Naozaj je Vtedy v Hollywoode najúspešnejší film Quentina Tarantina?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Silné Vtedy v Hollywoode tržby – Príbeh filmu sa odohráva v 60. rokoch 20. storočia, na konci zlatej éry Hollywoodu. Centrom nášho záujmu sú vyhasínajúca hviezda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt), ktorí sa snažia udržať v rýchlo sa meniacom prostredí kinematografie. Popri tom im cestu skrížia Sharon Tate (Margot Robbie) a vraždiaci kult Manson Family.

vtedy v hollywoode na cannes
Zdroj: vanityfair.com

Vtedy v Hollywoode tržby

Zaujímavý príbeh je spojený s naozaj zvučnými hereckými hviezdami a faktom, že film režíroval legendárny Quentin Tarantino. To je prakticky dokonalý recept na úspech, ktorý sa začína dokazovať. Na portáli IMDb filmu Vtedy v Hollywoode svieti priemerné hodnotenie 8,7/10, zatiaľ čo na Rotten Tomatoes má momentálne 85%. Čo sa týka kvality, zdá sa, že novinka nesklamala. To však nie je všetko.

Ešte pred premiérou v USA distribútor Sony Pictures Releasing vydal predpoklady. Podľa oficiálnych informácií bol očakávaný americký debut o výške 30 miliónov dolárov. Ako uvádza portál Screenrant, ešte pred premiérou filmu sa ukázali aj vyššie odhady – ako napríklad ten od Box Office Pro. Tí predpovedali, že behom prvého víkendu si novinka v USA zarobí $40 000 000.

Once Upon a Time in Hollywood trailer
Zdroj: vanityfair.com

Realita prekonala obidve predpovede. Box Office Mojo zverejnilo oficiálne čísla. Vidíme tak, že film Vtedy v Hollywoode debutoval so sumou 40,3 milióna dolárov. Na prvenstvo to nestačilo – zárobkovejší bol stále Leví kráľ, ktorý si počas svojho druhého víkendu v amerických kinách zarobil 75,5 milióna dolárov. Ide však o dva veľmi rozdielne počiny s veľmi rozdielnym publikom. Jeden je rozprávkou od Disney, druhý je drsnou R-kovou tarantinovkou. Priamo si teda nekonkurovali.

Suma 40,3 milióna dolárov pre Vtedy v Hollywoode znamená, že z tejto novinky sa stal najrýchlejšie zarábajúci film Quentinta Tarantina (čo sa výšky otváracieho víkendu týka). Predtým prvenstvo držali Nehanební bastardi (2009) s 38 miliónmi, za ktorým je Divoký Django (2012) s debutom 30,1 milióna.

Quentin Tarantino končí
Zdroj: usatoday.com

Osobne som veľmi zvedavý, na akej sume sa nakoniec Vtedy v Hollywoode zastaví. Aby sa skutočne stal najzárobkovejším filmom Quentina Tarantina, musí prekonať Divokého Djanga, ktorý celosvetovo zarobil 425,3 milióna dolárov.

Myslíte si, že rekordný otvárací víkend pre Tarantina filmom Vtedy v Hollywoode zaručuje, že sa stane jeho najzárobkovejším titulom vôbec? Vaše predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -