Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál nám prezradil dôležitú informáciu o vzťahu medzi Star-Lordom a Mantis

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Vzťah medzi Star-Lordom a Mantis

V piatok sme sa dočkali nielen tohtoročného, ale celkovo druhého televízneho špeciálu od štúdia Marvel. Tento bol urobený vo vianočnom štýle a zameral sa na obľúbených Strážcov Galaxie, ktorí sa rozhodli priniesť do ich vesmírneho domova kúsok Vianoc. Okrem toho sa však špeciál točil aj okolo inej, doteraz nevyriešenej otázky a odhalil nám, aký je vzťah medzi Star-Lordom a Mantis.

Vianočný krátky film sa volal Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál. Ukázal nám, že Star-Lord/Peter Quill (Chris Pratt) s celou partiou kúpili planétu Knowhere. Mantis (Pom Klementieff) si však všimla, že je zo straty Gamory (Zoe Saldana) smutný. A tak prehovorila Draxa (Dave Bautista), aby mu išli zo Zeme priniesť darček – Petrovho veľkého hrdinu, herca Kevina Bacona.

Strážcovia Galaxie Drax Mantis
Zdroj: noguiltfangirl.com

Ďalší súrodenecký pár v MCU

To nešlo úplne podľa predstáv, no nakoniec sa všetko skončilo dobre a vďaka režisérovi Jamesovi Gunnovi určite nezostalo jedno oko suché. Okrem iných vecí tomu dopomohlo určite aj oficiálne priznanie Mantis. Tá totiž na začiatku povedala, že je dcérou Ega (Kurt Russell), a teda polovičou sestrou Star-Lorda. Bála sa mu to však povedať, lebo nechcela, aby mu pripomínala nešťastné obdobie z druhého filmu.

Našťastie pre ňu, keď to Petrovi konečne priznala, bol natešený a šlo pre neho o skvelý vianočný darček. Zaujímavé je, že táto informácia vyšla ešte pár dní pred samotným špeciálom v krátkej epizóde seriálu Marvel Studios: Legends, ktorá bola zameraná na Draxa a Mantis. Uvideli sme tam vymazanú scénu týchto dvoch postáv z filmu Strážcovia Galaxie vol. 2, v ktorej Mantis povedala Draxovi o spojení medzi ňou a Petrom.

Strážcovia Galaxie Mantis Star-Lord
Zdroj: youtube.com

Podobne ako v novom špeciáli to však nechcela povedať svojmu „polovičnému bratovi“, lebo sa bála, že ju kvôli spojeniu cez zlého otca nebude mať rád. Režisér James Gunn scénu podľa predstaviteľky Mantis vtedy vymazal práve preto, aby ju mohol použiť niekde inde neskôr – a tá chvíľa prišla teraz. Po Gamore a Nebule (Karen Gillan) ide tak o druhý súrodenecký pár v tíme Strážcov Galaxie.

Kedy tento tým vesmírnych „superhrdinov“ uvidíme najbližšie?

Strážcov Galaxie sme tento rok videli na chvíľu ešte v lete, a to vo filme Thor: Láska a hrom. Najbližšie sa však Rocket (Bradley Cooper), Groot (Vin Diesel), Kraglin (Sean Gunn) a ostatní vyššie spomenutí členovia galaktickej partie budú musieť zjednotiť už 4. mája 2023, kedy príde do kín film Strážcovia Galaxie vol. 3. A nebudú to mať ľahké, keďže sa tam predstaví aj Adam Warlock (Will Poulter).

Čo hovoríte na toto milé odhalenie, ktoré sme mohli vidieť v novom vianočnom špeciáli?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -