Vreskot si môžeš oddnes pozrieť v slovenských kinách. Nový horor vábi poriadnou dávkou psycha a krutých vrážd

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ikonická franšíza s maskovaným vrahom je späť a tentokrát prinesie na veľké plátna nový príbeh s návratom nostalgických postáv. Hororová novinka Vreskot od filmového štúdia Paramount konečne zavítala do slovenských kín a od 3. februára 2022 si tento krvavý výtvor môžeš pozrieť kedykoľvek dostaneš chuť na kvalitný adrenalínový zážitok plný napätia a strachu.

Piate pokračovanie zrežírovali Matt Bettinelli-Olpin Tyler Gillett, ktorí sa spoločnými silami podieľali na úspešnej hororovej komédii Nevesta na zabitie. Ruku do diela pridal aj samotný tvorca celej franšízy Kevin Williamson, čo divákom značí, že tento filmový projekt je v dobrých rukách.

Vreskot ide do kín
Zdroj: filmmakermagazine.com

Napínaný horor Vreskot prichádza do kín

Hororová séria Vreskot, alebo ako ju terajší tvorcovia nazývajú – sága, je veľmi úspešná a obľúbená. Predošlé štyri diely zarobili celosvetovo vyše 600 miliónov dolárov. Posledný film šiel do kín pred desiatimi rokmi, takže na ďalšie pokračovanie sme si počkali naozaj dlhú dobu. Séria má tak už nostalgickú kvalitu, ktorá je pre súčasného diváka veľmi atraktívna. A atraktívnym je jednoznačne aj herecké obsadenie, ktoré bude riešiť temnú záhadu mesta Woodsboro.

Courteney Cox si zopakuje svoju rolu reportérky Gale Weathers a pridá sa k nej aj jej bývalý manžel David Arquette, ktorý sa vráti v úlohe Deweyho Rileya. V role protagonistky Sidney Prescott sa opäť objaví aj obľúbená Neve Campbell.

Svoju úlohu si taktiež zopakuje herečka Marley Shelton ako policajná dôstojníčka Judy Hicks, ktorá sa snažila vypátrať krvilačného vraha vo filme Vreskot 4. Medzi nových hercov patria Melissa BarreraJenna OrtegaJack QuaidDylan MinnetteJasmin Savoy BrownSonie Ben AmmarMikey MadisonMason Gooding a Kyle Gallner.

Tvorcovia vsadili na nový ešte krvavejší príbeh

Ako uvádza synopsa: „25 rokov po tom, ako pokojné mestečko Woodsboro šokovala séria brutálnych vrážd, si neznámy jedinec znova nasadil povestnú bielu masku. Do hľadáčika sa mu dostane partia tínedžerov v snahe vzkriesiť tajomstvo z hrôzostrašnej minulosti mesta,“.

Film Vreskot sprevádzala taktiež podarená marketingová kampaň so slovami: „Ghostface je vždy niekto, koho veľmi dobre poznáte“. Tento slogan nakazil aj štáb za kamerami, keďže pri nakrúcaní použili niekoľko verzií scenára a mal rôzne strihy v postprodukcii. Okrem toho sa chceli vyhnúť neúmyselným spoilerom natoľko, že identita hlavného záporného antagonistu bola pre všetkých hercov počas nakrúcania prísne utajená.

Kto bude teda vrahom? To zatiaľ netušíme, ale zistiť to môžeš oddnes v slovenských kinách vďaka distribútorovi Forum Film. Preto nezabudni zobrať partiu kamarátov a zájdite spoločne na jeden z najočakávanejších hororov tohto roku. Predošlé trailery sľubujú veľa krvavej zábavy, podrezané hrdlá a veľa iných nechutností. Ideš do toho? My v redakcii určite áno a našu recenziu si budeš môcť prečítať už v najbližších dňoch.

Vreskot ide do kín
Zdroj: bleedingcool.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -