Bývalí vývojári z Telltale pracujú na projekte podobnom Bandersnatchu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite ste postrehli minuloročný rozpad herného štúdia Telltale Games, ktoré sa postaralo o hry ako The Walking Dead, The Wolf Among Us či Minecraft: Story Mode. Pokiaľ si chcete prečítať viac o konci tohto štúdia, určite klikajte na tento odkaz. Ich poslednou hrou vo vývoji bola štvrtá séria The Walking Dead, ktorú nakoniec ani nestihli dokončiť.

Na starosť si ju tak zobrali vývojári zo Skybound Games a hru presunuli zo Steamu na Epic Games Store, čo vytvorilo ďalší veľký škandál. Poďme sa však pozrieť na to, čo chystajú bývalí vývojári z Telltale Games. Niektorí z nich totižto založili nové herné štúdio!

Zdroj: walkingdead.wikia.com

Vývojári z Telltale majú vlastné štúdio

Štyria bývalí vývojári spolu s dvoma bývalými kreatívnymi režisérmi totižto založili novú spoločnosť s názvom Adhoc Games. Už čoskoro vraj odhalia nový projekt s „interaktívnym príbehom„, ktorý znie podobne ako časť seriálu Black Mirror, Bandersnatch.

Bývalí zamestnanci Telltale sa po ich rozpade v roku 2017 uchytili v Ubisofte, kde pracovali na neoznámenom projekte. Pôvodne chceli nové štúdio sformovať priamo tam, no to sa im nakoniec nepodarilo. Rozhodli sa teda, že spolu s ostatnými založia štúdio Adhoc Games aj bez pomoci Ubisoftu.

Black Mirror: Bandersnatch
Zdroj: collider.com

V rozhovore s portálom Variety prezradili, že pracujú na projekte s interaktívnym príbehom a veľakrát ho prirovnali práve k Bandersnatchu od Netflixu. Jeden z vývojárov dodal, že „vytváranie interaktívnych zážitkov s reálnymi hercami na obrazovkách je niečo, o čom sme sa vždy rozprávali“ a že kombinovanie filmu, televízie a hier je „niečo, čo práve teraz skúmame„.

Podľa ich slov tak tento projekt nebude smerovaný pre počítače alebo herné konzoly, no pre streamovacie služby ako Netflix alebo Hulu. Predsa len, skúsenosti s tvorením interaktívnych hier majú, keďže Telltale Games neprodukovalo takmer nič iné.

Okrem iného, jedným z posledných projektov Telltale bolo portovanie hry Minecraft: Story Mode na obrazovky Netflixu, čo sa im aj podarilo. Uvidíme teda, čo si pre nás Adhoc Games v najbližšej budúcnosti pripravia!

Zdroj: pcgamer.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -