Neve Campbell končí. Jej postava Sidney Prescott sa po prvýkrát nevráti v pokračovaní série Vreskot

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmový tróp „finálneho dievčaťa“ nesmel chýbať v žiadnom správnom slasher horore z 80. a 90. rokov. Hádam najznámejšou finálnou preživšou je Sidney Prescott, ktorá utiekla ostriu noža jedenástich Ghostface vrahov vo franšíze Vreskot. Ikonická postava prežila udalosti piatich filmov, posledný z nich dorazil do kín začiatkom tohto roka. Skalných fanúšikov série tak nemilo prekvapila novinka, že jej predstaviteľka Neve Cambell sa po prvýkrát nevráti vo filme Vreskot 6.

Server The Hollywood Reporter informuje, že k rozhodnutiu dospela na základe neadekvátneho honoráru. Prečítajte si herečkine vyjadrenie:

„Žiaľ, ďalší film Vreskot nenakrútim. Ako žena som vo svojej kariére musela extrémne tvrdo pracovať, aby som si stanovila svoju hodnotu, najmä pokiaľ ide o Vreskot. Cítila som, že ponuka, ktorá mi bola predložená, sa nerovná hodnote, ktorú som franšíze priniesla.“

Vreskot recenzia
Zdroj: newsweek.com

Presné čísla spomenuté neboli, ale nemožno nesúhlasiť s tým, že viac ako 744-miliónová franšíza stojí z veľkej časti práve na nej. Campbell teda pozná svoju hodnotu, jej reakcia je preto adekvátna. Následne možno počítať s tým, že určitá časť fanúšikov bude šiestu epizódu bojkotovať. Mnohým sa už v tohtoročnom filme Vreskot nepáčilo rozhodnutie zabiť „legacy“ postavu šerifa Dwighta „Dewey“ Rileyho, ktorého roky stvárňoval David Arquette. Aj herečka sama potvrdila, že jej rozlúčka so sériou nebola jednoduchá.

„Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie posunúť sa ďalej. Všetkým mojim fanúšikom Vreskotu, milujem vás. Vždy ste ma tak neuveriteľne podporovali. Som vám navždy vďačná a za to, čo mi táto franšíza dala za posledných 25 rokov.“

Napriek tomu silné obsadenie filmu Vreskot 6

Kto sa teda budúci rok vráti do mestečka Woodsboro? Z pôvodných charakterov to bude jedine Courteney Cox ako reportérka a autorka Gale Weathers. Na druhú stranu, splneným snom fanúšikov bude návrat Hayden Panettier ako Kirby, milovanej postavy, ktorú sme (ne)videli zomrieť vo filme Vreskot 4 (2011). Najnovšie oznámeným členom obsadenia je americký herec Dermot Mulroney (Svadba môjho najlepšieho priateľa).

Vreskot 6 obsadenie
Zdroj: impawards.com

Film bude opäť raz viesť skvelá partia preživších z tohtoročnej časti. Medzi nimi Melissa Barrera ako Sam Carpenter, Jenna Ortega ako Tara Carpenter, Jasmin Savoy Brown ako Mindy Meeks-Martin a Mason Gooding ako Chad Meeks-Martin. Štvorica tvorí tak schopnú skupinu postáv, že upustenie od klasických charakterov vrátane Sidney nie je vôbec problémom. Režisérske duo Radio Silence (Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett) odviedlo naozaj úžasnú prácu a majú na to vytvoriť novú generáciu Vreskotu.

Premiéra filmu Vreskot 6 je naplánovaná na 30. marca 2023. O všetkých novinkách vás budeme včas informovať.

Mrzí vás, že sa v šiestej časti nevráti Neve Campbell ako Sidney Prescott? Páčila sa vám tohtoročná piata časť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -