Vreskot 6: Jenna Ortega, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown a Mason Gooding sú späť do hry

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Režisérske duo Radio Silence (Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett) odviedlo naozaj skvelú prácu s tohtoročným návratom slasher série Vreskot. Preto bolo viac ako príjemným prekvapením, keď vzápätí oznámili vznik ďalšieho pokračovania. V tom čase ešte Vreskot 6 nepoznal svoje obsadenie, iba plánovaný začiatok nakrúcania a dátum vydania. Produkcia odštartuje toto leto a do kín dorazí hneď na ďalší rok, 31. marca 2023. Perá scenáristov pre šiestu časť opäť chytia do rúk James Vanderbilt a Guy Busick. Teraz spoznávame obsadenie navrátilcov, teda preživších poslednej časti.

Vreskot 6 odhaľuje obsadenie preživších

Film Vreskot tento rok predstavil novú skupinu mladých a sympatických postáv, ktorí utekali pred nožom vraha Ghostface – vlastne v tomto prípade vrahov. Tí, ktorí udalosti snímky prežili, sa opäť raz vrátia. Medzi nimi Melissa Barrera ako Sam Carpenter, Jenna Ortega ako Tara Carpenter, Jasmin Savoy Brown ako Mindy Meeks-Martin a Mason Gooding ako Chad Meeks-Martin.

Jenna Ortega ako Tara Carpenter
Jenna Ortega ako Tara Carpenter; Zdroj: Paramount Pictures/Spyglass Media Group

Návrat očakávajú aj klasické „legacy“ postavy. Courteney Cox potvrdila jej zapojenie ako Gale Weathers, no stále sa čaká na potvrdenie herečky Neve Campbell ako legendárnej Sidney Prescott. Bohužiaľ, udalosti Vreskotu neprežil David Arquette ako miláčik divákov Dwight „Dewey“ Riley…

Na druhú stranu si dovolím tvrdiť, že navrátilci Jenna Ortega, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown a Mason Gooding tvoria tak schopnú partiu, že Vreskot 6 by mohol vôbec po prvýkrát upustiť od klasických postáv. O príbehu zatiaľ nevieme nič, no môžeme očakávať, že spadneme ešte hlbšie do „meta“ podstaty celej série. Očakávania sú vysoké, čo potvrdil aj režisér Gillett:

„Tento film musí byť ochotný riskovať všetko, aby rozvrátil všetky tieto očakávania, a my sme tak ďaleko v králičej nore vo filmoch Vreskot, že v tomto bode ide o všetko.“

Melissa Barrera ako Sam Carpenter
Melissa Barrera ako Sam Carpenter; Zdroj: Paramount Pictures/Spyglass Media Group

Vreskot radím medzi najlepšie filmy tohto roka a preto do dvojice režisérov Radio Silence vkladám plnú nádej. Mladé herečky Jenna Ortega a Melissa Barrera majú potenciál na to, aby túto sériu ťahali podobne ako kedysi Neve Campbell a Courteney Cox.

Tešíte na sa oznámené obsadenie filmu Vreskot 6? Páčila sa vám tohtoročná piata časť? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Dnes 12.10.2022 som si stiahla Vreskot 5…Je to je najlepšia séria od 1.časti. Hororov sa nebojím, ale pri tomto mi nebolo všetko jedno. Bolo to TOP. A som rada, že prežili tí, čo prežili…dvojičky, sestry a starí známi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -