Pozrite si vymazané scény z anime Death Note, ktoré odhaľujú nové teórie a smutné spomienky

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Anime Death Note – vymazané scény

Anime Death Note je stále čoraz populárnejšie. Od jeho vzniknutia ho radíme medzi tie najlepšie anime seriály, aké kedy vznikli. Preto predpokladáme, že keď ste klikli na tento článok, videli ste ho už hneď niekoľkokrát a bažíte po ďalšej nádielke. Tú vám aj prinášame v podobe krátkych videí. Pripravte sa na vymazané scény z anime Death Note, ktoré ste doteraz pravdepodobne nevideli.

Ak ste však ešte tento seriál neabsolvovali, v tomto článku sa nachádza veľa spoilerov. Preto vám odporúčame si najprv pozrieť dané anime a následne sa k tomuto článku vrátiť. Taktiež upozorňujem, že tieto videá sú buď s anglickým dabingom alebo anglickými titulkami, keďže ich je ťažšie objaviť na internete.

L-ov pohreb

V tejto scéne vidíme pohreb slávneho detektíva L-a po tom, ako zomrel pri vyšetrovaní Kiru. Pohrebu sa zúčastnili iba členovia detektívnej jednotky, pretože pred verejnosťou a pred Kirom sa chceli tváriť, že L ešte žije. V scéne vidíme aj zvrat v Lightovom správaní. Po tom, ako jeho kolegovia odídu, odhalí svoju šialenú stránku a vysmieva sa L-ovmu hrobu počas toho, ako na ňom kľačí.

L-ova prednáška

V tejto scéne Near spomína na to, ako im v sirotinci Wammy’s House L jedného dňa prednášal cez počítač. Deti sa ho pýtajú na rôzne otázky vrátane toho, čoho sa bojí. Jeho odpoveď je veľmi úsmevná a bolestivá zároveň. Hovorí, že sa bojí monštier a vysvetľuje deťom, aké rôzne monštrá žijú medzi ľuďmi. Tým však nemyslí Bohov smrti, ale zvrátené ľudské bytosti.

Alternatívny prijímací pohovor pre Lighta

Keď chcel L pridať Lighta do svojho tímu, musel ho najprv podporiť skúške. V prvom rade musel overiť, či je Light naozaj schopný s ním vyšetrovať a v druhom rade ho stále podozrieval, že je Kirom. V seriáli sme však videli úplne iné stretnutie týchto postáv – v prvý deň na univerzite. V tejto ukážke je však alternatíva, ktorá spočívala v tajnej kinosále, v ktorej L ukázal Kirovi jednu z nahrávok, ktoré poslal druhý Kira. My však vieme, že v čase týchto nahrávok už Light dlhšie spolupracoval s detektívmi.

Svet Bohov smrti

Chvíľu po tom, ako vyšiel seriál Death Note, autori vytvorili mangu a následne aj anime filmy s názvom Death Note: Relight. Jedná sa o skrátenú verziu seriálu rozdelenú do dvoch filmov. Tie však obsahujú aj dodatočné scény, ktoré sme v seriáli nevideli. Medzi ne patria aj pohľady na Ryukovu budúcnosť vo svete Bohov smrti.

Vyhľadá ho nám neznámy Boh smrti a chce vedieť o jeho dobrodružstve vo svete ľudí. Ryuk mu teda vyrozpráva príbeh o Lightovi za úplatok v podobe hnusného jablka. Neznámy Boh smrti sa chce sám vybrať do ľudského sveta, lebo jeho svet ho nudí. Na konci filmu Ryuk dorozpráva príbeh, no neznámy Boh smrti sa už vyberie do sveta ľudí. Prvé video odhaľuje ich stretnutie a druhé video je záverom ich stretnutia. Niektorí veria, že neznámy Boh smrti je v skutočnosti Light, ktorý si nepamätá na nič z predošlého života.

Čo hovoríte na tieto vystrihnuté a alternatívne scény? Poznáte ich viac? Vaše dojmy a prípadné objavy nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: youtube.com, deathnote.fandom.com, deathnote.fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -