Všestrannosť slovíčka f*ck vo filme

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

F*ck, alebo najobľúbenejšie anglické slovíčko

Tento pocit každý dobre poznáme. Sedíte na gauči, pozeráte film po anglicky a zrazu niekto povie slovíčko f*ck vo filme. A vy sa pozriete na mamu, a vidíte jej na očiach, čo si presne myslí. Myslí si to, že tento film už nie je pre Vás, a mali by ste ísť spať. No niektorí ľudia vyhľadávajú filmy práve preto, že sa v nich dosť často používa slovíčko f*ck. Pozrime  sa na 5 filmov, kde je toto slovíčko frekventované ako diaľnica D1.

Swearnet: The Movie

Počet slov f*ck: 935 | Dĺžka: 112 minút | Počet použití f*ck/minúta: 8,35

Aj keď je to naozaj zlé, nikto tomuto počinu nemôže zobrať prvenstvo v počte použití slova f*ck. Partia priateľov je už otrávená tým, ako je všetko cenzúrované, a tak sa rozhodnú, že si spravia vlastnú necenzúrovanú webovú stránku s názvom „Swearnet“. Pri pozeraní tohto sa naozaj budete pozastavovať nad tým, koľko krát sa dá použiť slovo f*ck v jednej vete. Už len ten priemer, že 8 krát slovo f*ck za minútu hovorí za všetko.

Swearnet

Fuck

Počet slov f*ck: 857 | Dĺžka: 93 minút | Počet použití f*ck/minúta: 9,21

Toto slovo je v niektorých častiach sveta tak populárne, že chlapík menom Steve Anderson sa rozhodol, že o tomto slove natočí dokument. Takže nie je vôbec divné, že sa vyskytuje v Top 5. Ale otázka znie. Prečo by to sakra niekto robil? Prečo by niekto točil dokument o slove f*ck? Jednoducho v Amerike toto slovko milujú. A je úplne jedno, že to môže znamenať všelijaké druhy urážok.

Fuck

The Wolf of Wall Street

Počet slov f*ck: 569 | Dĺžka: 180 minút | Počet použití f*ck/minúta: 3,16

Tento film je absolútna pecka. Trojhodinové šialenstvo v réžii Martina Scorseseho, ktoré v sebe má všetko, čo kvalitná „komédia“ má mať. A slovo f*ck je v tomto filme použité snáď vo všetkých smeroch, vďaka čomu sa môžete naučiť niektoré spojenie, o ktorých ste nemali tušenia, že existujú. Táto bohoslužba za kapitalizmus plná drog, sexu a peňazí Vás zaručene presvedčí o tom, že správna komédia sa nedá spraviť bez slova f*ck. Skvelé obsadenie na čele s Leonardom DiCapriom, Jonahom Hillom a Margot Robbie Vás tiež presvedčí o geniálnosti tohto počinu.

The Wolf of Wall Street

Summer of Sam

Počet slov f*ck: 435 | Dĺžka: 142 minút | Počet použití f*ck/minúta: 3,06

V roku 1977 sa v New Yorku po uliciach premával jeden vrah, ktorý bol prezývaný „Samov syn“. Šialený zabijak si na svoje hrôzostrašné skutky vyberal osamelé dievčatá, alebo milenecké páry. V podstate niečo ako Zodiak. Po čase začal po tomto záhadnom zabijakovi pátrať úplne každý. A tak sa kaderník Joey so svojou partou rozhodnú, ž tajomného vraha vypátrajú. Nikto by na takýto triler nepovedal, že v ňom bude toľko nadávok. Každopádne to bol skvelý film s vysokým počtom slova f*ck čo si naozaj ceníme!

Summer of Sam

Nil by Nouth

Počet slov f*ck: 428 | Dĺžka: 128 minút | Počet použití f*ck/minúta: 3,34

Tento film je režijným debutom Garyho Oldmana, ktorého najpravdepodobnejšie môžete poznať ako Siriusa Blacka v sérii Harry Potter, alebo ako komisára Jamesa Gordona v Nolanovej Batman trilógii . Do tohto filmu dal Gary Oldman všetkých svojich démonov, s ktorými bojoval na londýnskom predmestí ešte v útlom veku. Film popisuje aj katastrofálne životné podmienky a temné kúty existencie nižšej vrstvy. A tak v takýchto podmienkach neostáva nič iné, len vyjadriť svoje emócie slovom f*ck!

Nil by Nouth

Foto: metrograph.com, myworldvsthemovies.wordpress.com, salesresult.com, youtube.com, moviepostershop.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -