Museli sa vnucovať, aby získali svoje vysnívané úlohy vo filmoch a seriáloch! Čím všetkým si prešli Pattinson či Cavill?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Všetci poznáme, aké to je, keď vás odmietnu na pohovore na vašu vysnívanú prácu. Svoje o tom vedia hlavne herci, ktorí hlavne v začiatkoch svojej kariéry čelia každodennému odmietaniu. Musia sa s tým vysporiadať a snažiť sa ešte viac, aby dosiahli to, po čom túžia. A týmto hviezdam sa to podarilo, pretože ukázali, že majú na to, aby sa z nich stali hollywoodske hviezdy.

Dnes vám ukážeme hercov, ktorí sa museli brutálne vnucovať rôznym režisérom a producentom. Prečo? No samozrejme preto, aby získali svoje vysnívané úlohy vo filmoch a seriáloch! Neuveríte však, čím si prešli hviezdy ako sú Robert Pattinson či Henry Cavill!

1. Reese Witherspoon musela tvorcom filmu Pravá blondínka dokázať, že skutočne nie je škaredá!

vysnívané úlohy vo filmoch
Zdroj: adme.media

Keď sa pozrieme na Reese Witherspoon, vidíme pred sebou krásnu ženu. Lenže tvorcovia kultovej komédie Pravá blondínka to zrejme nevedeli. Mysleli si totiž, že je Reese na rolu Elle Woodsovej príliš tuctová. Preto si prešla mnohými konkurzmi, kým sa dostala k človeku, ktorý mal pri kastingu najväčšie slovo. Jemu do očí klamala o tom, ako kedysi žúrovala na vysokoškolských akciách a hlavne ako sexuálne experimentovala s dievčatami zo sesterstva. Reese pritom vysokú školu nedokončila a nikdy nebola v žiadnom spolku. Svoju vytúženú rolu však získala.

2. Tvorcovia kinohitu Zrodila sa hviezda sa báli obsadiť speváčku Lady Gaga kvôli jej kontroverznosti

vysnívané úlohy vo filmoch
Zdroj: adme.media

Speváčka Lady Gaga mala veľký záujem o to, aby si zahrala hlavnú úlohu v tomto hudobnom filme. Lenže tvorcovia ju odmietli s tým, že je príliš kontroverzná na to, aby si zahrala v takejto dráme. Lady Gaga prisahala, že kvôli tomuto filmu zmení svoj štýl vystupovania na verejnosti. Napokon jej štúdio dalo šancu a keď si prešla testom pred kamerami, tak ju štúdio Warner Bros. okamžite schválilo.

3. Robert Pattinson bol vraj príliš tučný na rolu Edwarda v sérii Twilight

vysnívané úlohy vo filmoch
Zdroj: adme.media

V čase, keď sa Pattinson vybral na konkurz do filmu Súmrak, absolútne nevyzeral ako idol všetkých tínedžeriek. Sám seba prirovnal k bacuľatému dieťaťu s parochňou na hlave. Niečo podobné si o ňom mysleli aj tvorcovia série. Všetko sa však zmenilo v momente, keď videli, že chémia medzi ním a Kristen Stewart funguje. Preto dali britskému hercovi ešte jednu šancu. Ak nájde nejaký spôsob, ako sa stať fešákom, rola bude jeho. A všetci vieme, ako to dopadlo.

4. Matthew Gray Gubler získal rolu v seriáli Myšlienky vraha až na piaty pokus!

Myšlienky vraha
Zdroj: adme.media

Na konkurze sa mladý herec snažil zo všetkých síl. A tvorcovia ocenili jeho snahu, no nezdalo sa im, že by sa hodil na rolu Spencera Reida: „Asi som sa im zdal príliš spoločenský a hľadali skôr zdržanlivejšieho človeka“ povedal. Lenže napokon ho zavolali druhýkrát. A herec opäť počul len: „Nehodíš sa na to“. Napriek tomu sa nevzdával a opakovane chodil na konkurz na rolu, na ktorú sa vraj vôbec nehodil. Na piaty pokus mu to však vyšlo.

5. Henry Cavill musel zabudnúť na hrdosť, pretože sa naozaj túžil stať Zaklínačom!

Zaklínač
Zdroj: adme.media

Henry Cavill tak veľmi túžil potom, aby sa z neho stal Geralt z Rivie, že pre tvorcov už začal byť otravný. Preto sa ho chceli čím skôr zbaviť. Potom si tvorcovia seriálu vyskúšali viac ako 200 kandidátov a ani jeden z hercov sa na to nehodil. Napokon museli opäť zavolať „otravnému“ Cavillovi. Tentokrát však hercovi jeho agent radil, aby ponuku na konkurz odmietol. Cavill však na to povedal len jedno: „Ale to je Zaklínač!“ A šiel na konkurz.

6. Timothée Chalamet doslova prenasledoval režiséra filmu Duna!

Duna
Zdroj: adme.media

Hneď, ako sa Timothée Chalamet dozvedel o tom, že sa režisér Denis Villeneuve postará o tvorbu filmu Duna, rozhodol sa, že on bude hrať hlavnú postavu. Preto si nastavil svoj mobil tak, aby mu prišlo upozornenie zakaždým, keď sa režisér niekde objaví. Takže takmer všade, kde sa Villeneuve pozrel, videl mladého herca z filmu Daj mi tvoje meno. Táto bizarná stratégia zafungovala, no možno to Chalamet nemusel robiť.

Villeneuve totiž povedal, že si od začiatku predstavoval Paula Atreidesa len v podobe Timothéeho Chalameta. Každopádne zrejme neuškodilo to, že sa herec s režisérom stretávali v podstate všade. Aj takto sa totiž niekedy získavajú vysnívané úlohy vo filmoch a seriáloch!

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -