Slováci oslavujú, práve oficiálne vyšlo slovenské GTA. Presunie vás do Bratislavy z 90. rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vivat Slovakia konečne dostupná

Aktualizácia 18.4.2024: Na túto hru čakalo celé Slovensko. Vivat Slovakia práve vyšla na Steame a PC hráči tak majú dôvod na veľkú oslavu. Titul je zatiaľ v štádiu predbežného prístupu. Verzia Early Access obsahuje herný svet Bratislavy, aj prvú polovicu príbehových misií, viac ako 50 dobových vozidiel alebo vedľajšie mestské aktivity či cyklus dňa a noci.

Pôvodný článok

Hra Vivat Slovakia je očakávaným projektom nejedného hráča z našej krajiny už dlhých 5 rokov. Dnes je však naozaj blízko k tomu, aby bol titul označovaný aj ako slovenské GTA dostupný na prvých počítačoch. Ďalšie navnadzovanie na early access snáď už ani nie je potrebné, napriek tomu nás ešte autori prekvapujú hviezdnymi hlasmi v dabingu, medzi ktorými nechýba ani raper Ego.

Titul privedie hráčov do ulíc Bratislavy (alebo jej čiastočne fiktívnej verzie) v divokých 90. rokoch. Vládne špičky využívajú mafiu na svoju špinavú prácu, jedinou nádejou pre mesto a celú krajinu je tajná polícia, ktorej členom je aj protagonista. Misie majú byť inšpirované reálnymi udalosťami, hovorí sa konkrétne napríklad o únose Michala Kováča mladšieho, syna vtedajšieho prezidenta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vivat Slovakia (@vivatslovakia)

Raper Ego aj ďalšie hviezdne hlasy

Ako Team Vivat informoval na svojej sociálnej sieti, jednou z osôb, ktorá bude hráčovi zadávať misie z hotela Saloon v Ružinove bude Jaroslav Belasý. Zverejňujú krátke video, v ktorom nadáva mafiánskemu bossovi a hovorí o niekom, kto kradne ako straka. Ide o šikovnú narážku, pretože hlasom tejto postavy je hudobník Ego, vlastným menom Michal Straka.

Nebude jediným hlasom spomedzi slovenských celebrít. Ďalšie charaktery nahovoril napríklad Lukáš Frlajs v úlohe mladého asistenta hlavnej postavy. Samotného protagonistu daboval Marián Labuda ml. a počuť budeme aj Rašťa Piška či herečku Kristínu Svarinskú. Súčasťou bol aj raper Strapo, ktorý vytvoril aj titulnú pieseň k hre.

Už ju nájdete v knižnici Steamu

Pri tejto príležitosti pridali hru do knižnice Steamu, kde lákajú na netypickú gangsterku v otvorenom svete. Ako plešatý muž krátko po tridsiatke budú hráči šóferovať taxík v utajení počas doslova výbušných 90. rokov v hlavnom meste.

Čo hovoríte na to, že hra Vivat Slovakia prichádza už vo štvrtok? Zahráte si slovenské GTA v skorom prístupe? Páčia sa vám oznámenia z hviezdnymi hlasmi? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Instagram / vivatslovakia

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -