Prinášame vám 10 nových Star Wars projektov. Medzi nimi aj seriál o Ahsoke alebo Landovi

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Všetky plánované Star Wars projekty

Včera sa v štúdiu Disney dial Disney Investor Day 2020. Mnohí z vás ste o tom možno ešte nepočuli, ale išlo v podstate o deň, počas ktorého štúdio prezrádzalo nové informácie o ich budúcich projektoch. Bolo tak aj v prípade série Star Wars, ktorá sa dočká v budúcnosti mnohých nových projektov. Všetky tieto plánované Star Wars projekty nájdete nižšie v článku.

Lucasfilm je štúdio, ktoré patrí pod Disney, no práve ono riadi svet Star Wars. Včera nám preto Lucasfilm prezradil nové filmy a seriály, ktoré môžeme v budúcich rokoch čakať, no taktiež nám k niektorým seriálom pridali už aj trailery. Nehovoriac aj o nových informáciách, pod týmto odstavcom sa už začína zoznam nových Star Wars projektov.

Star Wars: Rogue Squadron

star wars rogue squadron
Zdroj: screencrush.com

Nový a po filme Star Wars: Vzostup Skywalkera aj prvý film sa bude volať Star Wars: Rogue Squadron. Tento film bude mať na starosti režisérka Patty Jenkins, ktorá stojí aj za réžiou filmu Wonder Woman a aj jeho pokračovania. Film sa zrejme inšpiruje hrou, ktorá nesie presne rovnaký názov ako je názov filmu. Zamerať by sa mal na bojových pilotov zo sveta Star Wars.

Ako som už vravel, bude to prvý Star Wars film po dlhšej pauze a svoju premiéru bude mať na Vianoce, 25. decembra 2023. Okrem tohto hraného filmu sú vo vývoji ešte dva filmy, jeden má na starosti Taika Waititi a druhý Kevin Feige, o tých však nič nové nevieme. Patty Jenkins na svoj Twitter dala aj krátke video o tom, že bude robiť tento film, a vy si ho môžete pozrieť tu.

Star Wars: A Droid Story

star wars a droid story
Zdroj: attractionsmagazine.com

Ide o ďalší film, ktorý ale vyjde na Disney+ a nebude hraný, ale animovaný. Táto zaujímavá kombinácia nám prinesie epický príbeh dvoch obľúbených robotov, R2-D2 a C-3PO, ktorí budú cestovať po vesmíre, zažívať nové dobrodružstvá a spoznávať nových hrdinov. Inak je dej filmu zatiaľ tajný a rovnako zatiaľ nepoznáme ani dátum vydania tohto animovaného filmu.

Star Wars: Ahsoka

star wars ahsoka tano seriál
Zdroj: comicbook.com

Ide o nový seriál, ktorý určite poteší fanúšikov tejto postavy. Ahsoka Tano sa dočkala svojho vlastného seriálu a rolu si v ňom opäť zopakuje herečka Rosario Dawson. Seriál je spin-offom k The Mandalorian a bude sa odohrávať zhruba v čase jeho udalostí. Očakávať v ňom by sme mohli aj Ahsokinu cestu za hľadaním Veľkoadmirála Thrawna a mladého Jediho Ezry Bridgera.

Star Wars: Rangers of the New Republic

rangers of the new republic star wars
Zdroj: geektyrant.com

Podobne ako seriál Ahsoka, aj tento seriál bude spin-offom k The Mandalorian a bude sa odohrávať v čase jeho udalostí. Seriál by sa podľa všetkého mal točiť okolo Sector Rangers. Tí sú niečo ako obdoba vesmírnej polície, ktorú založila Galaktická republika ešte pred Klonovými vojnami. Presný dej seriálu, rovnako ako jeho dátum premiéry, ešte nie sú známe.

Star Wars: Andor

Seriálový prequel k filmu Rogue One s názvom Andor sa nám dokonca ukázal aj v prvom traileri. Aj keď sme sa z traileru o seriáli veľa nedozvedeli, mali sme možnosť nahliadnuť do zákulisia tvorby tohto projektu, pričom trailer bol komentovaný samotnými tvorcami. Natáčanie ešte len začalo a tak nemajú ešte žiadne zábery, no čo majú je rok vydania seriálu a tým bude rok 2022.

Star Wars: Lando

star wars lando Všetky plánované Star Wars projekty
Zdroj: theverge.com

Okrem Ahsoky Tano sa svojho vlastného hraného seriálu dočká aj ďalšia postava, ktorou je Lando Calrissian. Seriál je ešte len v začiatočných fázach vývoja a na starosti ho má Justin Simien. Očakávaný je aj návrat herca Donalda Glovera, ktorý Landa hral vo filme Solo: A Star Wars Story, no nič zatiaľ ešte nebolo potvrdené.

Star Wars: The Acolyte

star wars the acolyte Všetky plánované Star Wars projekty
Zdroje: comicbook.com

Ďalší hraný seriál na zozname, ktorý má na starosti Leslye Headland. Opísaný je ako „mysteriózny thriller, ktorý vezme divákov do galaxie tienistých tajomstiev a objavujúcich sa síl temnej strany v posledných dňoch éry Vznešenej republiky (High Republic)“. Udalosti seriálu by sa mali odohrávať desiatky rokov pred udalosťami pôvodnej trilógie.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi

Dlhoočakánavý seriál Star Wars: Obi-Wan Kenobi včera prišiel s krátky trailerom, v ktorom nám ukázal svoj oficiálny názov. Dozvedeli sme sa, že seriál sa bude odohrávať desať rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Okrem Evana McGregora sa vráti aj herec Hayden Christensen ako Darth Vader. Viac o jeho návrate sa môžete dočítať v tomto článku.

The Mandalorian

druhá séria The Mandalorian trailer
Zdroj: pinterest.co.uk

Čo sa týka obľúbeného seriálu The Mandalorian, ktorý po rokoch opäť pozdvihol úroveň Star Wars príbehov, tak o ňom nám bol prezradený dátum vydania tretej série. Prvé dve série sme si vychutnali vždy na jeseň, no tretia séria bude výnimkou, keďže sa začne vysielať na „Christmas Day“, a teda 25. decembra 2021. Je to zrejme kvôli veľkému množstvu seriálov, ktoré prídu na ďalší rok na Disney+.

Star Wars: Visions

star wars visions Všetky plánované Star Wars projekty
Zdroj: ign.com

Ohlásené boli aj animované seriály a jedným z nich je aj Star Wars: Visions. Ide o seriál, ktorý bude zložený z niekoľkých krátkych filmov a ktorý budú mať na starosti svetovo najlepší japonskí tvorcovia anime. Seriál by mal vyjsť niekedy v roku 2021. Nanešťastie, to je zatiaľ všetko, čo o tomto pripravovanom animovanom projekte vieme.

Star Wars: The Bad Batch

Posledným na zozname je animovaný seriál Star Wars: The Bad Batch, ktorý bude spin-offom k seriálu Star Wars: The Clone Wars. Seriál sa zameria na skupinu geneticky upravených klonov, ktorí vďaka svojim unikátnym schopnostiam majú stopercentnú úspešnosť na misiách. Po Klonových vojnách začnú prijímať žoldnierske misie, aby našli svoj nový účel a udržali sa nad hladinou.

The Bad Batch je skupina piatich klonov: Hunter, klon s vylepšenými zmyslami, Tech, klon s vylepšenou kapacitou pamäte a inteligenciou, Crosshair, klon s vynikajúcimi zrakovými schopnosťami a Wrecker, klon s vylepšenou fyzickou formou a veľkými svalmi. Novým prírastkom je Echo, obyčajný klon, ktorý však má niektoré časti tela nahradené technickými súčiastkami. Seriál by sme si mali pozrieť na Disney+ niekedy v roku 2021.

Toto boli všetky plánované Star Wars projekty na najbližšie obdobie. Aj vy ste z nich nadšení? Na ktorý z týchto projektov sa tešíte najviac? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroje: collider.com, geektyrant.com, movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -