Všetky vymazané scény z finálnej bitky Avengers: Endgame

Nenechajte si ujsť

Čokopoviedky – Ako superhrdinovia prežívajú Vianoce #5

Čokopoviedky #5 Máte pocit, že ste už starí na jedenie čokoládok z adventného kalendára? Nuž, pravda to určite nie je, nikto nikdy nebol príliš starý...

Čokopoviedky – Ako superhrdinovia prežívajú Vianoce #4

Čokopoviedky #4 Máte pocit, že ste už starí na jedenie čokoládok z adventného kalendára? Nuž, pravda to určite nie je, nikto nikdy nebol príliš starý...

Čokopoviedky – Ako superhrdinovia prežívajú Vianoce #3

Čokopoviedky #3 Máte pocit, že ste už starí na jedenie čokoládok z adventného kalendára? Nuž, pravda to určite nie je, nikto nikdy nebol príliš starý...

Čokopoviedky – Ako superhrdinovia prežívajú Vianoce #2

Čokopoviedky #2 Máte pocit, že ste už starí na jedenie čokoládok z adventného kalendára? Nuž, pravda to určite nie je, nikto nikdy nebol príliš starý...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vymazané scény z Avengers: Endgame – FINÁLE

Veľkolepý filmový vesmír Marvel oficiálne vyvrcholil dlhou bitkou na konci štvrtej veľkolepej tímovky od tohto štúdia. Vedeli ste však, že sa v nej neobjavilo naozaj veľké množstvo zaujímavých momentov a scén, ktoré by mnohých fanúšikov potešili? Poďme sa spolu pozrieť na vymazané scény z Avengers: Endgame a momenty, ktoré sa nedostali do samotnej finálnej bitky.

Thanos priniesol odseknutú hlavu Captaina Americu

thanos na tróne z lebiek
Zdroj: statueforum.com

“Mali sme už hotovú väčšinu scenára okrem tretieho aktu, pretože s Anthonym sme sa držali nápadu, že Thanos podíde za Avengermi a hodí k nim na zem hlavu Captaina Americu,” odhalil na Comic-Cone v San Diegu režisér Joe Russo, ktorého vyjadrenie sprostredkoval portál Metro. Šialený Titán mal vo svojom čase, teda v roku 2014 zabiť všetkých vtedajších Avengerov, po čom by precestoval v čase za súčasnými superhrdinmi.

Ako sme vás informovali v samostatnom článku, šéf štúdia Marvel Kevin Feige prišiel s ešte brutálnejšou možnosťou. Podľa všetkého sa diskutovalo aj o možnosti, že Thanos by už čakal na Avengerov, ktorí sa vrátili z minulosti do roku 2023. Šialený Titán už mal dobyť celý svet, sedieť na obrovskom tróne z lebiek a po Avengeroch, ktorí sa vrátili do svojho času, hodiť hlavu Captaina Americu ako bowlingovú guľu.

Valkyrie a Okoye si vymenili zbrane

valkyrie a okoye
Zdroj: twitter.com

Fanúšik, ktorý sa osobne nachádzal na Disney konferencii D23, nám priniesol ďalšiu zaujímavú informáciu. Návštevníkom tam tvorcovia odhalili konceptový nákres, ktorý zobrazoval postavy Valkyrie a Okoye. Dva silné a obľúbené charaktery MCU sa už síce spolu objavili v jednej scéne z finálnej bitky, kedy mali po boku ďalšie ženské hrdinky univerza, no podľa všetkého mali mať aj vlastnú scénu.

Dve armádne generálky-hrdinky mali podľa pôvodného plánu bojovať aj vo dvojici, kedy by si navzájom požičiavali zbrane. Tvorcovia odhalili, že scéna mala dokázať, ako veľmi skúsené a zručné sú v boji – tak, že si môžu medzi sebou prehadzovať svoje zbrane a bojovať proti Thanosovej armáde v súlade.

Veľká vzdušná bitka

sean gunn kraglin
Zdroj: comicbook.com

“… môžem povedať len to, že Kraglin mal nasadenú svoju plutvu. Mal na sebe šíp Yaka, no odložený v puzdre, kde aj ostal. Takže, myslím si, že to všetko sa kvalifikuje ako canon (poznámka redaktora – ‘canon’ označuje udalosť v rámci príbehového univerza, ktorá sa stala, aj keď sme ju nemuseli vidieť), a o zvyšku, o tom už môže špekulovať ktokoľvek iný.

Ide o vyjadrenie herca Seana Gunna, ktoré poskytol portálu Screen Rant v rámci propagačnej akcie “I Love You 3 000”. Marvel vystrihol veľkú bojovú sekvenciu, ktorá sa mala odohrávať vo vzduchu, nad bojiskom, ktoré je centrom finále Avengers: Endgame. Podľa všetkého bola príliš mätúca a odvádzala pozornosť od hlavnej bitky, ktorá sa odohrávala dole na zemi.

Captain America si nebol istý, či dvihne Mjolnir

captain america mjolnir
Zdroj: instagram.com

Na obrázku vyššie vidíte konceptový nákres Ryana Meinerdinga, ktorý, ako odhaľuje umelec, zobrazuje Captaina Americu a jeho neistotu, či dokáže dvihnúť Mjolnir. Vo filme sme však videli až to, ako kladivo letí späť do jeho ruky, čo bol nepochybne silnejší a prekvapujúcejší moment. Režiséri Russovci navyše potvrdili, že Steve Rogers vedel kladivo dvihnúť už počas udalostí filmu Avengers: Vek Ultrona.

Samotný nákres, aj keď nebol využitý pri produkcii Endgame, štúdio rozdávalo fanúšikom počas konferencie D23 v podobe plagátu. Aj keď ho teda pri nakrúcaní finálnej bitky tvorcovia nepoužili, umenie Meinerdinga si aspoň niektorí fanúšikovia mohli užiť.

Superhrdinovia a ich plánovanie útoku

Vymazané scény z Avengers: Endgame
Zdroj: screenrant.com

Jedna z fotiek z pľacu, ktoré portál Screen Rant zhrnul vo videu, zobrazuje superhdinov, ktorí spolu preberajú plán boja. Moment mal trvať zhruba 3 minúty, pričom postavy by počas neho diskutovali, ako postupovať ďalej. Tvorcovia nakoniec usúdili, že prerušiť kvôli nemu veľkolepú bojovú sekvenciu by nefungovalo. Takto scenárista Stephen McFeely vysvetlil, prečo scénu vystrihli:

Nehodilo sa to tam… Keď máte pokope tak veľa ľudí, funguje to ako rozkúskovaný dialóg, kde každý hovorí len jednu vetu. [pôvodne: “…one line, one line, one line.”] A to neznie ako prirodzená konverzácia.

Tony Stark a jeho dcéra

katherine langford vystrihnutá postava z avengers: endgame
Zdroj: teenvogue.com

Už dávnejšie sme vás informovali, že z vyvrcholenia bitky vystrihli scénu s Morgan Stark, ktorú stvárňovala herečka Katherine Langford. Samotný Tony Stark ju mal vidieť tesne potom, ako luskol prstami – podobne ako Thanos po lusknutí vo filme Infinity War videl Gamoru.

“Keďže tieto filmy zaobchádzajú s mágiou, zámerom bolo, že Tonyho budúca dcéra mu odpustila a nechala ho odísť v mieri. Bol to celkom silný nápad. Bolo to už však priveľa nápadov v príliš komplikovanom filme,” odhalil v podcaste Happy Sad Confused jeden z režisérov filmu.

Všetci vzdajú hold Iron Manovi

Vymazané scény z Avengers: Endgame
Zdroj: techengage.com

Portál USA TODAY Life na svojom Twitter účte zverejnil exkluzívne zábery, ktoré ukazujú scénu tesne po smrti Iron Mana. Ide o dosť možno najemotívnejší moment zo všetkých vymazaných scén. Navyše nám zábery odhalili, že Gamora z roku 2014 prežila finálnu bitku a tušíme tak, o čom bude film Strážcovia Galaxie 3.

Scéna nasledovala ihneď potom, čo vyhaslo srdce Tonyho Starka. Všetky charaktery, ktoré sa nachádzali na bojisku, si uctili hrdinský čin – lusknutie, ktorým Tony zabil Thanosa a jeho armádu. Polobohovia, mimozemšťania a neskutočne mocné bytosti pokľakli pred Iron Manom, obyčajným človekom, ktorý obetoval svoj život pre ostatných. Scénu si môžete pozrieť v tomto článku.

Zdroj: twitter.com, Happy Sad Confused podcast, youtube.com, instagram.com, twitter.com, metro.co.uk, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Režisér La La Landu natočí dobovú drámu z Hollywoodu s Margot Robbie a Bradom Pittom

Margot Robbie a Brad Pitt sa opäť spájajú po spoločnom pôsobení v tarantinovke Vtedy v Hollywoode. Avšak všetko malo pôvodne vyzerať inak. Túto dvojicu...

20 James Bond filmov sa bude dať pozerať úplne zadarmo. Kde ich nájdeme?

James Bond na YouTube Pre fanúšikov agenta 007, ktorí ešte nevlastnia digitálne kópie filmov a toto je práve ich obľúbený spôsob pozerania, prichádza dobrá správa....

Nový Game of Thrones seriál odhalil koncept vzhľadu nových drakov. Natáčanie začne budúci rok

Prvé kúsky konceptuálnych nákresov pre pripravovaný Game of Thrones spin-off House of the Dragon odhalili príchod nových drakov. MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ Seriál House of the...

Legendárny Solid Snake spoznal svojho predstaviteľa, Sony natočí film podľa hry Metal Gear Solid

Oscar Isaac ako Solid Snake Server Deadline včera informoval o tom, že sa herec Oscar Isaac ukáže ako legendárny Solid Snake. Jeho meno bolo s...

HBO Max oficiálne prichádza do Európy. Vieme, kedy streamovacia služba nahradí HBO GO

Ak hľadáte HBO Max - Skúste HBO GO. Tak znie oficiálna fráza, ktorú dostanete po vyhľadaní HBO Max na Slovensku. HBO GO je jediná streamovacia...