Určite sa zhodneme na tom, že akčná komédia Shazam! je jedným z najlepších filmov od Warner Bros. a DC. Páčil sa fanúšikom, páčil sa aj kritikom a celosvetovo si zarobil obstojných 364 miliónov amerických dolárov. Je teda jasné, že skôr či neskôr príde pokračovanie.

Práve v ňom uvidíme zloducha menom Black Adam, ktorého stvárni herec Dwayne “The Rock” Johnson. Síce ide o jednu z najviac zaneprázdnených hviezd v Hollywoode, no aj tak si zatiaľ nezahral žiadneho superhrdinu. A to je čo povedať, kedže v poslednom čase Marvel a DC obsadzujú do svojich úloh tie najväčšie mená. Herec je však v úlohe obsadený už nejaký ten rok.

black adam od dc
Zdroj: pinterest.com, deviantart.com

Vymazaná scéna z filmu Shazam!

Ešte pred pokračovaním Shazam! 2 ale uvidíme sólovku Black Adam, ktorá by sa podľa dostupných informácií mala začať natáčať už v druhej polovici budúceho roka. V nej spoznáme The Rocka v koži zloducha, ktorý príde do Worlds of DC (DCEU) narobiť neporiadok.

O jeho sólovku sa postará režisér Jaume Collet-Serra (Smrtiaci príliv, Non-Stop, Muž vo vlaku) a po úspechu Shazama je film pre štúdio prioritou. Neskôr sa teda stretnú v spoločnej snímke, kde si Shazam a Black Adam dajú poriadne do držky. Naznačuje to aj vymazaná scéna, ktorá prišla spolu s vydaním Blu-Ray a DVD.

Scéna nesie názov “Family on Thrones” a už podľa názvu je nám jasné, že v nej môžeme vidieť celú rodinu sediacu na svojich trónoch v jaskyni Rock of Eternity. Pri vychutnávaní toho momentu si však uvedomia, že je jeden trón prázdny. Darla Dudley na to reaguje:

“Nuž, ktokoľvek to je, budem ho milovať bez ohľadu na čokoľvek, pretože už teraz je automaticky súčasťou rodiny”.

Tým samozrejme narážajú na Black Adama, o ktorom očividne netušia, akú hrozbu pre nich môže predstavovať. Tento zloduch bol totižto nástupcom čarodejníka ešte pred Billym Batsonom. Film dal taktiež jasne najavo, že svoju silu využil v zlé úmysly.

Naozaj sa tešíme na to, ako sa herci Zachary Levi a Dwayne Johnson postavia proti sebe. Myslíte si, že pôjde o ďalší úspešný film?

Zdroj: geektyrant.com