Filmy

Marvel vystrihol scénu z finále Avengers: Endgame! Čo v nej bolo?

Ani by nám nemalo byť čudné, že Marvel Studios vo finálnej verzii ich poslednej veľkolepej tímovky nenechalo všetky scény, ktoré nakrútili. V takom prípade by bol výsledný strih možno aj 20-hodinový (čo by vám možno nevadilo). Aj tak je však zaujímavé skúmať, čo mohlo byť a odhaľovať dôvody, prečo sa to neudialo. Čo nám teda mala ukázať konkrétne táto vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame? Poďme to spolu zistiť!

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame

Hrdinovia mali v Avengers: Endgame jeden jediný cieľ. Odčiniť to, čo Thanos spravil 5 rokov pred udalosťami väčšiny filmu. Plán im vychádzal, keď v tom sa objavil samotný Šialený Titán, ktorý mal iné plány. Napokon sa postavil proti všetkým superhrdinom, ktorí s ním rozpútali veľkolepú bitku, ktorou Iron Man zakončil svoju 11-ročnú púť naprieč MCU.

Samotná bitka bola veľkolepou ukážkou použitia počítačovo generovaných efektov. Vedeli ste však, že popri nej sme mali sledovať aj samostatnú veľkú bitku, ktorá by sa diala vysoko nad zemou? To, že by zvlášť bojovali hrdinovia/zloduchovia, ktorí sú vo vzduchu na palube vesmírnych lodí, prezradil herec Sean Gunn, ktorý v MCU stvárňuje Kraglina (okrem čoho zaznamenáva pohyb pre postavy Rocket Raccoona a Groota).

Vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame

Zdroj: knowyourmeme.com

“Môžem vám len povedať, čo sme naozaj nakrútili. Samozrejme, niektoré kúsky zo scén boli z finálnej bitky vymazané z dobrého dôvodu,” priznáva Gunn a priznáva, že z príbehového hľadiska by prestrih do bitky na oblohe nedával zmysel. Takto však vyzerala:

“… môžem povedať len to, že Kraglin mal nasadenú svoju plutvu. Mal na sebe šíp Yaka, no mal ho v puzdre, kde aj ostal. Takže, myslím si, že to všetko sa kvalifikuje ako canon (poznámka redaktora – ‘canon’ označuje udalosť v rámci príbehového univerza, ktorá sa stala, aj keď sme ju nemuseli vidieť), a o zvyšku, o tom už môže špekulovať ktokoľvek iný.

sean gunn kraglin

Zdroj: comicbook.com

Sean Gunn má z môjho pohľadu pravdu. Vidieť túto časť bitky by mohlo byť zaujímavé, no zbytočne by odpútavala pozornosť od tej hlavnej, ktorá sa diala v ruinách Avengers HQ (headquarters – základne).

Ako na vás pôsobí táto vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: mcu.fandom.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  5 dôvodov, prečo musíte vidieť novú drámu Dokonalá lož

  Filmy

  Mark Wahlberg je späť vo filme Uncharted. Zahrá si Nathana Drakea?

  Filmy

  S kým sa mal Thor pobiť v Avengers: Endgame a prečo Marvel tento súboj odstránil?

  Filmy

  Film The Walking Dead: Stretnú sa vo filme postavy Ricka a Daryla?

  Pridaj komentár