Vreskot 6 prichádza do kín. Priprav sa na nový príbeh, ďalšie postavy a veľa krvi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Fanúšikovia krvavých hororov spozornite. V kinách začína púť obľúbenej franšízy, ktorú doplní už šiesty film s názvom Vreskot 6. Novinka plánuje návrat k pôvodnému konceptu a dejovým líniám prvej trojice filmov zo série, ktoré sa odohrávajú v mestečku Woodsboro.

Dvojica Samantha (Melissa Barrera) a jej nevlastná sestra Tara Carpenterové (Jenna Ortega) naposledy unikli hrozivému Ghostfaceovi v rozhodnom meste Woodsboro. Tentokrát odišli hľadať nový život do New Yorku, ale zdá sa, že ani tu neuniknú.

Vreskot 6 od filmové štúdia Paramount zažije premiéru 9. marca 2023, čím oficiálne príde k životu jeden z najočakávanejších hororov za posledné roky.

V slovenských kinách štartuje hororový film Vreskot 6

Režisérska dvojica Matt BettinelliOlpin a Tyler Gillett sa rozhodla vrátiť k pôvodnému hororovému žánru, ktorý tak úspešne definoval prvú časť Vreskotu z roku 1996. Pokračovanie bude obsahovať nové zločiny, nové motívy a nových podozrivých. Fanúšikovia sa môžu tešiť na strhujúci príbeh, ktorý bude plný neočakávaných zvratov a krvavých prekvapení.

Príjemným potešením pre fanúšikov je návrat Hayden Panettiere v role Kirby Reed. Tá sa naposledy objavila v snímke Vreskot 4. Ukáže sa aj Courtney Cox ako Gale Weathers, ktorá sa objavuje už od začiatku franšízy – vo filmovej sérii sa objavuje od roku 1996.

Naopak, sklamaním pre divákov môže byť, že sa nevracia Neve Cambell ako Sidney Prescott. Pre ňu teda pôjde o prvý film zo série, ktorý vynechá. Ako sa sama vyjadrila, už nemá pocit, že do nej prináša takú hodnotu, ako pred 25 rokmi. Jej herecká kolegyňa Ortega sa však vyjadrila, že na ňu uvidíme dostatok „odkazov“.

samara weaving vreskot
Zdroj: gamerant.com

Herecké obsadenie tentoraz doplnia ešte Samara Weaving, Dermot Mulroney, Tony Revolori, Josh Segarra či Henry Czerny. Scenár, rovnako ako pri pätke, napísali James Vanderbilt a Guy Busick.

Zápletka je stále pred verejnosťou utajená. Tak či onak, nadchádzajúci film sa radí medzi očakávané horory tohto roka, ktorý prinesie fanúšikom množstvo strašidelných okamihov a ešte viac napätia a záhad. Ak máš rád hororové filmy, určite neváhaj, zober kamarátov alebo vystrašenú frajerku, a užite si Vreskot 6 v kinách.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -