Na Disney+ už nové seriály nebudú vychádzať v piatky. Streamovacia služba si vybrala iný deň v týždni

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nováčikom medzi streamovacími službami je platforma Disney+. Tá patrí pod štúdio Disney. Na trhu je oproti iným ešte len veľmi krátko, no už teraz je im veľkou konkurenciou. Vďaka franšízam ako Star Wars alebo Marvel si rýchlo získala mnohých predplatiteľov. Po novom sa od ostatných chcú odlíšiť ešte jednou vecou. Vydávanie seriálov na Disney+ už nebude v piatky, ale v stredy. Prečo tak ale urobili?

Pravdepodobne najväčším konkurentom tejto služby je po celom svete obľúbený Netflix. Ten ponúka naozaj veľké množstvo skvelých filmov a seriálov, či už vlastných alebo kúpených. Netflix je špecifický tým, že svoje nové seriály vydáva v piatky, pričom celý seriál vydávajú naraz. Disney+ sa, samozrejme, od nich chcelo odlíšiť a tak si našli inú cestu. Spúšťačom bol však ich najnovší seriál.

Zdroj: screenrant.com

Vydávanie seriálov na Disney+ v stredy

Týmto seriálom bol najnovší MCU seriál Loki. Ten, na rozdiel od ostatných, vyšiel prekvapivo v stredu. Bolo to hlavne preto, pretože v piatky malo vyjsť mnoho očakávaných seriálov a filmov. Prvá epizóda tak mala premiéru minulú stredu. Vydanie v netradičný deň prinieslo nečakané ovocie a prvá epizódu sa stala najpozeranejšou premiérou na Disney+ zo všetkých seriálov a filmov doteraz.

Disney+ tak mení pravidlá a všetky ďalšie premiéry seriálov, epizód a filmov budú v stredy. K tomu, na rozdiel od Netflixu, vydávajú seriály v štýle jedna epizóda týždenne. Fanúšikova majú síce radšej, ak majú všetky epizódy naraz, no toto je lepší spôsob z dlhodobého hľadiska. O seriáli, ktorý vychádza postupne, sa hovorí viac a dlhšie ako o seriáli, ktorý vyjde naraz.

Disney+
Zdroj: io9.gizmodo.com

Premiéry sa teda budú posúvať

Aj keď tiež Netflix občas vydáva veľké filmy v stredy, nie je to u nich pravidlom. Na Disney+ sa to pravidlom ale stane, čo znamená, že niekoľko naplánovaných projektov teraz musí zmeniť svoj dátum vydania z piatka na stredu. Oficiálne boli posunuté napríklad tieto projekty, ktoré sú pre vás spísané nižšie spolu aj s bývalým a aj terajším dátumom vydania:

  • Monsters at Work – dátum vydania: 7. júl 2021 (posunuté z 2. júla 2021)
  • Turner & Hooch – dátum vydania: 21. júl 2021 (posunuté z 16. júla 2021)
  • Behind the Attraction – dátum vydania: 21. júl 2021 (posunuté z 16. júla 2021)
  • Chip ‚n‘ Dale: Park Life – dátum vydania: 28. júl 2021 (posunuté z 23. júla 2021)
  • Turning the Tables with Robin Roberts – dátum vydania: 28. júl 2021 (posunuté z 30. júla 2021)
  • The Wonderful World of Mickey Mouse 2. várka – dátum vydania: 28. júl 2021 (posunuté z 30. júla 2021)
  • Short Circuit 2. séria – dátum vydania: 4. august 2021 (posunuté z 30. júla 2021)
  • Growing Up Animal – dátum vydania: 18. august 2021 (posunuté z 20. august 2021)

Tento krok novej platformy je určite pochopiteľný. Okrem odlíšenia sa od ostatných to má aj strategický význam a o to viac je to dobrý krok veľkého štúdia Disney. Teraz bude zaujímavé sledovať, ako na takýto krok zareagujú ostatné streamovacie služby. Vy však nezabudnite, že odteraz je streda nový piatok.

Čo hovoríte na tento krok štúdia Disney? Vyhovuje vám, že premiéry na Disney+ budú v stredy, alebo práve naopak? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -