Šiesta epizóda WandaVision vyvrátila niektoré fanúšikovské teórie. Počuli ste o nich už predtým?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Vyvrátené fanúšikovské teórie zo seriálu WandaVision

WandaVision je prvý seriál, ktorý patrí do MCU, a hneď si obmotal srdcia divákov po celom svete. Okrem toho, že fanúšikovia milujú to, čo sa deje na obrazovke, ešte viac milujú vymýšľať teórie ohľadom tohto seriálu plného tajomstiev. Niektoré sa potvrdili ako správne, no dnes vám prinášame dve, z ktorých šiesta epizóda seriálu WandaVision urobila už len vyvrátené fanúšikovské teórie.

Seriál WandaVision sa zameriava na Wandu Maximoff (Elizabeth Olsen) a Visiona (Paul Bettany), ktorí si žujú idylický život v mestečku Westview. Skrývajú, že majú schopnosti, a správajú sa ako obyčajný manželský pár. Nie všetko je ale tak, ako to vyzerá, a po čase sa v ich novom domove začnú diať čudné veci, ktoré si nevedia vysvetliť a ktoré narušia ich pokojné životy.

Teória č. 1 – Je Agnes hlavným záporákom série?

Agnes vyvrátené fanúšikovské WandaVision teórie
Zdroj: vofko.sk

S Agnes (Kathryn Hahn) sa stretávame už od prvej epizódy. Hlučná suseda, ktorá vždy príde práve vtedy, keď Wanda s Visionom potrebujú pomoc. Vyvoláva to v nás pocit, že Agnes zjavne nebude obyčajná susedka. Nenapomáha tomu ani fakt, že Agnes niekoľkokrát naznačila, že vie viac o tom, čo sa deje vo Westview a tiež to, že S.W.O.R.D. nepozná jej reálnu identitu.

Jej meno Agnes sa ešte aj dosť nápadne podobá menu Agatha Harkness. Agatha bola v komiksoch čarodejnica a učiteľka Wandy Maximoff. Diváci mali aj preto viac a viac pocit, že by mohlo ísť o túto komiksovú postavu a že Agnes by bol vlastne jej pseudonym vo Westview. Ona by mohla stáť dokonca aj za tým, že sa Wande podarilo vytvoriť vlastnú realitu Hex.

Agnes WandaVision
Zdroj: comicbook.com

Nová epizóda nás ale presvedčila o opaku. V jednom momente, keď sa Vision snažil dostať von z Westview, našiel stuhnutých ľudí. Medzi nimi bola v aute aj Agnes, ktorá oznámila Visionovi, že sa stratila. Jemu prišlo zvláštne, že sa stratila v rodnom meste, a preto ju prebral. Agnes si hneď uvedomila, že Vision je jeden z Avengerov a pýtala sa ho, či ich prišiel zachrániť.

Vysvetlila, že Wanda ich ani nenechá premýšľať nad tým, aby utiekli. Potom sa spýtala Visiona, či je mŕtva, pretože aj on (Vision) je mŕtvy, následne na čo sa zúfalo rozosmiala. Podľa toho teda vieme, že Agnes je iba obeť chytená v Hexe. Samozrejme, je možné, že Agnes chcela Visiona iba oklamať, no zatiaľ to treba brať len tak, že je to obyčajná hlučná susedka.

Teória č. 2 – Quicksilver spojí filmy o X-Menoch s MCU

wandavision dojmy
Zdroj: screenrant.com

Koniec piatej epizódy bol určite pre mnohých prekvapením, pretože sme sa v seriáli dočkali Quicksilvera. Napočudovanie ho však nehral herec Aaron Taylor-Johnson, ktorý ho hral v Avengers: Vek Ultrona. Ako povedala Darcy, Wanda svojho brata „preobsadila“ a preto sme na konci uvideli Evana Petersa, ktorého poznáme ako Quicksilvera z iného filmového vesmíru.

Evan Peters sa totižto tejto role zhostil vo filmoch o X-Menoch, ktoré spadali pod taktovku štúdia Fox. Neskôr ale toto štúdio odkúpilo Disney a mutanti sa tak dostali naspäť „domov“. V každom prípade si všetci mysleli, že keď sa namiesto Taylor-Johnosna ukázal v roli Quicksilvera Peters, jednoznačne musí ísť o multiverzum a o cestu, ako priviesť mutantov do MCU.

Wanda a Pietro vyvrátené fanúšikovské WandaVision teórie
Zdroj: comicbook.com

Multiverzum ale šiesta epizóda vyvrátila. Wanda nejako spôsobila to, že sa jej mŕtvy brat vrátil. To potvrdil aj on, keď povedal, že si pamätá, že ho strelili ako hlupáka pre nič za nič a potom si už len pamätá Wandin hlas, ktorý ho volal. Ide teda o toho istého Quicksilvera, avšak vyzerá trochu inak. Je to možno preto, aby to Wande nepripomínalo traumu, ktorú mala z jeho smrti.

Máme tu teda starého, pomerne živého Quicksilvera s novou tvárou a žiadnou spojitosťou s X-Men franšízou. Pietro bol spomínaný v seriáli párkrát aj predtým, než sa ukázal. Pre Wandu bolo ťažké na neho spomínať a túto ťarchu asi už viac nezvládla nosiť so sebou, tak Pietra priviedla k životu rovnako ako Visiona. Vyvolalo to ale mnoho otázok, na ktoré snáď čoskoro dostaneme odpovede.

Poznáte aj vy nejaké teórie, ktoré sa ukázali nakoniec ako nepravdivé? Podeľte sa o nich s nami v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -