Vtáky noci dostávajú nový názov kvôli sklamaniu po finančnej stránke. Ako ho premenovali?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Najnovší prídavok do sveta DCEU sa po kritickej stránke dá považovať za úspech. Film Vtáky noci si na Rotten Tomatoes vyslúžil hodnotenie 80%, čo je na pomery filmov od štúdií DC a Warner Bros. naozaj slušné číslo. Avšak po finančnej stránke sa o takom úspechu baviť nemôžeme.

Počas otváracieho víkendu, ktorý je pre nové filmy v kinách veľmi dôležitý, si v Amerike snímka zarobila iba 33,2 miliónov amerických dolárov. To je naozaj pod úroveň pôvodných očakávaných zárobkov, ktoré si štúdio vyčíslilo na približne 45 miliónov. Do dnešného dňa si film celosvetovo zarobil 79,5 miliónov dolárov a štúdio Warner Bros. sa tak rozhodlo pre radikálne riešenie, ktoré poteší mnohých divákov.

film Vtáky noci
Zdroj: screenrant.com

Vtáky noci dostávajú nový názov

Ako už určite viete, celý názov filmu v slovenskej lokalizácii znie Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn. S týmto prekladom je väčšina Slovákov nespokojná, no povedzme si pravdu, ani originálny názov neznie zrovna najpríťažlivejšie. Film sa oficiálne volá Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) a naozaj bol všade propagovaný pod týmto názvom.

Viete si predstaviť niekoho, kto si príde kúpiť lístky a na pracovníčku v kine vychrli celý tento názov? Štúdio teda oficiálne mení názov filmu, ktorý bude kratší, jasnejší a hlavne sa naň chytí viac divákov. Veľké siete kín tento film po novom propagujú ako Harley Quinn: Birds of Prey. Birds of Prey

Už niekoľkokrát sme spomínali, že tento film mohol pokojne dostať názov Harley Quinn: The Movie, a nakoniec sme od toho ani neboli tak ďaleko. Je to predsa film o Harley Quinn, ktorej pomáhajú nejaké postavy, ktoré nikoho veľmi nezaujímajú. Názov už bol dokonca zmenený aj na serveri IMDb, ako môžete vidieť na obrázku vyššie.

Slovenský preklad sa podľa všetkého meniť nebude, a keby aj áno, tak sa stále nezbavíme nenávideného prekladu Vtáky noci. Sme teda naozaj zvedavý, či táto neskorá zmena názvu dokáže podporiť marketing filmu a viac ľudí zistí, že nejde o dokument o dravých vtákoch, ktoré sa prekladajú práve ako Birds of Prey. Možno je na to všetko už príliš neskoro.

Aký máte na slovenský preklad názvu názor vy? Nezabudnite nám napísať do komentárov.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -