Prečo Thanos zaútočí na Wakandu, pokiaľ sa tam nenachádza posledný Kameň nekonečna?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V článku sa nachádza SPOILER z filmu Avengers: Infinity War, ktorý prezradil samotný režisér. Čítajte len na vlastnú zodpovednosť.

Od premiéry filmu Avengers: Infinity War nás delí už len menej ako 50 dní. Tento veľkofilm nám však už teraz nedá spávať – Stále vychádzajú nové fotky a informácie, zatiaľ čo urputne čakáme na posledný trailer. Pár dní dozadu sme sa pozreli na to, kde sa nachádza posledný Kameň nekonečna (Soul stone). V Black Pantherovi o ňom totižto nepadlo ani slovo, takže sa vo Wakande nenachádza. To vyvoláva nejednoduchú otázku – Prečo Thanos spolu so svojou armádou Black Order zaútočí na celú Wakandu? Aký má k tomu dôvod, pokiaľ sa tam nenachádza Soul stone? Nuž, jeden z Kameňov nekonečna tam predsa bude, no nerozprávame o tom chýbajúcom.

Cap, Vision a Natasha vo Wakande?
Cap, Vision a Natasha vo Wakande?, Zdroj: Collider.com

Posledný Kameň nekonečna nie je vo Wakande

Thanos bude totižto vo Wakande hľadať Mind stone, ktorého aktuálnym držiteľom je android Vision (Paul Bettany). Avengers zoberú Visiona do Wakandy s vidinou toho, že ho tam ochránia (Rovnako ako Buckyho po Civil War) pred Thanosom a jeho neľútostnou armádou. Jeho ochrancami budú Kapitán Amerika (Chris Evans), Black Widow (Scarlett Johansson), Hulk (Mark Ruffalo), Bucky (Sebastian Stan) a samozrejme celá Wakanda na čele s T´Challom (Chadwick Boseman) a Okoye (Danai Gurira). Prečítajte si, čo povedal režisér Anthony Russo:

„Vision je žijúci MacGuffin. Samozrejme, to zvyšuje stávky, pretože Visionov život je v nebezpečí. Jeho život je v rozpore s Thanosovými cieľmi, takže s tým niečo musia urobiť. Cap rozhodne, že prinesú Visiona do Wakandy, kde Zem vykoná posledný boj pre udržanie kameňa pred Thanosom. Je to najlepšie miesto pre vašu poslednú obranu.“

Vision prichádza o Mind Stone z jeho hlavy
Vision prichádza o Mind Stone z jeho hlavy, Zdroj: Collider.com

K téme sa vyjadril aj samotný kráľ Wakandy, herec Chadwick Boseman. Povedal, že na pomoc v tomto boji príde aj Kapitán Amerika. Black Panther a Cap si navzájom veria, takže mu T´Challa poskytne nové štíty z vibránia – Tento dar bude testamentom ich vzťahu a dôvery. A ako sa vyjadril o Wakande, vyspelom národe plnom bojovníkov?

„Nikdy nebola dobytá, no to neznamená, že nebola napadnutá.“

Čo hovoríte na túto dôležitú informáciu? Tušili ste, že to bude práve kvôli Visionovi?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -