív. Pokiaľ ste nečítali knihu, dozvedieť sa pravdu môžete už 9. novembra 2017, kedy film zavíta do slovenských kín. Tešíte sa?

PS: Čo hovoríte na použitie modernej skladby Imagine Dragons – Believer v traileri? 

Vražda v Orient Expresse
Zdroj: Twentieth Century Fox’s

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -