Zbohom, ikony. Vypínajú trojicu Battlefield hier

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Trojica Battlefield hier končí na starších konzolách

Ak je jedna vec, ktorú hráči vyslovene nenávidia, je to ukončenie podpory pre ich srdcovku – nostalgickú hru, na ktorú majú len samé dobré spomienky. Naposledy sme na jar mohli vidieť reakcie ľudí po tom, čo Ubisoft vypol servery The Crew. Internetom panovalo rozhorčenie nad týmto rozhodnutím, aj keď už ironicky hru takmer nikto nehrával. Podobný krok, ktorý nepochybne zožne kritiku hernej komunity teraz spravilo EA.

Najnovšie správy, o ktorých informoval aj portál sportskeeda hovoria, že herný vývojár a distribútor definitívne vypne servery troch ikonických Battlefield hier na starších konzolách. Od 7. novembra 2024 si už viac nezahráte Battlefield 3, Battlefield 4 a Battlefield Hardline na PlayStation 3 a Xbox 360. Od 31. júla tiež skončí predaj týchto troch hier.

Ešte predtým, než začneme panikáriť, treba prízvukovať, že hry vypnú iba na starých konzolách, ktoré vyšli v rokoch 2005 (Xbox 360) a 2006 (PlayStation 3). Battlefield 3 si stále zahráte na PC. Battlefield 4 a Battlefield Hardline budú ďalej fungovať na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Staré konzoly, ktoré už majú takmer 20 rokov, dávno nahradili modernejšie platformy. Dnes už ich používa len málokto mimo nadšencov nostalgie a zberateľov. Aj samotné hry sú už zastarané. Battlefield 3 je síce jedným z najviac ikonických a najlepších dielov série, avšak od vydania v roku 2011 ubehol už nejaký ten čas a napriek legendárnemu titulu a nostalgii má dnes už len veľmi málo hráčov. Obzvlášť na starých konzolách.

battlefield 3
Zdroj: EA / Dice

Vypnutie PC, PS4 A Xbox One serverov môže byť za rohom

Prevádzkovať naďalej servery Battlefield 3, Battlefield 4 a Battlefield Hardline na PlayStation 3 a Xbox 360 už nemá ekonomický zmysel pre EA a zmysel to nemá už ani pre hráčov. Tí, ktorí si tieto tituly stále chcú zahrať, už pravdepodobne vlastnia novšiu konzolu alebo PC. A tam si ich stále môžu zahrať. Na základe tohto kroku však môžeme očakávať, že ukončenie podpory na PC a novšie konzoly už tiež nie je ďaleko.

Vypnutie serverov sa dotkne len online režimov, teda multiplayeru. Singleplayerovú kampaň si môžete zahrať aj bez internetu a vývojár na ňu nemá dosah – bude fungovať, kým máte funkčný disk a konzolu.

Zamrzeli vás správy o vypnutí serverov pre trojicu Battlefieldov na starých konzolách? Dáva to podľa vás zmysel, alebo je to nefér voči hráčom? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -