Všetky vymazané scény z finálnej bitky Avengers: Endgame

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vymazané scény z Avengers: Endgame – FINÁLE

Veľkolepý filmový vesmír Marvel oficiálne vyvrcholil dlhou bitkou na konci štvrtej veľkolepej tímovky od tohto štúdia. Vedeli ste však, že sa v nej neobjavilo naozaj veľké množstvo zaujímavých momentov a scén, ktoré by mnohých fanúšikov potešili? Poďme sa spolu pozrieť na vymazané scény z Avengers: Endgame a momenty, ktoré sa nedostali do samotnej finálnej bitky.

Thanos priniesol odseknutú hlavu Captaina Americu

thanos na tróne z lebiek
Zdroj: statueforum.com

“Mali sme už hotovú väčšinu scenára okrem tretieho aktu, pretože s Anthonym sme sa držali nápadu, že Thanos podíde za Avengermi a hodí k nim na zem hlavu Captaina Americu,” odhalil na Comic-Cone v San Diegu režisér Joe Russo, ktorého vyjadrenie sprostredkoval portál Metro. Šialený Titán mal vo svojom čase, teda v roku 2014 zabiť všetkých vtedajších Avengerov, po čom by precestoval v čase za súčasnými superhrdinmi.

Ako sme vás informovali v samostatnom článku, šéf štúdia Marvel Kevin Feige prišiel s ešte brutálnejšou možnosťou. Podľa všetkého sa diskutovalo aj o možnosti, že Thanos by už čakal na Avengerov, ktorí sa vrátili z minulosti do roku 2023. Šialený Titán už mal dobyť celý svet, sedieť na obrovskom tróne z lebiek a po Avengeroch, ktorí sa vrátili do svojho času, hodiť hlavu Captaina Americu ako bowlingovú guľu.

Valkyrie a Okoye si vymenili zbrane

valkyrie a okoye
Zdroj: twitter.com

Fanúšik, ktorý sa osobne nachádzal na Disney konferencii D23, nám priniesol ďalšiu zaujímavú informáciu. Návštevníkom tam tvorcovia odhalili konceptový nákres, ktorý zobrazoval postavy Valkyrie a Okoye. Dva silné a obľúbené charaktery MCU sa už síce spolu objavili v jednej scéne z finálnej bitky, kedy mali po boku ďalšie ženské hrdinky univerza, no podľa všetkého mali mať aj vlastnú scénu.

Dve armádne generálky-hrdinky mali podľa pôvodného plánu bojovať aj vo dvojici, kedy by si navzájom požičiavali zbrane. Tvorcovia odhalili, že scéna mala dokázať, ako veľmi skúsené a zručné sú v boji – tak, že si môžu medzi sebou prehadzovať svoje zbrane a bojovať proti Thanosovej armáde v súlade.

Veľká vzdušná bitka

sean gunn kraglin
Zdroj: comicbook.com

“… môžem povedať len to, že Kraglin mal nasadenú svoju plutvu. Mal na sebe šíp Yaka, no odložený v puzdre, kde aj ostal. Takže, myslím si, že to všetko sa kvalifikuje ako canon (poznámka redaktora – ‘canon’ označuje udalosť v rámci príbehového univerza, ktorá sa stala, aj keď sme ju nemuseli vidieť), a o zvyšku, o tom už môže špekulovať ktokoľvek iný.

Ide o vyjadrenie herca Seana Gunna, ktoré poskytol portálu Screen Rant v rámci propagačnej akcie „I Love You 3 000“. Marvel vystrihol veľkú bojovú sekvenciu, ktorá sa mala odohrávať vo vzduchu, nad bojiskom, ktoré je centrom finále Avengers: Endgame. Podľa všetkého bola príliš mätúca a odvádzala pozornosť od hlavnej bitky, ktorá sa odohrávala dole na zemi.

Captain America si nebol istý, či dvihne Mjolnir

captain america mjolnir
Zdroj: instagram.com

Na obrázku vyššie vidíte konceptový nákres Ryana Meinerdinga, ktorý, ako odhaľuje umelec, zobrazuje Captaina Americu a jeho neistotu, či dokáže dvihnúť Mjolnir. Vo filme sme však videli až to, ako kladivo letí späť do jeho ruky, čo bol nepochybne silnejší a prekvapujúcejší moment. Režiséri Russovci navyše potvrdili, že Steve Rogers vedel kladivo dvihnúť už počas udalostí filmu Avengers: Vek Ultrona.

Samotný nákres, aj keď nebol využitý pri produkcii Endgame, štúdio rozdávalo fanúšikom počas konferencie D23 v podobe plagátu. Aj keď ho teda pri nakrúcaní finálnej bitky tvorcovia nepoužili, umenie Meinerdinga si aspoň niektorí fanúšikovia mohli užiť.

Superhrdinovia a ich plánovanie útoku

Vymazané scény z Avengers: Endgame
Zdroj: screenrant.com

Jedna z fotiek z pľacu, ktoré portál Screen Rant zhrnul vo videu, zobrazuje superhdinov, ktorí spolu preberajú plán boja. Moment mal trvať zhruba 3 minúty, pričom postavy by počas neho diskutovali, ako postupovať ďalej. Tvorcovia nakoniec usúdili, že prerušiť kvôli nemu veľkolepú bojovú sekvenciu by nefungovalo. Takto scenárista Stephen McFeely vysvetlil, prečo scénu vystrihli:

Nehodilo sa to tam… Keď máte pokope tak veľa ľudí, funguje to ako rozkúskovaný dialóg, kde každý hovorí len jednu vetu. [pôvodne: „…one line, one line, one line.“] A to neznie ako prirodzená konverzácia.

Tony Stark a jeho dcéra

katherine langford vystrihnutá postava z avengers: endgame
Zdroj: teenvogue.com

Už dávnejšie sme vás informovali, že z vyvrcholenia bitky vystrihli scénu s Morgan Stark, ktorú stvárňovala herečka Katherine Langford. Samotný Tony Stark ju mal vidieť tesne potom, ako luskol prstami – podobne ako Thanos po lusknutí vo filme Infinity War videl Gamoru.

“Keďže tieto filmy zaobchádzajú s mágiou, zámerom bolo, že Tonyho budúca dcéra mu odpustila a nechala ho odísť v mieri. Bol to celkom silný nápad. Bolo to už však priveľa nápadov v príliš komplikovanom filme,” odhalil v podcaste Happy Sad Confused jeden z režisérov filmu.

Všetci vzdajú hold Iron Manovi

Vymazané scény z Avengers: Endgame
Zdroj: techengage.com

Portál USA TODAY Life na svojom Twitter účte zverejnil exkluzívne zábery, ktoré ukazujú scénu tesne po smrti Iron Mana. Ide o dosť možno najemotívnejší moment zo všetkých vymazaných scén. Navyše nám zábery odhalili, že Gamora z roku 2014 prežila finálnu bitku a tušíme tak, o čom bude film Strážcovia Galaxie 3.

Scéna nasledovala ihneď potom, čo vyhaslo srdce Tonyho Starka. Všetky charaktery, ktoré sa nachádzali na bojisku, si uctili hrdinský čin – lusknutie, ktorým Tony zabil Thanosa a jeho armádu. Polobohovia, mimozemšťania a neskutočne mocné bytosti pokľakli pred Iron Manom, obyčajným človekom, ktorý obetoval svoj život pre ostatných. Scénu si môžete pozrieť v tomto článku.

Zdroj: twitter.com, Happy Sad Confused podcast, youtube.com, instagram.com, twitter.com, metro.co.uk, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -