Prezradili viac, ako mali. V Deadpool 3 sa vráti jeden z najdôležitejších Marvel hrdinov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dôležitý superhrdina sa ukáže v Deadpool 3

Aktualizované 12. júla 2024: Podľa informácií, ktoré zverejnil portál Deadline, sa v nadchádzajúcom filme Deadpool & Wolverine objaví jeden z najznámejších superhrdinov: Professor X v podaní herca Patricka Stewarta.

S jeho účasťou už fanúšikovia počítali, keďže hlavná záporáčka v príbehu je zlým dvojčaťom Professora X. Nakoniec aj samotný Stewart v rozhovoroch povedal, že by sa návratu nebránil. Podobným spôsobom sme ho mohli vidieť aj v MCU projekte Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva.

Všetky postavy v Deadpool & Wolverine, ktoré si musíte všimnúť

Rovnako jasné ako prichádzajúca premiéra je aj fakt, že uvidíme nemalé množstvo cameo rolí vo filme Deadpool & Wolverine. Viaceré z nich nám už odhalili v ukážkach, podľa režisérových slov to bol ale len zlomok z postáv, ktoré sa vo filme ukážu. Poďme si teda zhrnúť, o ktorých hrdinoch (a záporákoch) sa hovorí, že by mali zažiť návrat, dokonca aj o očakávaných debutoch.

Marvel nás pri filme kvalitne zásobuje ukážkami a inými promo materiálmi bez toho, aby prezradili priveľa. Hneď na začiatok nám ukázali členov X-Force, Wadeovu manželku Vanessu, jeho spolubývajúcu Blind Al či taxikára Doppindera. Neskôr pribudlo ešte viac známych tvárí a medzi nimi sa nachádzali aj poriadne prekvapenia.

postava deadpool
Zdroj: TMDB

Navrátení nepriatelia X-Menov a odhalenie Sabretootha

V Pustatine (pri obrovskej lebke Ant-Mana) sme mohli vidieť mutantov Pyra, Azazela, Lady Deathstrike a dokonca aj Russiana z Punishera. Riadny náhľad sme v minulosti dostali aj na záporáčku – Cassandru Novu v podaní Emmy Corrin. Najviac fanúšikov však zrejme potešil návrat Sabretootha, s ktorým si Wolverine zopakuje súboj.

deadpool ant-man
Zdroj: Marvel

Sabretootha sme mohli vidieť v poslednej ukážke, ktorá prišla koncom júna. Zopár dní po nej sa vyjadril režisér Shawn Levy, že pri tvorbe nechceli, aby boli návraty postáv centrom filmu, ale snímka je nimi dobre okorenená. Podľa jeho slov sa máme pripraviť na veľa, naozaj veľa postáv.

Deadpool & Wolverine Sabretooth
Zdroj: YouTube / Marvel Entertaiment

Čo tak Professor X?

Najprv sa teda pozrieme na tých, ku ktorým má ústredná dvojica z filmu najbližšie – na X-Menov. Hlavná záporáčka z filmu je podľa komiksových predlôh zlým dvojčaťom Professora X, a preto veľa fanúšikov počíta aj s jeho účasťou. Herecký predstaviteľ Patrick Stewart sa navyše opakovane vyjadroval, že by sa roli vôbec nebránil, podobne ako to spravil pre film Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva.

Charlesov nemesis rovno aj s dcérou

Kde je Charles Xavier, tam je často aj jeho spoločník a nemesis v jednej osobe, Erik Lehnsterr, lepšie známy ako Magneto. Tu však stále zostáva veľkou neznámou, či sa v roli objaví Ian McKellen. Naposledy si ju zahral v roku 2014 vo filme s podtitulom Budúca minulosť. Ani tento herec však v rozhovoroch nevylučuje návraty a vyjadril sa, že kým mu slúži zdravie, rád sa vracia do obľúbených úloh.

S Magnetom by mohla prísť aj ďalšia z postáv – Scarlet Witch, ktorá je v komiksoch jeho dcérou. Fanúšikovia hovoria, že by sme mohli vidieť verziu Wandy z iného univerza, napríklad takú, kde je zarytým nepriateľom X-Menov.

Herečka Elizabeth Olsen sa v rozhovoroch ešte počas roka 2023 opakovane vyjadrovala, že po štyroch rokoch dala postave definitívne zhobom. Multiverzálna verzia by však dávala skvelý priestor pre obsadenie inou herečkou.

Predstaviteľka Storm to prezradila účesom

Cameo by mohlo prísť aj od ostatných mutantov, pri ich hereckých predstaviteľoch to naznačujú viaceré faktory. Napríklad pri Storm. Jej predstaviteľka, herečka Halle Berry pridala na svoj Instagram fotku, kde sa objavila s krátkymi vlasmi nafarbenými na blond/bielo, čo by naznačovala obľúbenú postavu. Nakoniec sa ukázalo, že to bolo kvôli úlohe v akčnej komédii The Union, veľké množstvo fanúšikov však stále neverí, že to bol jediný zámer.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

Cyclopsov herec povedal, čo nemal

Podobne je to aj s Jamesom Mardsenom, ktorý v pôvodných filmoch pri prelome milénia hral postavu Cyclopsa. Ešte v marci viedol rozhovor s portálom IGN, v ktorom mohol náhodou prezradiť svoju cameo rolu.

Vtedy hovoril, že ukončili nakrúcanie filmu Ježko Sonic 3, v ktorom tiež hrá. Dodal aj, že ich pľac bol blízko nakrúcaniu Deadpoola. Po otázke, či sa vo filme objaví, rýchlo rozhovor otočil, pre fanúšikov to už však bolo dostatočne veľa materiálu na to, aby s ním začali vo filme počítať.

Ani tie, ktoré zapierajú, nie sú z hry

Inými prípadmi sú postavy X-23 alebo Jean Grey. Ich herečky (Dafne Keen a Famke Jenssen) otvorene hovorili o tom, že sa vo filme neobjavia. Komentujúci na internete však predpokladajú, že ide o podobné zapieranie ako v prípade Andrewa Garfielda pri filme Spider-Man: Bez domova a že sa naozaj aj tieto postavy objavia.

Avšak uvažuje sa aj o tom, že Jean priamo neuvidíme, ale bude spomenutá. Logan by mohol mať práve pri nej najväčšie výčitky, že ju nedokázal zachrániť vo svojom domovskom svete.

Posts from the marvelstudiosspoilers
community on Reddit

Po dlhom čase naplnená rola Gambita

Film by mohol dať príležitosť aj pre jednu rolu, ktorá sa nikdy nenaplnila. Po filme X-Men Origins: Wolverine malo štúdio 20th Century Fox plány predstaviť príbehy viacerých mutantov podobným štýlom. Jedným z nich by mal byť aj kinetickú energiu ovládajúci Gambit, ktorého by stvárnil Channing Tatum.

Film sa dlhodobo odkladal, až bol nakoniec zrušený. A kto iný ako Deadpool by mohol dať perfektnú možnosť na to, aby sme to konečne videli.

Pripravovať nás mohli aj na návrat Iron Mana

Cameo role by však mali patriť aj predošlým členom zo samotného MCU, dokonca sa hovorí aj o návrate veľkého Avengera. V jednom z trailerov, ktoré sme dostali sme mali možnosť vidieť upravené vozidlo Red Skulla, ktoré malo prekvapivo na prednej maske logo s helmou Iron Mana. Navyše sa hovorí o veľkolepej potitulkovej scéne, ktorá má priniesť zásadné odhalenie.

Podľa informátora Daniela Richtmana práve táto scéna pripravuje pôdu pre film Avengers: Secret Wars. To rozdeľuje priaznivcov na dve veľké skupiny – časť si myslí, že tu debutuje záporák Doctor Doom, iní zase hovoria o návrate Tonyho Starka, dokonca v podaní Robert Downeyho Jr. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -